» »

Gauss meter

Gauss meter

ProGTX ::

Zanima me, če kdo ve, kje bi kupil Gauss (EMF) meter. Našel sem sicer tega, ki je poceni in menda kar občutljiv (se niti se spoznam toliko na to), vendar v podrobnejšem opisu (pdf) piše, da ima le tri stopnje zaznave, pri čemer je najobčutljivejša primerna za zaznavanje paranormalnih pojavov - ja, to je v opisu izdelka.

Stvar potrebujem za neko nalogo, kjer bom meril moč EM polja, predvsem ciljam na zelo šibke signale in pa tudi na take npr. v okolici prižganega računalnika ali televizije.

Bral sem, da so eno- in triosni, pa bi bil enoosni v bistvu dovolj, tudi če je treba potem še računati.

Vsakršnega odgovora bi bil zelo vesel.

Lp,
Peter

int47 ::

Igračka z linka je bolj detektor, kot meter, uporaben je kvečjemu za "lov na duhove".
Če rabiš za kaj resnega, poišči instrument, ki v opisu in navodilih nima omenjenih paranormalnih pojavov in ima podan razred točnosti.
Izogibaj se tudi cenenih instrumentov, ki imajo IVT (kazalec) za prikaz rezultata.
Pazi tudi na frekvenčni obseg. Če bi rad meril sevanje mikrovalovne pečice, 20Hz-10kHz ne bo dovolj.

Poglej na E-bay. Instrumenti, ki si ta naziv zaslužijo, se začnejo pri cca 100$.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DejaVu/Sanjam prihodnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6011696 (5266) AndrejS
»

Kako najti vodo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7527622 (20545) Vajenc
»

Koliko elektrike porabi rač

Oddelek: Strojna oprema
208863 (8180) gumby
»

Spomin vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
636074 (4594) Maria
»

premikanje stvari na daljavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
808131 (7059) Thomas

Več podobnih tem