» »

internet preko mobitela

internet preko mobitela

eee ::

ok mam laptopa (IBM thinkpad 770) k ma infrared, mobitel k ma infrared + modem (nokia 8210)...baje se da na net z povezavo 28.8kbsek...

sam kako...je kdo ze to delov? rabis ksn softver

si je kdo ze to mogoce ustimov v winsih ali linuxsu, kaksne so izkusnje :)

lp
nejc

SasoS ::

28.8k nekako ne boš dobil...upaš lahko edino na 9600, mogoče 14400 če imaš srečo (z navadno povezavo). Fora je samo v tem, da rabiš software ki bo inštaliral nokio kot modem. Če ti je to prepočasi se ozri za HSCSD ali GPRS mobiteli (ampak za to plačuješ potem tudi dodatno naročnino operaterju)...

T(he) Boss ::

Em, mislim, da ti XPje lahko brez kakrsne koli druge programske opreme namestijo telefon kot modem, tudi preko IRa, za ostale OSe pa ne vem. Samo navdna linija je pocasna, za GPRS modem pa mores imel od proizvajalca telefona gonilnike, pa potem gre vredi, glej temo Simobil-gprs.

Tomi ::

Povezava je res zelo počasna, meni pa recimo na 6310 in laptopu še ni uspelo vzpostaviti povezave GPRS, ker mi ne najde modema. Pa imam gonilnike od Nokie, pa vseeno ne dela.
Drugače je pa v XP sama povezava preprosta kot pasulj, vse najde sam, treba je imeti samo geslo internet ponudnika.
metrodusa.blogspot.com

T(he) Boss ::

Kaj ne najde telegona, ali se ne more povezat? Najbolje je, da poklices operaterje na brezplacno stevilko in ti oni povejo kak in kaj. Jaz sem S45 nastavil (preko kabla) brez problema, potem pa se ni hotel povezat, ker sem mogo se neke DNS naslove in v ono ukazno vrstico za modem nekaj napisat- po nareku simobiloveg acentra za pomoc, zdaj pa dela, napise, da se poveze z 115,2kb/s, samo jaz ne vrjamem temu najbolj, vlece pa tak okoli 4,5kB/s

Slavček ::

Jaz sm to instaliral na HP notebooku+Win2k z Nokio 6210 in 6310. Rabiš pa še dodatno instalirat IRComm2k. Driverje uporabi iz priloženega CD-ja ali pa iz Web-a, če je CD že star. Konekta se ti na 9600 oz 28800, če greš preko GPRS. Prvo probi preko kabla ali pa samo preko IRde.

eee ::

ql, hvala za info...sm se že connectu, ja je počasn za surfa po netu, sam za ksn telnet je pa kr vredu :)

pa itak se ti zdi ks prek mobitela na netu :)))

SasoS ::

hehe...jaz sem imel nekaj časa še call-back na serverju...to je šele užitek :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobilov internet unlimited preko gprs-ja se splača

Oddelek: Omrežja in internet
293636 (2601) tictac
»

Simobil-Gprs (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11412548 (7310) [_MW_]
»

Internet v rovtah=) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
736547 (4346) Duke Nukem
»

Priklop na internet preko GSM

Oddelek: Pomoč in nasveti
81491 (1454) Koci
»

Na net preko GPRS

Oddelek: Programska oprema
81204 (1057) Cyb3rium

Več podobnih tem