» »

SCSI

SCSI

Pretorijanec ::

Mam ABIT KT7 RAID in me zanima, kako bi, ce sploh, lahk naredu, da bi mi delu npr. CD-RW na SCSI vodilu? Kva bi moru kupt, pa kolk bi stal. Thx!

Matek ::

Moral bi kupit SCSI kontroler, ki stane okoli 10.000, ja pa seveda enota mora bit SCSI:D

Pretorijanec ::

Kolk bi slo pa hitrej?

Putimir ::

He he :D

Nč...

andrej ::

za navadne domace sisteme se SCSI ne splaca, ker ni prednosti. Glavna slabost je cena.
SCSI se splaca samo (se enkrat) samo v streznikih. Recimo slo-tech bi rabo zdaj kak SCSI disk...

JeDo ::

Moje mnenje glede scsi enot je malo drugačno, trdim, da za vsako resnejše delo z scannerjem potrebuješ SCSI kontroler, in ko to že imaš je vseeno da imaš še kako drugo scsi enoto, recimo CDR, DVD, sicer pa so res vse malo dražje kot EIDE, samo jaz prisegam na SCSI in to imam ! (ko bo kesh bo tud kak disk padu ;))

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

matevzm ::

SCSI je za vecino uporabnikov za CDRW izguba denarja. Zadnje case z Burn-Proofom sploh. Na iXBT so prejsnji teden delali test Teaca in Plextorja SCSI vs. EIDE in je bil SCSI pocasnejsi v vseh testih. Tako da ce imas SCSI kontroler, potem mogoce... drugace pa nima nobenega smisla kupovati kontroler, pa se doplacati pri burnerju.
Sicer imam SCSI pekac, a ce bi se sedajle spravil kupovati, bi verjetno vzel EIDE.

ABX ::

Vse je odvisno od uporabe.
Za ogromno snemanje cd-jev (1000 na teden) je edina zbira SCSI. Ponavadi SCSI komponente imajo tudi daljšo življensko dobo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

JeDo ::

Khmm moj pekač scsi je star 5 let in verjemte mi da bi 100x že umru, tko pa še sedaj peče, sicer malo bl tko (učas štrajka) sam pa speče !!

lp JeDo

PS: Next one is SCSI ;)

----------------------------------------------------------------------------
<br>

ABX ::

Glavna prednost SCSI-ja je ta da ne obremenijo proc med delovanjem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

luni ::

ABX tud na tem podrocju se je IDE ze zelo nevarno priblizal...

Ampak to ni bil namen tega posta. Zanima me namrec kdo za vraga bi pekel 1000 CDjev na teden na navadnem racunalniskem pekacu? To pa res mores bit mazohist prve vrste. In, ce peces 1000 CDjev na teden si pa menda ja lahko privoscis kaj bolj resnega, kajne? :)
Artificial Intelligentia

matevzm ::

Za resno peko je bil vcasih edino SCSI, sedaj pa tudi to ne drzi. Bojda bo Plextor letos nehal delati SCSI pekace. There ya go.
Obremenitev procesorja? Uuu, a mi bo masina zdrzala take napore? :\ Athlon 600, obremenitev procesorja pri
CDWinBench 99 CD-ROM Transfer Rate CPU Utilization
PX-W1210Si 0,013%, CD-W512SÂ 0,032, PX-W1210TA 0,11%, TEAC CD-W512EB 0,12%
CDWinBench 99 CPU Utilization
PX-W1210Si 2,24%, CD-W512SÂ 1,96, PX-W1210TA 2.74%, TEAC CD-W512EB 2,51%
Za 0,6% se ne bom jokal. Povrh tega je z BurnProofom vseeno. Kot je en manijak testiral: dal je peci CD, hkrati pognal defragmentacijo diska na istem kablu, potem pa pognal Quake. Underrun je bil tako ene 3 na minuto, CD pa brez napake. Good enough for me.

andrej ::

pred leti sem tudi sam prisegal na SCSI, ampak sedaj to vec nima smisla. diski so enostavno predragi, da bi se lahko tako igrali. Drugace pa so ponavadi SCSI enote cisto enake navadnih EIDE enotam - razlika je samo v vmesniku, ki ga uporabljajo in vsem kar spada zraven... let primer je moj Pioneer DVD na SCSI...
kot je jedo reko, za resno delo se potrebuje SCSI, ampak vecina uporabnikov ne dela resnega dela:D

Rott-von-weiler ::

tako je predvsem za resno delo jaz sem že rabo scsi kontroler že zaradi video kartice ki pa ga ima kr na sebi:O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

razlika med IDE in SCSI pekacem ?

Oddelek: Kaj kupiti
8959 (835) Han
»

PLEXTOR BurfProof unicuje cdje - prosim pomagajte!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91541 (1295) krho
»

IDE ali SCSI?

Oddelek: Strojna oprema
121850 (1649) ABX
»

SCSI Adapter

Oddelek: Strojna oprema
131356 (1234) Loki
»

Kateri CDR kupiti ?

Oddelek: Zvok in slika
312013 (1599) Mate

Več podobnih tem