» »

SCSI Adapter

SCSI Adapter

kockish ::

Ker si nameravam kupiti SCSI CD-ROM (Plextor UltrapleX 40max), me zanima katero kartico za SCSI mi priporocate... Ne rabim nevem kaj, mora pa 100% delati v win2k.

Tnx!

msmiha ::

Jaz bi ti priporočal kar Tekram DC-315U, ker ni drag stane le okoli brez DDV je cena pri Mlacomu 8.690 SIT pri ANNI pa 8.949 SIT
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Han ::

IOI-4203U je po moje kartica zate (IOI-4203A je brez biosa). Ima INITIO inic-940 procesor, v Win2k je že v osnovi podprta, pa še relativno poceni je. Tech Trade jo zagotovo ima.

matevzm ::

Jaz imam nekaksno IOI brez biosa, narejeno na Symbios 810. Zadeva lepo dela v w2k, driverji so ze zraven sistema. Nobenih problemov. Aja, to je verjetno najcenejsa kartica, ki jo lahko najdes. V Avstriji malce pod 500ATS, pri nas pa 7-8K SIT. Zadeva je za razliko od najcenejsega Adapteca (ki je drazji) tudi bus master (ce slucajno to hoces, ne vem, samo ko je prijatelj iskal SCSI, je to hotel, pa povem...).
Ne da bi ti hotel teziti, a po moje se bolj splaca HotRod in IDE drive. Ostane ti se en kanal (oz das CD Rom na plosco na pocasnejsi kontroler in lahko na HotRodu imas diske). Cisto nobene prednosti ne vidim v SCSI, se posebno ce se nimas kontrolerja.

kockish ::

Sej v bistvu se se nisem odlocil, ali preidem na SCSI ali ne... Po eni strani se mi zdi skoda dajat dobrih 30K za cd-rom ampak stvar res seka - v EACu ripa glasbo s priblizno 17-kratno hitrostjo (secure mode) 8-O

Vseh teh pizdarij z DMAjem, ki enkrat dela drugi pa ne, imam dovolj...

Han ::

V takem primeru je bolje imeti SCSI pekač, ki ripa še hitreje. Npr. Teac CD-W512S. :D

kockish ::

Ta TEAC, ki si ga omenil, ripa precej pocasneje od Plextorja...

matevzm ::

Ce ti gre samo za hitrost poglej Kenwoode.
Jaz ne bi sel na SCSI. Meni Pioneerjev DVD lepo ripa, ne vem hitrosti, a vec ne rabim. V ene 15-20min je CD spremenjen v mp3. Kaj mi bo hitrejsi rip, ko pa procesor ne zvozi...

Han ::

Po mojih informacijah EIDE Teac 12/10/32 ripa v povprečju z 22-kratno hitrostjo. SCSI je mogoče še malo hitrejši.

kockish ::

Govoril sem o hitrosti EAC pri secure mode, kjer vse prebere najmanj 2x. (TEAC 540E (brez DMA, ker ne dela) okoli 5x hitrost).
Ce izklopis secure mode je hitrost bistveno visja - celo do 40x!

Han ::

Hmm, pa tale Plextor ripa na 40x brez napak?

andrej ::

lordkocka: ne glede kaksen SCSI kontroler bos kupo poglej na http://www.microsoft.com/hcl. Tukaj mas seznam vseh podprtih naprav v w2k...

kockish ::

Jap, ripa s hitrostjo do 40x brez napak. (Vir: Feurio! HP) :D:D

Loki ::

Ce se ti gre za hitrost ripanja, poglez za Kenwood true 72x. Sam ga bos moral narocit iz tujine, ker ga v Sloveniji ni.To s koliksno hitrostjo kaksen CD-ROM ripa vzem z rezervo, ker nimas nobenega zagotovila, da bo tudi pri tebi tako.
I left my wallet in El Segundo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PlextorWriter 12/10/32 SCSI ali 24/10/40 IDE ?!?

Oddelek: Kaj kupiti
391289 (933) AngelOfDeath
»

snemanje cdjev on-the-fly

Oddelek: Pomoč in nasveti
91200 (1040) Han
»

Kateri CD-ROM?

Oddelek: Kaj kupiti
231179 (937) Han
»

KT7-R + HPT370 + Adaptec2940UW = problem

Oddelek: Strojna oprema
61135 (1056) Putimir
»

Test CD-ROMov

Oddelek: Novice / Nova vsebina
132186 (2186) BigFoot

Več podobnih tem