» »

Na spletu si upamo več

Na spletu si upamo več

CNet - Takole mimogrede smo izbrskali še eno raziskavo, katere rezultati vnovič sodijo v kategorijo nič novega. Ugotovili so namreč, da ljudje na internetu neposredneje izražajo svoje mnenje, še zlasti kadar jih ščiti plašč anonimnosti. Efekt so poimenovali kiberdisinhibicija.

Raziskave Euro RSCG Worldwide kažejo, da se kar 43 odstotkov ameriških uporabnikov interneta na medmrežju počuti manj omejene kot v resničnem življenju, kar vodi k pozitivnim in negativnim dejanjem. K pozitivnim dejavnikom prištevamo večjo nagnjenost k spoznavanju novih ljudi (velja za več kot 50 odstotkov ljudi) in početju novih stvari (30 odstotkov uporabnikov na internetu počne stvari, ki jih v resničnosti ne upajo), k negativnim pa tudi več izživljanja, kritiziranja, ščuvanja itn. Še zlasti se s tem problemom soočajo podjetja, katerih priljubljenost in dobro ime lahko razjarjeni internetni uporabniki popolnoma torpedirajo. Približno četrtina moških in šestina žensk je priznala, da so že kdaj javno okrcali kakšno podjetje na spletu. In za konec, 58 odstotkov uporabnikov interneta se ne strinja s krilatico, da je spletno komuniciranje za asocialne tipe.

Sicer pa pokukajte v Anonimni eksperiment.

20 komentarjev

Zero0ne ::

Nič novega.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

pss-m ::

kar 43 odstotkov ameriških uporabnikov interneta na medmrežju počuti manj omejene kot v resničnem življenju


torej se počutijo v normalnem življenju "omejeni"?
je anonimnost pomembna za svobodo? definitivno.
zato se je treba zbunit proti vsem načinom nadzora.
že res, da pospravijo nekaj nepridipravov-razgrajačev. onemogočajo pa "dobrim" ljudem, da opozarjajo na napake družbe-vlade, onemogočajo demokracijo-svobodo...

karagoth ::

kar 43 odstotkov ameriških uporabnikov interneta na medmrežju počuti manj omejene kot v resničnem življenju


torej se počutijo v normalnem življenju "omejeni"?
je anonimnost pomembna za svobodo? definitivno.
zato se je treba zbunit proti vsem načinom nadzora.
že res, da pospravijo nekaj nepridipravov-razgrajačev. onemogočajo pa "dobrim" ljudem, da opozarjajo na napake družbe-vlade, onemogočajo demokracijo-svobodo...

Ah kolega pozabljaš, da vlada hoče nadzor ne tvojo svobodo :D Svobode ti dajo tolk da boš tiho čepel v svojem kotu in plačal razno razne davke.

FireSnake ::

to pa res ni nic novega ... ziv primer je neotesana mularija, ki se prek neta upa lajati .... tipkovnica pac vse prenese. V zivo se, seveda, tega ne bi niti priblizno upali ponoviti - zato mene nikoli ne gane, ce kdo napise kaj bolj odrezavega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ABX ::

Isto kot tisti mali pesi ki lajajo samo če je ograja zaprta.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

stara mama ::

čist se strinjam ka je reko pss-m al ka si že
mal več stvari bi že rad povedal ampak ko te vsak takoj čudno gleda, pa se dela užaljenega pa te neki obtoži itd itd itd!!
za mularijo, tist je druga stvar, tist še nima pameti dost...
Ekologija™ in Trajnost™

Izi ::

za mularijo, tist je druga stvar, tist še nima pameti dost...

Ampak mene skrbi, kje jo bodo dobili, če komunicirajo samo preko računalnika.
Starejše generacije so se učile komunikacije osebno sogovorniku v obraz in če si kaj narobe rekel je bilo na drugi strani precej užaljenosti, v najslabšem primeru pa si dobil pest v nos >:D
Današnja mladina pa ne vidi reakcij na svoje pisarije in tako sploh ne pozna meje in je tudi nikoli ne bo. Še v vojsko ne hodijo več. Šole pa tako ali tako niso kaj prida že od takrat ko so odpravili telesno kaznovanje.

filip007 ::

"Common Sense" bi rekel v ang. se tosti bolje sliši kot zdrava pamet in to je to, saj ima internet tud pravila obnašanja, če pa ne si pa zbaniran ane.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

FireSnake ::

Izi; pozabil si dopridjati zaljubljanje prek interneta :D

Wanna cyber? :P

Drugace bi se pa kar strinjal. Vedno bolj medlo in mlahavo otrocad imamo. Pol pa se oholost zraven damo, pa imamo zmagovalno kombinacijo.

Dam primer, ko sem se delal v soli; slisal sem, da je imel en ucenec za seminarsko, da nastudira, kaj so jedli inki. Jaz malo pogooglam in hitro najdem stvar, Ker sem mu hotel narediti uslugo, mu zadetek, kjer so bile tudi slike, pokazem. On mi zabrusi: "Ampak, to je v anglescini!!!" :P
Da bi blo v slovenscini, pa da bi naredil copy/paste (5 sekund dela), pa bi pokasiral 5 ... to bi bilo za njega.

Smesno, res .... knjig pa tak ne poznajo vec - vse iz neta skopirat.

EDIT: in potem imamo se dijaski.net in podobno.
Splaca se pogledat seminarsko, ki je v sklopu rac, in informatika z naslovom: MSN Messenger - opis programa.

To naj bi bila seminarska? To ni niti S od seminarske.

Prav tako seminarska od antivirusov in opis GTA.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Zero0ne ::

EDIT: in potem imamo se dijaski.net in podobno.
Splaca se pogledat seminarsko, ki je v sklopu rac, in informatika z naslovom: MSN Messenger - opis programa.

To naj bi bila seminarska? To ni niti S od seminarske.

Prav tako seminarska od antivirusov in opis GTA.


Pregledal - wtf? To naj bi komu dejansko pomagalo? A so res tako spustili standarde v SŠ?

No ja, sicer je pa tako, da vsaka generacija benti nad naslednjo. Spomnite se, kaj so vaši starši govorili o naši.

FireSnake ::

Zero0ne: so ja! to je kruta realnost ... nasi ministri za solstvo se pa tolcejo po prsih, kako dobro solstvo imamo. Ko bo folk uvidil, da gre vse strmo navzdol bo ze prepozno.

Se ena zgodba, od mojega kolega: zdaj ze leta (10 +) nazaj smo mi delali maturo. On je pac pogrnil SLO, MAT in ANG v 4. letniku. Pozneje se je zaposlil, izredno placal 4. letnik in ga opravil. Decko je sicer zelo brihten in je lani sel delat maturo. In jo opravil brez problema, se vec; zlati maturant je. Jaz mu sier privoscim, ampak tu se vidi, kam gredo kriteriji - strmo navzdol. Se njegove besede: "fantje, ko bi vi videli, kaj je blo gor na polah, bi se na glas smejali".
Matematiko je resil v 30 minutah, ker pa ga je bilo sram zapustit prostor, jo je resil se enkrat, nato pa oddal preden je izteklo 60 minut.

In danes verjamem prfoxu, ki nam je na faxu govoril: "to, kar danes lazi po fakulteti pred 30 leti ne bi osnovne sole izdelalo" :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Izi ::

Spomnite se, kaj so vaši starši govorili o naši.

No, pa se spomnimo:
V času socializma so bili otroci naše bogastvo, kot pravi parola iz tistega časa.
Ponosno so pravili da, na otrocih svet stoji.
Mladi so v delovnih akcijah gradili domovino in na vseh prireditvah so jih ponosno postavljali v prve vrste.

Kaj pa danes v času kapitalizma?
Otroci so prepuščeni sami sebi in večinoma precej izgubljeni. Če že ne čepijo pred računalnikom pa naokoli blodijo zadrogirani. Če ga kdorkoli samo grdo pogleda konča na sodišču. Če ga pogleda lepo pa še hitreje >:D
Misel, da je v njihovih rokah prihodnost sveta, pri odraslem človeku namesto ponosa zbudi samo še strah in grozo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

pss-m ::

Ampak mene skrbi, kje jo bodo dobili, če komunicirajo samo preko računalnika.
jah za kaj so pa starši? če otroka ne izobražujejo sami, ampak pustijo TV in netu da ga vzagaja potem je tko kot je. ne krivit tehnologije.

Smesno, res .... knjig pa tak ne poznajo vec - vse iz neta skopirat.
ampak a ni to lepota interneta, vsa "pamet" sveta je gor nekaj sekund stran od tebe, vsa "izobrazba", ki jo rabiš je "how to google".
bi bil tip res kaj na boljšem, če bi moral kot mi v knjižnico in pregledat 10 knjig (zagont cel dan), potem prepisovat na papir(še cel drug dan), če se zmotiš moraš popravljat in zgleda ogabno,... a ni škoda časa za take "bedarije"
saj smo u bistvu isto delali le brez tehnologije.
tip iz tvoje zgodbe je butast le zato ker ne zna sam poiskat kar rabi (no pa tudi angleško bi lahko znal drugače si danes bolj mrzel).
dobro šolstvo zame pomeni da naučijo otroke razmišljat, da jih naredijo samostojne in "razgledane" (kriteriji za razgledanost se konstantno spreminjajo). vse ostalo je balast.

@firesnake, ne vem za katero šolo govoriš ampak meni se zdi, da otroke vedno bolj obremenujejo, ne manj (zdej a jih filajo z pomembnimi informacijami ali ne, je druga zgodba)

FireSnake ::

Ampak mene skrbi, kje jo bodo dobili, če komunicirajo samo preko računalnika.
jah za kaj so pa starši? če otroka ne izobražujejo sami, ampak pustijo TV in netu da ga vzagaja potem je tko kot je. ne krivit tehnologije.


OK, s tem se povsem strinjam!

Smesno, res .... knjig pa tak ne poznajo vec - vse iz neta skopirat.
ampak a ni to lepota interneta, vsa "pamet" sveta je gor nekaj sekund stran od tebe, vsa "izobrazba", ki jo rabiš je "how to google".


Tu se pa niti priblizno vec ne strinjam. temu se pa rece delovna navada, da je treba garat, da nekaj dobis. Ce celo zivljenje froc vse dobi na pladnju, kako naj se potem od njega pricakuje, da bo znal pljunit v roke, ko bo v sluzbi?
Brskanje po knjigah pa ti da ravno to; da ti ni tako postlano, ampak je treba malo delat.


bi bil tip res kaj na boljšem, če bi moral kot mi v knjižnico in pregledat 10 knjig (zagont cel dan), potem prepisovat na papir(še cel drug dan), če se zmotiš moraš popravljat in zgleda ogabno,... a ni škoda časa za take "bedarije"

se zdalec ni skoda casa - saj drugega tako nima za pocet. na koncu pa, ko se res potrudi za neko stvar, mu to vec pomeni.


saj smo u bistvu isto delali le brez tehnologije.

Tehnologija je pa komot dopolnilo, da je informacij se vec.


tip iz tvoje zgodbe je butast le zato ker ne zna sam poiskat kar rabi (no pa tudi angleško bi lahko znal drugače si danes bolj mrzel).

Ni butast, ampak bogi, ker so ga takega naredili, saj ni sam kriv, da je len in ohol. Si videl ucbenike za OS, kaksni so? Za matematiko imas take enacbe in kvadratke in samo rezultat vpisujes ... fracovje sploh ni vec pismeno. Je to normalno?


dobro šolstvo zame pomeni da naučijo otroke razmišljat, da jih naredijo samostojne in "razgledane" (kriteriji za razgledanost se konstantno spreminjajo). vse ostalo je balast.

Danasnji nacin solstva producira lene in ohole polpismene osebke. Vsaka reforma zadnjih 15 let je bila samo korak navzdol - ene pametne poteze ni bilo. Ce se motim, mi povej, katera reforma je bila dobra. Pa verjemi, da imam info iz prve roke, ker pol moje zlahte (pretiravam) na soli dela in tudi sam sem en cas delal na soli.


@firesnake, ne vem za katero šolo govoriš ampak meni se zdi, da otroke vedno bolj obremenujejo, ne manj (zdej a jih filajo z pomembnimi informacijami ali ne, je druga zgodba)


Bolj jih ze ne obremenjujejo, brez skrbi. Kot sem ze napisal, poglej si ucbenike. kaksni so. fracovju sploh ni vec treba pisat. talajo jim fotokopije ipd .... v nasih casih sploh nismo poznali pojma "preobremenjenost".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pss-m ::

Tu se pa niti priblizno vec ne strinjam. temu se pa rece delovna navada, da je treba garat, da nekaj dobis. Ce celo zivljenje froc vse dobi na pladnju, kako naj se potem od njega pricakuje, da bo znal pljunit v roke, ko bo v sluzbi?
Brskanje po knjigah pa ti da ravno to; da ti ni tako postlano, ampak je treba malo delat.
če tako razmišljaš... bo tvoj froc navajen trdo delat in bo imel službo kjer bo trdo delal za svoj denar?
tisti froci , ki se znajdejo (poiščejo bližnjice -uporabijo možgane namesto delovne sile) pa celo življenje delajo malo, imajo pa več. think about it.
danes če pogledaš uspešne/bogate/vplivne ljudi koli % jih je "trdo" delalo?
bi raje videl svojega otroka z lopato, v skladišču, za tekočim trakom.... ali za računalnikom kot programerja, ustvarjalca,... tvoja izbira kakše vrednote mu boš dal.

se zdalec ni skoda casa - saj drugega tako nima za pocet. na koncu pa, ko se res potrudi za neko stvar, mu to vec pomeni.
se strinjam, da jim več pomeni če se za nekaj trudijo in prav je da kaj delajo, samo kaj če ga ne zanima kaj so inki jedli, zato so tukaj hobiji in kot starš si zadložen, da je otrok z njimi zaposlen, če nima kaj delat čigava napaka je to? šola ni tukaj da vzgaja otroke.

ne bom trdil, da vem kakšno je šolanje in kakšni so učbeniki ker ne vem. imam pa v familiji 11 letnika, ki se mi "smili", ko poslušam kakšne bedarije jih učijo, ko jim ne pustijo razmišljat s svojo glavo (primer matematika, če ne prideš po točno v naprej določenem sistemu do rešitve ti ne priznajo vseh točk) in kolliko domače naloge dobijo... ko so imeli počitnice je moral vsak dan nekj ur delat naloge... sory to niso počitnice.

bluefish ::

če tako razmišljaš... bo tvoj froc navajen trdo delat in bo imel službo kjer bo trdo delal za svoj denar?
tisti froci , ki se znajdejo (poiščejo bližnjice -uporabijo možgane namesto delovne sile) pa celo življenje delajo malo, imajo pa več. think about it.
danes če pogledaš uspešne/bogate/vplivne ljudi koli % jih je "trdo" delalo?
bi raje videl svojega otroka z lopato, v skladišču, za tekočim trakom.... ali za računalnikom kot programerja, ustvarjalca,... tvoja izbira kakše vrednote mu boš dal.
Tudi da postaneš programer moraš vložiti kar precej truda oz. dela v učenje. In to je verjetno tisto, na kar je ciljal FireSnake.

pss-m ::

ja ampak ne tko da porabiš dneve v knjižnici zarad "neumnih" projektov v šoli. ampak tko da te projekte na hitr nardiš in se posvetiš stvarem ki te zanimajo - programiranju.

bluefish ::

ja ampak ne tko da porabiš dneve v knjižnici zarad "neumnih" projektov v šoli. ampak tko da te projekte na hitr nardiš in se posvetiš stvarem ki te zanimajo - programiranju.
Se motiš. Praktično vsaka fakulteta (naj si bo to tehnična ali družboslovna) ima zraven še kup predmetov, ki na prvi pogled nimajo kaj veliko veze s samo stroko in se zdijo zguba časa v sorazmerju z vloženim.

FireSnake ::


bi raje videl svojega otroka z lopato, v skladišču, za tekočim trakom.... ali za računalnikom kot programerja, ustvarjalca,... tvoja izbira kakše vrednote mu boš dal.

Kaj ti smislis, da programerji ne rabijo zic ledra in vtrajnosti? Trdo delo ne pomeni le lopata.



ne bom trdil, da vem kakšno je šolanje in kakšni so učbeniki ker ne vem. imam pa v familiji 11 letnika, ki se mi "smili", ko poslušam kakšne bedarije jih učijo, ko jim ne pustijo razmišljat s svojo glavo (primer matematika, če ne prideš po točno v naprej določenem sistemu do rešitve ti ne priznajo vseh točk) in kolliko domače naloge dobijo... ko so imeli počitnice je moral vsak dan nekj ur delat naloge... sory to niso počitnice.


Tole je cisto specificni primer, ki ne velja povsod.

Tisto tazadnje pa; tudi sam imam necaka in bratrance, ki hidijo v OS, pa gre vse z levo roko in brez naporov. pa ne verjamem, da so tako super duper brihtni.

Problem so velikokrat starsi, ki z otroci zdravijo svoje zamujene komplekse in jih nato vpisujejo v glasbene sole, sportne klube in se kam - in to hkrati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MrStein ::

k negativnim pa tudi več izživljanja, kritiziranja,

Kritika ni negativna stvar.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čedalje več uporabnikov interneta blokira oglase (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13345139 (39325) thramos
»

Koliko bi stal internet brez oglasov

Oddelek: Novice / Ostale najave
4011823 (9033) Mesar
»

Na spletu gre največ časa za Facebook

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
134826 (3954) BaToCarx
»

Dve tretjini ameriških uporabnikov interneta kupuje vsebine prek spleta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
63182 (2447) BlueKnight
»

Jezik medmrežja še angleščina, bliža se ji kitajščina

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3210438 (9061) Tear_DR0P

Več podobnih tem