» »

Ura - kot darilo za diplomo

Ura - kot darilo za diplomo

«
1
2

pro549 ::

katera uro bi vi kupili? Cena skoraj nepomembnsa. Ok samo več kot 60 kSIT pa ne dam.

Primoz78 ::

Kako Sector mogoce?

Lp Primoz C.

pro549 ::

Mimogrede tudi kaka slikica bi bila zaželjena. Saj o sectorju sem tudi jaz gledal.

Primoz78 ::

Uff...sem mislu, da mislis samo glede znamke...slikce pomojem so na uradni strani.

Lp Primoz C.

OnTheMic ::

Sector je OK, pa kakšna CERTINA tut še spada v to klaso...
... če pa je diplomiranec kakšen športni tip, pa si oglej SUUNTO, morda model Vector...

LP:)

vidi ::

Za moškega ali žensko??????
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

pro549 ::

Za moškega.

bmen ::

Tudi s kakšnim Seikotom ne moreš dosti falit.

Lahko pa tega diplomanta odpelješ /odpeljetete/ v kako trgovino, kjer imajo večjo izbiro pa naj si sam izbere katera mu je všeč. /seveda ob upoštevanju koliko denarja ste pripravljeni "donirati"/.

Na ta način /sicer za rojstni dan/ sem jaz kupil eno luštno seiko uro s titanovim ohišjem/

Pa čestitke k diplomi z moje strani
... B ...

Dr_M ::

jest sm tut za Seiko. so res lepe in kvalitetne ure. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Smorny ::

Čakam, da dobim iz tujine casio wave ceptor wvx-100d. :D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

DiGi ::

V vcerajsnjem Poletu imas eno zelo lepo (no, za moj okus)... Jacques Lemans Luxembourg; 36.990 SIT, drugace si pa lahko pogledas tudi Fossil, Festina...

LP
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DiGi ()

leinad ::

Če si zainteresiran ti jaz prodam, Longinesovo zlato uro, sicer je bila kupljena pred kakimi 5 leti, vendar je bila le 3x nošena in zgleda kot povsem nova, brez kakšrnih koli prask, stala je 100.000 SIT, jaz ti jo prodam za 50.000 SIT, ker rabim denar.
Če si zainteresiran me kontaktiraj na e-mail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

leinad ::



Zelo podobna tej, le da je malo bolj resnih oblik, na sliki je novi model za tega mojega pa ne najdem slike. Sta pa isti model- Conquest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

Tilen ::

CARNIVORE, digitalca v roke... pa pokazi :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

leinad ::

Jah, bi bilo lepo imeti digitalca ja:)
Če je zainteresiran, se bom že potrudil, pa jo poslikal s kolegovim.

Loki ::

Jacques Lemans.
obvezno z kronometrom.
slowatch/ citypark...

DiGi ::

Mislis kronograf?
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

]ViRiana[ ::

Jaz nikoli v življenju ne bi podarila nekomu za diplomo rabljene stvari brez originalnega pakiranja in garancije. Pa ne samo to. Nekako se mi zdi, da se to ne dela. Raje kupim novo stvar, pa čeprav majhno pozornost, kot da bi pretiravala z denarjem - pa še to pri rabljenih stvareh. Fuj. 8-O :|
Vsi se rodimo blazni. Nekateri takšni ostanejo. (Samuel Beckett: Čakajoč na Godota)

DiGi ::

Se strinjam, za darilo res nebi kupoval rabljene stvari, sploh pa ne ure v taki vrednosti. Ni ravno isto kot ce bi kupil npr. avto....
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

dexter_II ::

jest se nebi kakega rabljenega Pateka branu:D

drugac za ta denar kupi Certino (nosim osebno)

vsi brand Svicarji do kakih 150-200ksit imajo isti mehanizem notri, zal se ne spomnim oznake, tako da placujes samo ime ali ohisje (safir,titan, dvojno tesnenje...)
*ce ne gre drugace,podarimo vsaj nasmeh!*

OwcA ::

vsi brand Svicarji do kakih 150-200ksit imajo isti mehanizem notri, zal se ne spomnim oznake, tako da placujes samo ime ali ohisje

No, to ni čisto res. Res je, da gre po večini bodis za Etin, bodisi Leminin mehanizem. Oba ponujata po več modelov, poleg tega jih mnogi proizvajalci potem še dodatno modificirajo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

dexter_II ::

pri urah do 150k-200ksit razreda se verjetno kdo prevec ne ukvarja z mehanizmom:\ , lahko pa da se motim

trgovske marze, promocija, izdelava... torej mehanizem kosta X tolarjev (OwcA koliko mislis, da je ta X?)

Edino ce ta Robnik iz Kranja nekaj nak....:)

drugacv pa je na www.google.com alt .horology in se da marsikaj zvedet, predvsem pa to da je vsaka 'boljsa' ura precenjena in da ljudstvo gleda na ZNAMKO. Vauuuu Omega, npr. Blancpain kaj je pa to za en?
*ce ne gre drugace,podarimo vsaj nasmeh!*

Zgodovina sprememb…

DiGi ::

@dexter_II: Hm, ali pa kak rabljen Lange & Sohne... 8-O

Kateri je Robnik? Ta ki je v Globusu ali ta ki je v Sparu?

@OwcA: Mogoce ves ce to glede mehanizmov velja tudi za Tag Heuer? Po mojih informacijah imajo oni vse mehanizme (kvarcne in avtomatik) svoje, ampak nisem siguren... Ohisja jim pa dela firma CorTech.

LP
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

dexter_II ::

glede Robnik-a; je glavna stacuna na koncu mestnega jedra v Kranju, kjer je Monokel,malce visje
mogoce ma se kako poslovalnico

Tag Heuer je pa malce vec kot 150ksit:D pa mal te more bit skup, da ti neses uro ne pa ura tebe:D
*ce ne gre drugace,podarimo vsaj nasmeh!*

DiGi ::

Aha, tam je Robnik, potem je pa un v Sparu en drug ali pa ma vec trgovin.
No za 150k bi se pomoje dobila kaksna Tag Heuer iz serije 2000, ceprav nisem siguren.

LP
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

OwcA ::

@dexter_II: ne vem zakaj se ne bi ukvarjal (kot kupec) z mehanizmom. Tudi v tem razredu lahko dobiš kakšno Lemanio 5100, ki je odličen mehanizem.
Ideja, da vsi uporabljajo isti mehanizem, pade že samo zaradi dejstva, da imajo ure različno število komplikacij (kronograf, datum, dan in datum ...). Če bi bilo kaj neekonomično, je to tlačiti zelo kompleksne mehanizme v povsem navadno uro. Potem moramo ločevati še ročno navijajoče, avtomatične in kvarčne. Skratka mehanizmov je kar nekaj, res pa je, da je malo (tja nekam do Pateka skoraj nič) doma razvitih.

Tisto o znamki je pololna bedarija. Vsaj, če se na ure spoznaš, in ceniš kar ti recimo en IWC prinese.

@DiGi: kvarčne jim dela ETA (recimo tisti iz Kirium F1 tiktaka vsaj še v Victorinoxovem Hunter Mach 3), mehanskih pa vsaj nekaj (domim, da vse, ampak glede tega me ne držati za besedo) še razvijajo sami, recimo V4.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

DiGi ::

Aha, nisem vedel, hvala za info. O tem V4 sem pa nekaj bral ja, lepa zadevca.

Kaksno pa je tvoje mnenje na splosno o Tag Heuerju? Razmerje cena/kvaliteta?
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

OwcA ::

Uf, to je pa težko vprašanje. ;)
Če ti je kakšna zelo všeč so dober nakup, ako pa si odprt za predloge poglej še malo drugam. Kam? Odvisno od tega kakšen stil ti je všeč. Sam bi se ozrl po Sinnu, Fortisu, Damasku ... (upam, da sem zadel cenovni razred)

P.S. zdajle sem se spomnil, da je vsaj en Tag uporabljal Lemanio 5100, kar pa je prej pohvala kot graja. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DiGi ::

Za te znamke pa prvic slisim 8-O , hvala si jih bom pogledal na netu. :D
Ja gre se za to da mi je ze dolgo vsec Tag Heuer-jeva serija S/el. Od oktobra 1999 jih ne delajo vec (nasledila jo je serija Link, ampak to itak ves), se pa dobi se nekaj modelov (Segregur, Malalan, Slowatch...). Cenovni razred konkretne ure ki jo gledam je 250-300k.
Pac za tako ceno ne dobis neke zlahtnosti kot bi jo mogoce pri Cartierju (Tank Francaise mi je tudi velika zelja) ali pri kaksni manufakturi. Kolikor sem prebral o Heuer-ju pac gradijo na njihovem udejstvovanuju v sportnih prireditvah, tudi njihovi ambasadorji so vecinoma sportniki (Tiger Woods, Marion Jones, mostvo McLaren Mercedes...).
V S/el sem se "zaljubil" na prvi pogled, posebej mi je vsec oblika pascka. Itak je pa ne mislim kupit zato da bom drugim pravil koliko je bila itd....

P.S.: Poznas kaksen (verjetno tuj, ker slovenski dvomim da obstaja) forum o urah, kjer bi se lahko se bolj izobrazil o tej tematiki?

Hvala, LP :D
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

OwcA ::

Če si se vanjo "zaljubil" in ti je športni pridih všeč, potem kar po njej! ;) Vedi pa, da si pri 300k tudi že v rangu kakšnih Breitlingov in Omeg.

Sam se zanimam predvsem za "pilotske" in stare (iz 30. in starejše) ure, tako da redno prebiram Pilot's & Military Watch Forum in Vintage Watches Forum. Oba sta podmaldek portala WatchUseek.com, kjer še ogromno drugih forumov, posvečenih posameznim proizvajalcem, in obilo povezav.
Skoraj vse zgoraj napisano bi lahko rekel tudi za TimeZone.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

DiGi ::

Super, najlepsa hvala za linke!
Si siguren da bi za 300k ze dobil Breitling? Katero serijo pa? Poznam samo ceno za Chronomat Vitesse ki je bila pred leti ko sem se zanimal pri Malalanu 520.000 SIT. Od Omeg mi je pa vsec samo Constellation seria, ta slavna "Bondova" Seamaster mi ni toliko...

LP
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

OwcA ::

Od Breitlingov kakšen Colt, mogoče Aerospace ali Super Ocean, še posebaj če se odrečeš kovinskemu paščku. Omeg ne poznam toliko. Pozanimaj se, če lahko dobiš kakšen gotovinski popust ali kaj podbnega.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DiGi ::

Sem se pozanimal... Na moje presenecenje je pri Slowathcu cena za osnovni model Constellation samo 293k. Najcenejsi Breitling pri Malalanu pa je Colt Ocean za 380k. Za gotovinski popust sem pa pozabil vprasat, si jih bom sel itak pogledat en dan.

LP
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

Ziga Dolhar ::

Na hitro glede Omeg -- Constellation pride od malo pod 300k sit dalje, Double Eagle model od 600k. (Ne vem, ali so te cene z davkom ali ne -- verjetno brez :)).

Sicer pa ima Slowatch štacuno pri Prešernovem trgu v Ljubljani, s fino izložbo s cenami ... Auč.

>:D
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

U, vprašanje za Owco: "kvarčni pogon" je standardna masovno-industrijska stvar?
https://dolhar.si/

OwcA ::

Tudi tu imaš različne beštje, najbolj izstopajo Breitlingovi kalibri 7x (modificiran Etin mehanizem, zakupljene ekskluzivne pravice do 2006) s termokompenzacijo.
Proizvajalci, ki dajo kaj nase, bodo tudi kvarčne mehanizme okrasili (še vedno pri analognih urah ostajajo kolesca in prenosi) in regulirali, tako da razlike (vsaj estetske) so.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

OwcA ::

Nekaj nazaj smo govorili o Heuerjih. Po naklučju sem našel tole stran, če koga zanima.

P.S. čeprav nisem njih pretiran ljubitelj, moram priznati, da nekateri sploh niso napačni. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

DiGi ::

Hvala za link, si bom prebral tole.
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

OwcA ::

Osnovni kalibri za nekatere proizvajalce.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DiGi ::

Zanimivo, skoda da za TagHeuer nic ne pise.

(BTW, sem se odlocil da ne bom nic iz ZDA narocal zaenkrat.)
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

kloshar ::

Pri SloWatch imajo smešno visoke cene. Omege pod 300.000 SIT pravzaprav ni. Če pa malo gledaš po netu vidiš, da so cene original, po mojem mnenju najlepših Omeg Seamastra (tudi Bond jo je imel) tam ok. 230.000 SIT.
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

kloshar ::

pro549,

rekel si, da cena ni pomembna, potem si jo pa omejil na 60.000 SIT. Za tak denar ne boš dobil znanih ur kalibra Omega, Tag Heuer, Rolex, ..., ampak, če boš imel srečo, kakšnega Lorenza, Jacques Lemans, Certino, Seikota ... Pa še to je vprašanje.
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

kloshar ::

Sicer pa če greš malo po Ljubljani boš videl, koliko ur je v bistvu cenejših od 60.000 SIT ... MALO! [:O]
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

OwcA ::

kloshar: imajo bolj ali manj priporočene cene, ki so bistveno višje od tistih na internetu, še posebaj v ZDA, kjer imajo opazno nižje davke. Je pa treba upoštevati, da večina proizvajalcev dviga roke nad urami kupljenimi pri nepooblaščenih prodajalcih, kar vse internetne prodajalne so.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

STASI ::

Za manj kkot 60 kSit dobiš pri Malalanu Laurensa, švicarska ura.
Dober mehanizem in oblika.
Mi je pa urar reku da nekatere drage ure(sektor itd.) niso vredne svojega denarja, saj je mehanizem zanč, slabši skor kot v neki noname uri.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

OwcA ::

V razredu do 60k je zelo dobra izbira kakšen mehaničen Seiko, saj vse mehanizme razvijajo in izdelujejo sami od začetka do konca (vključno z malenkostmi kot so vzmeti).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DiGi ::

Kaj pa Poljot?
Ruske ure z mehanskimi mehanizmi in nizkimi cenami... Nekatere zelooo podobne nekaterim modelom Breitlinga in Tag Heuerja pa tudi drugim...
Kaksna mnenja, izkusnje?

LP
-------------------------------------------------------------------------------
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

lkuncic ::

Tudi sam kupujem uro nekako v tem cenovnem razredu 30.000 - 60.000 SIT (max 80.000 SIT).
Kaj pa kakšen Zzero? Te blagovne zanmke še niste omenili.

LP

OwcA ::

@DiGi: Poljoti za svoj denar niso napačni. Mehanizmi so dobri. Predvsem kar je njihovih, nekateri modeli imajo ETE, te so sicer nekoliko modificirane in okrašene, ampak nič pretresljivega. Le natančnost izdelave (kakšne praske, nenatančno nanešena svetilna snov ...) ni ravno vrhunska. Sam bi se z veseljem dokopal, do kakšnega, ki je bil prvenstveno dodeljen kakšnemu pilotu z vsemi pripadajočimi vojaškimi papirji.

@lkuncic: nimam pojma.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

M-man ::

A o Sectorju imate vsi slabo mnenje?
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup dražje ure

Oddelek: Loža
256935 (6179) RejZoR
»

"Večna" ročna ura do 1000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11237320 (27878) zvery1
»

Ročna ura do max 400€

Oddelek: Kaj kupiti
2616132 (6232) ian wolf
»

Katero ročno uro nosite in katero priporočate

Oddelek: Loža
248022 (7415) wifi4all
»

Katero uro imate (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
689905 (8876) blue

Več podobnih tem