» »

paypal prilivi

paypal prilivi

Blisk ::

A kdo ve kako je s temi paypal prilivi, če kot fizična oseba prodaš nekaj zadev na ebayu, kdaj te paypal prijavi našemu FURSu?
Za američane vem, da je to 20.000$ na leto.
Koliko je za evropejce?
Zanima me, ker kolega trdi, da se to nič ne prijavlja in ima namen prodajati za 15.000€ na leto na paypalu.
Jaz pa trdim, da to ne gre tako enostavno, če bi šlo bi to že vsi počeli!

Machete ::

Pusti ga. Naj bo pameten naprej. Ne ukvarjaj se z idioti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Blisk ::

ja sam tudi mene zanima kako je s tem, če kdo ve???

lexios ::

Sem pred časom bral, a ima ebay v provizije že vključen slovenski ddv, tako da država dobi svoje.

Machete ::

lexios je izjavil:

Sem pred časom bral, a ima ebay v provizije že vključen slovenski ddv, tako da država dobi svoje.


Tolej je nekaj najbolj neumnega, kar bomo prebrali ta mesec na internetu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

blackbfm ::

Zanima me, ker kolega trdi, da se to nič ne prijavlja in ima namen prodajati za 15.000EUR na leto na paypalu.
Jaz pa trdim, da to ne gre tako enostavno, če bi šlo bi to že vsi počeli!


Kaj bo prodajal? Svoje rabljene stvari ki se jih zeli znebit ali nove? Ce nove, bo to poleg utaje davkov se delo na črno

Je pa paypal res malo siva cona ker nek furs nima vpogleda vsepovprek.. dokler ne sprozis kaksnih aml alarmov ne bo panike, ce pa jih bo pa ziher vse zanimal od kje ti euri

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

FireSnake ::

Kot je nekdo omenil zgoraj: ne poslušaje idiotov in prihodke na payPaly prijavite FURSu.
PayPal (že nekaj časa) poroča FURSu.

Bedaki, ki trdijo drugače pa naj delajo po svoje.

Tudi tukaj eni objavljate bedarije. Kaj vi mislite je popolnoma nepomembno. Pomembno pa je kaj piše v zakonu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

blackbfm ::

PayPal (že nekaj časa) poroča FURSu.


Paypal ima kyc/aml postopke, dvomim pa da kar vse avtomatsko porocajo fursu, ni podlage

FireSnake ::

Kakor koli obračamo: tisto, kar pride na payPal FURSu ni skrito. Kot menijo nekateri (ki mislijo, da lahko na PayPal dobijo neomejene vsote).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Blisk ::

blackbfm je izjavil:

PayPal (že nekaj časa) poroča FURSu.


Paypal ima kyc/aml postopke, dvomim pa da kar vse avtomatsko porocajo fursu, ni podlage


menda poročajo nad določeno vsoto, samo koliko je to pa nihče ne ve

lexios ::

Machete je izjavil:

lexios je izjavil:

Sem pred časom bral, a ima ebay v provizije že vključen slovenski ddv, tako da država dobi svoje.


Tolej je nekaj najbolj neumnega, kar bomo prebrali ta mesec na internetu.


https://www.thisismoney.co.uk/money/sma...

"The change by eBay follows last year’s package of measures introduced by the Chancellor, aimed at tackling the rapidly growing VAT evasion by overseas traders"

https://community.ebay.com/t5/Archive-S...


Our records indicate that you’re listing on eBay sites outside the EU and haven’t given us a VAT identification number yet.
In accordance with EU legislation, we’re aligning the way we handle VAT for all sellers located in the EU across all eBay sites. Therefore, we’ll start charging VAT for all listings on non-EU sites from 15 June 2016. VAT will be based on your country of residence and not the eBay website where you list your items for sale.


Kako gre dalje ne vem, se ne ukvarjam s tem; predvidevam, da se to ne šteje v profit Ebaya, temveč gre to EU oz. FURS-om posameznih držav... Če pa ne, pa to pomeni, da plačaš davek ob uvozu in potem plačaš davek Ebayu ob prodaji in nato še enkrat davek državi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Alamar ::

Ja, na mesečno zaračunano ebay provizijo plačaš 22% DDV, vendar to nima veza s temo in vprašanjem, ki ga je postavil OP.

louser ::

blackbfm je izjavil:

PayPal (že nekaj časa) poroča FURSu.


Paypal ima kyc/aml postopke, dvomim pa da kar vse avtomatsko porocajo fursu, ni podlage

Jim jo da Evropska Unija (podlago). Nad neko vsoto gre za sum pranja denarja in so zavezani poročati.
15 čukov to tudi je.

lexios ::

Alamar je izjavil:

Ja, na mesečno zaračunano ebay provizijo plačaš 22% DDV, vendar to nima veza s temo in vprašanjem, ki ga je postavil OP.


Ima, ker sprašuje "A kdo ve kako je s temi paypal prilivi, če kot fizična oseba prodaš nekaj zadev na ebayu, kdaj te paypal prijavi našemu FURSu?"

Če bo prodajal za 15.000 "nekaj zadev" mu bo ebay trgal VAT in s tem je potem vseeno ali ga FURSU prijavi paypal, saj je VAT že plačal!*

*"nič ne prijavlja in ima namen prodajati za 15.000EUR na leto."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

mojca ::

Za nek opensource projekt bi kupila racunalnik za malo manj kot jurja, refundirali bi mi ga z nakazilom na paypal (jaz bi ga placala z gotovino ali bancnim nakazilom).
Imam lahko zavoljo tega probleme s FURS-om ali dodatne stroske? Torej: ali se lahko FURS spomni obdavcit ta prejemek oz. kaj bi morala narediti, da problemov ne bo?

Spomnim se, da smo morali v drustvu takoj po prvem visjem prejemku na paypalov racun izpolnjevat boga i batine papirologije (ampak ta znesek je bil verjetno visji od jurja).

mat xxl ::

Ti ga rezerviraj, oni , ga naj pa plačajo, saj je lahko tudi bančno nakazilo. Tako, bo najbolj čisto, komp bo njihov a v tvoji uporabi. Furs ne more nič.

FireSnake ::

Do jurja te nihče ne bo haklal.
Si premala riba :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skrill (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10224418 (2645) Marko61
»

PayPal in kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5315554 (11597) Map
»

Najprimernejša banka/kartica za dvigovanje s PayPal-a

Oddelek: Kaj kupiti
131995 (1806) Batash
»

Remote programiranje - prejetje plačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5114334 (11684) M.B.
»

Ebay - vračanje nedelujoče stvari

Oddelek: Pomoč in nasveti
273349 (2449) shadeX

Več podobnih tem