» »

Razlika med sistemom C2D in i7

Razlika med sistemom C2D in i7

SmeskoSnezak ::

Imam eno zanimivo vprašanje, na katerega bi zelo rad kristalno čist odgovor!

Dva sistema. En C2D.

Procesor Intel Core2 Duo E7500 2,93GHz, 775 ... 107,74
Maticna plošca Gigabyte GA-P43-ES3G, 775 ... 66,41
Trdi disk WD Caviar Blue 320GB, 7200rpm, 16MB, SATAII (WD3200AAKS) ... 46,46
DVD zapisovalnik NEC AD-7240S ... 21,87
Graficna kartica Gigabyte ATI Radeon HD 4670, 1GB,PCI-E (GV-R467ZL-1GI) ... 70,60
Ohišje Spire BlackFin V SP-3005B, brez napajalnika ... 25,12
Napajalnik Power LC6600 600W ... 41,68
Pomnilnik (RAM) Patriot DDR2 2x 1GB 800MHz ... 48,22

Skupna cena: 428,10€

Drugi sistem i7.

Procesor Intel Core i7 920 2,66 GHz, 1366 ... 266,44
Maticna plošca Gigabyte EX58-UD3R, 1366 ... 170,59
Pomnilnik (RAM) Mushkin XP3-12800 DDR3 3x2GB 1600MHz (998681) ... 172,05
Graficna kartica Sapphire ATI Radeon HD5750, 1GB, PCI-E ... 134,87
Trdi disk Samsung SpinPoint F3 500GB, 7200rpm, 16MB,SATAII (HD502HJ) ... 51,05
DVD zapisovalnik NEC AD-7240S ... 21,87
Ohišje Spire BlackFin V SP-3005B, brez napajalnika ... 25,12
Napajalnik Chieftec APS-850C 850W ... 117,76

Skupna cena: 959,75€

Razlika v ceni je torej 531,65evrov. Kar pomeni več kot 100% razlika iz vidika cenejšega sistema.

ZDAJ PA MENE ZANIMA PERFORMANČNA RAZLIKA.
A je razlika v performanci zares vredna tega denarja...

1a. A je razlika pri ogledu filmov?
1b. Ali se razlika pozna komaj pri 1080p filmih?
2. Kolikšna razlika je v igranju iger (hočem za tri različne tipe vedeti, ti so: prvoosebna streljačina, strateške igre, "hitrostne" (avto) igre? (vem, da sta različni grafični)
3. Zanima me razlika pri stiskanju velikih datotek.
4. Zanima me razlika pri prenašanju datotek.
5. Kolikšna je razlika pri programiranju malih projektov?
6. Kolikšna je razlika pri avdio/video obdelavi?
7. Kakšna je razlika pri poslušanju glasbe?

Mogoče še bom kakšno vprašanje dodal!
@ Pusti soncu v srce... @

particle ::

1a. A je razlika pri ogledu filmov?
Ne.

1b. Ali se razlika pozna komaj pri 1080p filmih?
Ne.

2. Kolikšna razlika je v igranju iger (hočem za tri različne tipe vedeti, ti so: prvoosebna streljačina, strateške igre, "hitrostne" (avto) igre? (vem, da sta različni grafični)
Razlika je že v sami podpori grafičnih kartic. (na dražjem sistemu bodo podprte tudi igre ki še trenutno niso izšle.) Žanr tukaj ni ravno pomemben, ampak je odvisno od sistemske zahtevnosti igre same.

3. Zanima me razlika pri stiskanju velikih datotek.
Sistem i7 naj bi bil načeloma hitrejši, ampak glede na to da imaš v obeh sistemih skoraj isti disk, kaj večjega odstopanja nebi pričakoval.

4. Zanima me razlika pri prenašanju datotek.
Isti odgovor kot na vprašanje 3.

5. Kolikšna je razlika pri programiranju malih projektov?
Programiranje v katerem jeziku?

6. Kolikšna je razlika pri avdio/video obdelavi?
Avdio: ne verjamem da bi bila kakšna opazna razlika.
Video: glede na to da je v dražjem sistemu boljša in sodobnejša grafična kartica, bi se utegnilo poznati kakih 10% ~

7. Kakšna je razlika pri poslušanju glasbe?
Je ni.

dzinks63 ::

1a. A je razlika pri ogledu filmov?
ne

1b. Ali se razlika pozna komaj pri 1080p filmih?
ne

2. Kolikšna razlika je v igranju iger (hočem za tri različne tipe vedeti, ti so: prvoosebna streljačina, strateške igre, "hitrostne" (avto) igre? (vem, da sta različni grafični)
mala, pri igrah je najpomembnejša grafična, pri teh dveh procesorjih je razlika mala, razen pri igrah katere izkoriščajo 4 jedra, 6GB rama ti pri igrah ne pomeni nič, HD 5750 ni tako veliko boljša od HD 4670, tako da tudi tukaj ni velike prednosti, pri takem procesorju bi moral imet vsaj HD 5850.

3. Zanima me razlika pri stiskanju velikih datotek.
Je razlika

4. Zanima me razlika pri prenašanju datotek.
ne, to jeodvisno od hitrosti diskov

5. Kolikšna je razlika pri programiranju malih projektov?
Mali projekti? Lahko si misliš, da je razlika tudi mala.


6. Kolikšna je razlika pri avdio/video obdelavi?

Odvisno od zahtevnosti, velikosti. Lahko je minimalna ali pa zelo velika

7. Kakšna je razlika pri poslušanju glasbe?

Pri poslušanju glasbe je odvisno od zvočne kartice in seveda od zvočnikov in same kvalitete posnetkov. Če je vse enako, razlike ni.

Sistema sta si različna in kdo rabi surovo procesorsko moč bo vsekakor posegel po I7 sistemu, kdor pa ne, bo pa tudi z slabšim povsem zadovoljen. Drugače je pa za povprečnega uporabnika računalnik za cca 700€ povsem zadovoljiv za vsa opravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Valvoline ::

Poanta nakupa dragih računalnikov je špilanje igerc,tu pa tam kakšen za profi video obdelavo. za vse ostalo zadošča še rabljen za 50e vredn komp tipa p4 ali a64.

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Mogoče se nisem dobro izrazil. Rad bi % razliko. Razliko v realnih cifrah oz. čimbol reprezantivne odgovore, da bom jasno vedel o kaki performančni razliki se gre.

Ja in ne odgovori mi zato ne ustrezajo.

Poanta nakupa dragih računalnikov je špilanje igerc,tu pa tam kakšen za profi video obdelavo. za vse ostalo zadošča še rabljen za 50e vredn komp tipa p4 ali a64.

Valvoline, nočem te kritizirati. A razlike seveda so! Imam doma kar nekaj računalnikov (6 let star, 3 leta star in 1 leto mlad računalnik). Na starejših se .mkv filmi dolgo nalagajo, avdio in video ni sinhron! Poslušanje .mp3-jev v najbolši kvaliteti se ne da. Programerski projekti se sploh ne naložijo zaradi malo pomnilnika, etc. Da sploh ne omenjam stiskanje in prenos podatkov ter konec koncev igranja NFS serije, COD serije, ip.
Zato tudi delam zdaj "analizo" razlik v performansi.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

Razlike je za mišji ku rac.

V kakšnem video prekodiranju ali kaj podobnega pride do izraza boljša večnitnost i7 proca in tu bi znal bit 20 do 30% prednosti za i7 sistem.

V igrah pa bo HD5750 tudi nekaj boljša od HD 4670 ampak nobena od njiju ni hardcore grafična kartica. Obe bosta ob spremljajočih procesorjih ozko grlo.

Valvoline ::

Mogoče se nisem dobro izrazil. Rad bi % razliko. Razliko v realnih cifrah oz. čimbol reprezantivne odgovore, da bom jasno vedel o kaki performančni razliki se gre.

Ja in ne odgovori mi zato ne ustrezajo.

Poanta nakupa dragih računalnikov je špilanje igerc,tu pa tam kakšen za profi video obdelavo. za vse ostalo zadošča še rabljen za 50e vredn komp tipa p4 ali a64.

Valvoline, nočem te kritizirati. A razlike seveda so! Imam doma kar nekaj računalnikov (6 let star, 3 leta star in 1 leto mlad računalnik). Na starejših se .mkv filmi dolgo nalagajo, avdio in video ni sinhron! Poslušanje .mp3-jev v najbolši kvaliteti se ne da. Programerski projekti se sploh ne naložijo zaradi malo pomnilnika, etc. Da sploh ne omenjam stiskanje in prenos podatkov ter konec koncev igranja NFS serije, COD serije, ip.
Zato tudi delam zdaj "analizo" razlik v performansi.

Naloži xp in vse programe ter kodeke na novo pa se še enkrat oglasi.
Je pa res sa za HD 1080p potrerbuješ dualcore cpu. Za 720p p4 prežveči no problemo. Za mp3 v najvišjo kakovost še p2 na 500mhz je povsem dovolj.Ram bi znal bit ovira ja,vendar če si nabaviš vsaj 1gb je vsak pc z 2ghz+ povsem dovolj za opravila ki si jih navedel.(razn špile seveda). Mam doma starejšo kišto xp2100 z 512 rama,skoraj ne opazim razlike v odzivnosti sistema z sistemom v podpisu.
p.s. to da ti nekje avdio in video niso sinhronizirani je napaka v softweru ne hardweru. Kodek ali program ni pravilno naštiman.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Prvemu kompletu dej 4gb rama,1tb samsung f3,ter grafiko ranga 4870 in bos mel masinco ki ti bo sluzla cisto vsemu potrebnemu.
i7 se ve da je overkill za 90% populacije...je pa za profi audio/photo/video obdelavo must have :)

SmeskoSnezak ::

A se lahko prosim držite začrtane tematike in odgovorite na vprašanja?
Hvala lepa!

Valvoline, prosim ne smeti mi teme. Glede na to, da sn omenil, da delam to malo "analizo" zase, sem seveda dal na vse računalnike isti software. Pa razlagat se mi zdaj tud ne da, kakšne so konfiguracije. Če želiš debatirat na kaki konfiguraciji ne dela HD video in zvok ter vse ostale prčkarije, lahk na ZS ;)

Hočem odgovore na to temo, ker takšnih konfiguracij si ne lastim oz. le prvemu sistemu podobno.
Vsak nadaljni odgovor, ki se izogiba vprašanjam bo ignoriran!
@ Pusti soncu v srce... @

janezek67 ::

% razliko ti bi težko dali, razen če bi vzeli obe mašini dali gor software in naredili teste. Drugače si za primerjavo poglej kaj na Tom's hardware, kjer so testi in primerjave med PC-ji in grafičnimi karticami.

Po moji oceni 1. sistemu manjka vsaj 2 gb rama, tudi disk je kar majhen (posebno če vlečeš torrente).
Drugače pa - če nam skrenil iz teme, bi prvi sistem za podoben denar lahko sestavil s kakšnim AMD-jem (kakšno džinksovo varianto), ki bi bila še b istveno hitrejša od tega dvojedrnika.

dzinks63 ::

Imam eno zanimivo vprašanje, na katerega bi zelo rad kristalno čist odgovor! Rad bi % razliko. Razliko v realnih cifrah oz. čimbol reprezantivne odgovore, da bom jasno vedel o kaki performančni razliki se gre.


Tej tvoji želji ne more nihče točno odgovorit in ne obnašaj se tako nonšalantno do soforumašev. Če bi ti hotel kdo popolno odgovorit na tvoje vprašanje, bi moral imeti obe mašini z tvojo sestavo na svoji delovni mizi in jih temeljito pretestirati glede na tvoje kriterije. Mislim, da so ti zgornji odgovori vsaj deloma jasni in v pomoč ter ti povedo kako in zakaj se gre. Kaj več se pa ne da iz kristalne krogle potegnit.

trnvpeti ::

smesko, sej ze imas odgovor a ne?
in si ga imel, še preden si vprašal!

SmeskoSnezak ::

Dobro, imas prav, dzinks63. Zato torej prosim, če se kdo javi, ki ima i7 sistem. Pa bom napisal, katere benchmarke naj zažene, ki mi bodo v pomoč za bolj točne cifre.

LP
@ Pusti soncu v srce... @

trnvpeti ::

ne bo bistveno hitrejse

gledaj drugace
hitrejsi disk ti bo vec pomagal
ali pa SSD

SmeskoSnezak ::

Torej ni več kot 20% performančnih razlik, pravite? Večji preskok je torej pri enojedrnem do c2d-ja, kolikor sn sam neke računal in poganjal benchmarke. Tako da se dejansko ne splača zapravit celega jurja za nov sistem. Bom ostal na svojem c2d-ju. Mogoče bom konc mesca pripopal rezultate vseh testiranj.
@ Pusti soncu v srce... @

Valvoline ::

Torej ni več kot 20% performančnih razlik, pravite? Večji preskok je torej pri enojedrnem do c2d-ja, kolikor sn sam neke računal in poganjal benchmarke. Tako da se dejansko ne splača zapravit celega jurja za nov sistem. Bom ostal na svojem c2d-ju. Mogoče bom konc mesca pripopal rezultate vseh testiranj.

Navij proc na 3.5ghz+ in nabavi grafo v rangu hd4870,druga ne rabiš.

RC14 ::

SmeskoSnezak:

Glej, moje mnenje je,ne kompliciraj z nekimi procenti, razlika je opazna pri tvoji 3 in recimo 6 točki, ostalo je skoraj isto sranje in ne boš opazil neke razlike. Je pa res, da bi jaz, če že boš kupil prvo konfiguracijo, malenkost dodal za boljšo plato in procesor navil (3.5GHZ brez problema), dodal 2gb rama in seveda hitrejši disk,recimo 500GB samsung F3.
Če boš igral igre, bi raje posegel po čem boljšem, mogoče kakšno rabljeno 4870 grafiko.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

SmeskoSnezak ::

RC14, slabo bereš, bi rekel. Jaz namreč imam C2D sistem. Le da nisn našel čist istih komponent, kot jih imam. Ne mislim kupit ničesar, to "analizo" počnem iz čiste zabave, ker imam malo več časa zdaj, ko ni tolko dela okol bajte. :P

pa lahko noč, treba se ob 5h vstat :D
@ Pusti soncu v srce... @

blackbfm ::

na dražjem sistemu bodo podprte tudi igre ki še trenutno niso izšle


Bo kartica prej zastarela.

opeter ::

Dejansko ni tolikšne razlike, da bi bilo vredno plačati dodatnih 500 EUR.
Sicer pa tistega Radeon 57xx lahko dodaš tudi prvemu sistemu, seveda z doplačilom kakšnim 80-100 EUR.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Lonsarg ::

Samo dve komponenti se nasploh splača primerjat. pri procesorju je tko, da vse kar je AMD 64 x2 ali več se razlike ne opazi 0% za vse razen igre, tam pa morda se opazi kake 25% razlike proti Core i7, čeprav je procesor več kot 100% bolši. Pač v kodiranju se opazi vsa razlika v procesorju, sam tega ne rabiš najbrž?

Tak da na kratko za vse ostalo razen igre je samo važno da je dvojedrnik.

Za igre je pa važna v 90% itak samo grafična. V 10% pa procesor. Za benchamrke pa upam da stoliko maš pa le pojma o internetu, da se zavedaš, da eni rezulati z foruma ne pomenijo nič. Za % razlike v špilih se pač gre charte gledat: http://www.tomshardware.com/charts/gami...

5770 je samo na testu, ampak lahko ugibaš, da je 5750 kake 20% slabša. Še vseeno skroaj še enkrat hitrejša od 4670. En tok se bo tudi poznalo na FPSjih v igrah, tisti Core i7 zraven ne bo bistveno še dodatno dvignil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

i5 vs. i7

Oddelek: Kaj kupiti
436179 (4814) einstein :P
»

Namizni računalnik za odbelavo video-audio (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10014159 (12639) fuzia
»

Ram 1333MHz ali 1600MHz

Oddelek: Kaj kupiti
426161 (5299) Sssaga
»

računalnik za cca 550€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556917 (5887) nUUb
»

Bitka mobilnih procesorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
143357 (2455) luka_lucky

Več podobnih tem