» »

Ne boota ne z USBja ne z CDja

Ne boota ne z USBja ne z CDja

c0dehunter ::

Zdravo, včeraj je zmanjkalo elektrike medtem ko je bil sestrin računalnik užgan. Zdaj ko ga vžge, piše da je direktorij /Windows/Config pokvarjen in naj ga popravim s pomočjo WIN XP CDja.
Vse lepo in prav, če bi računalnik sploh hotel bootat z CDja. Namreč na CDju ne zazna "boot recorda". Zato sm z WinToFlash ustvaril boot usb. Računalnik ima možnost bootanja z USBja, ampak ga spet noče. Tu pa ne napiše da ne najde boot recorda, ampak sam utripa podčrtaj, kar je edino kar se vidi na zaslonu.

Kaj bi lahk blo narobe oz. je še kaka druga možnost razen te da dam disk v drug računalnik?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

energetik ::

Zamenjaj CD in/ali DVD pekač. Verjetno imaš kaj od tega pokvarjenega.

particle ::

Lahko probaš tudi s kakšnim drugim windows cd/dvd-jem?

c0dehunter ::

CD je sigurno ok, ker sem z njega naložil te iste windowse 1 teden nazaj in je blo vse OK.

Na srečo sm pa glih dobil v popravilo en drug PC, tak da bom dal disk v tistega not in prek njega popravil XPje. Hvala vseeno.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

imallears ::

tole bi moglo it skozi s chkdiskom. samo bootaj v recovery console, ko boš lahko bootal, da ne boš čakal komplet repaira.

c0dehunter ::

No nastal je nov problem. Sem na novo naložil XPje s pomočjo drugega računala. Tam vse dela perfektno, pri matičnem računalniku pa se zatakne. Ko sem šel naprej raziskovat, sem videl da se v safe mode zatakne pri nalaganju /windows/drivers/mup.sys.

Šel sem googlat in videl, da težava ni mup.sys temveč naslednji - agp440.sys, ki se ne naloži, zato ga v safe-mode tudi ne prikaže.

Poskusil sem že tudi, da sem naložil s pomočjo rač. #2 setup podatke na disk, in nato ko se je rebootal in bi moral začet inštalacijo izklopil računalnik in dal disk v matični računalnik, da bi od tam naprej nadaljevalo inštalacijo, in namestilo matični hardware, da bi izključil možnost hardware conflicta rač #2 in #1. Vendar pa inštalacija sploh ni hotela iti naprej, pravzaprav je bil black screen, ko je bootalo iz diska.

Wtf?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj bi lahko bilo narobe

Oddelek: Pomoč in nasveti
171910 (1478) rogi2010
»

Windows xp pride le do loadinga

Oddelek: Pomoč in nasveti
312196 (1972) bluefish
»

[Windows][XP] Nenormalno dolg zagon

Oddelek: Operacijski sistemi
71687 (1433) StratOS
»

sata in mup.sys

Oddelek: Strojna oprema
51194 (1148) dëych
»

windowsxp&mup.sys

Oddelek: Operacijski sistemi
5820 (749) dëych

Več podobnih tem