» »

Bi se fest poznalo?

Bi se fest poznalo?

abcde7 ::

Če bi zamenjal voodoo3 2000 s geforce 2 mx 200??? S procesorjem C466, abit VA6??? Recimo 3dmark 2001-dobim malo več kot 300 točk...Koliko bi jih dobil geforcom 2???

VASkO ::

ce ze, potem vsaj z mx400, ki je ze tako ali tako pocasen danes, mx200 pa je se enkrat pocasnejsi - v3 je proti mx200 boljsi. sicer pa imas gnilo plato (zmrdan cipset, zaradi katere je plata nekje 2x pocasnejsa od ostalih socket370 plat), menjaj vse, to sploh ni racunalnik.

abcde7 ::

No kaj pa z MX 400??? Kolk bi se poznalo??? 3dmark 2001-točk???

_Mortal_ ::

a si normalen 1200 pik. če bo dobu do 1000 bo dobr
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Han ::

Dobil boš, takole od oka, recimo (največ) 1200 točk.

Ja, upam, da sem normalen. :D Na svoji Asuski P2B in Celeronu 300A @ 450 MHz dobim z GeForcem 256 (Asus MX izvedba, ki je še malce počasnejša od pravega GF 256) malo čez 1000 pik.

Sicer pa, kot je VASkO rekel, menjaj vse - plato, procesor in grafično.

Senitel ::

Dobil boš okrog 1600 pik :D, vendar je to zelo odvisno od nastavitev sistema. Jaz imam z P2 266 (Win2k) in Herculesovim MX-om (navadnim) tam okrog 900 pik...

abcde7 ::

Ja potem če gledamo takole:
Zdej dobim na 3d marku 300 točk;
Če bom potem dobu 1500 točk; -> Geforce 2 64mb=5x boljši od voodoo3 2000 ????

TO DRŽI??????

abcde7 ::

No jest nameravam nabavt (gotovo): VGA WINFAST GEFORCE 2 MX 400 64 MB AGP. A je to dober geforce? K sm nek slišov da jih je več vrst, da so eni dobri, eni slabi......
Kakšen je VGA WINFAST GEFORCE 2 MX 400 64 MB AGP???

krucymucy ::

ja winfast in hercules sta med boljšimi...

abcde7 ::

Katere so pa slabše???

chucki ::

ma vse so dobre! sama ne kupit mx 200!
dobil boš okoli 1300pik
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

SLO-Security ::

Jaz bi na tvojem mestu kupu GII PRO [cc. 30.000-40.000].
Če so te cene previsoke [nič se bat nisi edini, ki želi toliko zmetat denarja, če na mesec poženeš eno ali dve igrici], potem poseži po kakšnem ATIju, sicer pa da bi samo zaradi tistih pik kopuval novo kartico, ne hvala.

Naprimer, jaz na XP HE z Athlonom 900 + GII 64DDR dobim 3427pik. Za to kartico sem se odločil ravno zaradi rama.
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

kuglvinkl ::

Če hočeš kupiti Leadtekovega GeF 2 Ti, mail me: kuglvinkl@yifan.net
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

tejo ::

Ne vem, jest sem mel C533, 196 MB rama, GeForce 256, pa sem dobil v 3D Mark 2000 tam okrog 3200 točk.

abcde7 ::

No jest mam osnovno ploščo, ki podpira agp 2x(abit va6). Kako bi se na tem obnesel geforce 2 400 64 mb, saj sem slišal, da geforce dela na 4x agp.???

SLO-Security ::

Za koliko je prodaš?
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

tejo ::

robo: GeForce tud na AGP 2x dela

abcde7 ::

sam slabš..... a se to dost pozna??

GaPe ::

VASkO
sicer pa imas gnilo plato (zmrdan cipset, zaradi katere je plata nekje 2x pocasnejsa od ostalih socket370 plat), menjaj vse, to sploh ni racunalnik.


A je s tabo kaj narobe? Si imel mogoče težko otroštvo? Ne pluvaj po stvareh, ki jih nisi sprobal. Abit VA6 je čist dobra mamaplata, s popravki, ki so na voljo se lahko kosa tudi z ostalimi socket370 platami.

Samo za info:

Moj sistem:

- Abit VA6 z najnovejšim BIOS upgrade-om (7L);
- 128 RAM (133 MHz);
- Celeron 266 @ 372 Mhz (124 * 3) :);
- GeForce 2 MX 32MB.

V 3DMark-u 2001 imam 858 točk.

Moje mnenje je da bi dosegel nekaj čez 1000 točk.
Don't steal! The government hates competition.

abcde7 ::

A se bios upgrade kj pozna na hitrosti računalnika???????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: abcde7 ()

kuglvinkl ::

Glede na to, da je nova in z garancijo bi se dalo zment za okol 29.000 SIT. Čem met 8500LE, vkolikor se izkaže, da je keč v driverjih.
Your focus determines your reallity

tempo ::

Mislim, da ima VASKO prav kar se tiče MB.Zaženi sandro memory banchmark pa ti bo vse jasno.S programčkom "Memory interealve enabler"boš pohitril komunikacijo s spominom pa tudi rezultat v 3D marku bo občutno boljši.
domastius

VASkO ::

GaPe, za mano ni nic narobe, narobe je s plato, ki ima gor Apollo Pro133 cipset (tisti brez A na koncu) in je zaradi tega preklemano pocasna. Popravki tukaj ne pomagajo kaj dosti.

GaPe ::

VASkO, popravki so kar precej pripomogli z izboljšanjem plate saj v memory testu mi nič več ne prikaže 117/117 ampak 320/350. In v Quake 3 Arena so se mi fps zaradi tega dvignili za 25. Mislim, da popravki kar velik pomagajo.
In kot sem rekel, če nisi imel te plate, da bi jo preizkusu, nimaš kaj govorit da je to slaba plata.

:)
Don't steal! The government hates competition.

tempo ::

GaPe,men se je že dvakrat ponesrečil flash biosa s to zadnjo verzijo 7L. Je pri tebi vse potekalo v redu?

Dj-Prah ::

8-)Jest ma na 3dmarku2001 950 tock mam pa 433Mhz pa voodoo 3 2000.

LP8-)

SkyNet ::

Kupi procesor c700 pa boš dosti več profitiral.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Marabela ::

Ejga
dj-prah
Kakšno maš pa osnovno plato, pa ram... Jest dobim na C466, Voodoo3- 300-400pik! Kako to teb uspeva???

Aja u Sandri mam tist memory ene 180/250- zakva mam jest manj kokr ostali???

GaPe ::

tempo

Na kratko DA. Čist vredu mi je flashal. A si si naredil DOS boot disketo in pognal flash iz te diskete in pa a si pognal runme.bat ali si sam upgrade-u?

dragonlojze

Če rabiš memoryenable programček, mi piši na email ali pa si upgrade-i najnovejši bios (7L) in pod "Advanced Chipset Features" nastavi RAM na 4-Memory Interleave.

8-)
Don't steal! The government hates competition.

Marabela ::

...4 way memory interlaeve- kva pa to drgač pomen? A lohka kj "sfakam"- če to vklopim?

VASkO ::

ne mores nic zjebat, ce vklopis, pohitri RAM ta funkcija

tempo ::

GaPe! Imam win ME in naredil sem bot disketo z "drdflash"om prekopiral 7L bios gor, naštimal ,da se mi rač. bota z A in zagnal "runme". Približno na polovici se je vse ustavilo.Frend, ki se malo več ukvarja s tem mi je rešil bios (3D) z eno podobno plato in ko sva potem poizkusila skupaj še enkrat 7L je spet crknilo na polovici.Ne vem koji kur.. mu je?

Marabela ::

memoryenable-mam naložen, 4way interleve je naštiman!

V sisoftu sandri 2002, pa mam memory test ene 200/220!!!

Zakaj?? Via mam 4.1. -3.7!

Bios mam najnovekjši naložen!

kuglvinkl ::

Nevklopljen 4 way memory interlaeve ne bore biti vzrok za tako mizerne rezultate. Na kolk maš MHz imaš RAMe?
Your focus determines your reallity

Marabela ::

133mhz rame!!! 7.5 ns!

GaPe ::

tempo

Res ne vem zakaj te tolk zafrkava. Poskusi vse možnosti z argumenti, ki jih imaš na voljo s programom awdflash.exe.

dragonlojze

Koliko imaš pa FSB naštiman?
Don't steal! The government hates competition.

kuglvinkl ::

To sem mislil, na KOLIKO MHz ti tečejo RAMi. Namreč, 133 MHz RAMi, tečejo tudi na 66 MHz. Torej, FSB:
Your focus determines your reallity

Marabela ::

FSB, če mislm prov-je biloim osnovno 66 mhz, poj sm navil na 75. Kr je mislm da max. k sm probov na 83- pa mije windowse sfakal!

Marabela ::

JA original Celeron 466 ma fsb na 66 mhz, moj navit na 525 ma pa 75 mhz!!!

kuglvinkl ::

Tisti, ki imajo take sisteme, ti bodo povedali, če ti plata podpira asinhron FSB (posebej za CPU in RAMe).
Your focus determines your reallity

Marabela ::

ej... TISTI KI imate ABIT VA6, a podpira ta plata dual FSB a nekj tazga???

moje mnenje: v biosu nism nč vidu o tem, mogoče je kje drugje kakšna "caka"!

kuglvinkl ::

Boš kar moral postavt novo temo v Forumu. In opiši svoje težave.
Your focus determines your reallity

Marabela ::

NE SEJ mislm da ne podpira, k u knjigci nć ne piše. A je kšn popravjk
???????


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737964 (4766) floyd1
»

Ali je to vse kar zmore moj Računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151950 (1604) novi
»

3d mark 2001 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1017164 (6037) Doc
»

Kaj manjka mojemu racunalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
101192 (942) abcde7
»

3d MARK 2001

Oddelek: Navijanje
261979 (1597) boko34

Več podobnih tem