» »

težava: navijanje HD4770

težava: navijanje HD4770

allex ::

poskusil sem mal nabrusit sapphire HD4770, po navodilih na guru3d...

ampak, v riva tunerju sploh ni ikonce ki bi omogočala navijanje, v CCC-ju pri ATI overridu je pa tudi vse neklikabilno/pasivno/zamegljeno al kakorkoli že pač...

am i missing something?
struggling with abundancy of computer power

M-XXXX ::

Klikni na tisti ključek, da odkleneš navijanje.

dzinks63 ::

Navijaj z GPUTool.


Na furumu piše:
"flash the card with the asus top bios and then you can adjust the voltage all the way up to 1.33v with Asus smartdoctor 5.38, That works well for single HD4770", če vse to drži pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Xserces ::

a nimajo te grafe nekega Vmoda za 20% vec performanca!?

allex ::

nevem, tm v CCC-ju je neki auto-tune...tko da odklenu sm tnx za info! riva tuner mi še zmer ne dela, tko da sem šaltu na GPU Tool...tnx za link!

dvignu sm GPU clock iz 750->800Mhz, pa Memory iz 850->900Mhz, pa screen skoz neki blinka..tud v idlu, predvsem ko miško premaknem ipd.
aje to normalno oz. pomeni da sm že na limitu al kako?

pa še nekaj: če ka overclockam čez limit, se pojavi rumen screen - aje kakšna možnost da ga potem nazaj down clockaš brez restartanja compa?
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()

Xserces ::

nevem, tm v CCC-ju je neki auto-tune...tko da odklenu sm tnx za info! riva tuner mi še zmer ne dela, tko da sem šaltu na GPU Tool...tnx za link!

dvignu sm GPU clock iz 750->800Mhz, pa Memory iz 850->900Mhz, pa screen skoz neki blinka..tud v idlu, predvsem ko miško premaknem ipd.
aje to normalno oz. pomeni da sm že na limitu al kako?

pa še nekaj: če ka overclockam čez limit, se pojavi rumen screen - aje kakšna možnost da ga potem nazaj down clockaš brez restartanja compa?


am ja to je cez limit:D
aja pa se to k dobis rumen screen se neda downclockat. mors restartat...
PAZI DA NEBOS SKURU:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

jest10 ::

nevem, tm v CCC-ju je neki auto-tune...tko da odklenu sm tnx za info! riva tuner mi še zmer ne dela, tko da sem šaltu na GPU Tool...tnx za link!

dvignu sm GPU clock iz 750->800Mhz, pa Memory iz 850->900Mhz, pa screen skoz neki blinka..tud v idlu, predvsem ko miško premaknem ipd.
aje to normalno oz. pomeni da sm že na limitu al kako?

pa še nekaj: če ka overclockam čez limit, se pojavi rumen screen - aje kakšna možnost da ga potem nazaj down clockaš brez restartanja compa?

Ekran blinka, če imaš spremenjeno frekvenco rama. Če navijaš samo GPU ne bo nič blinkalo.
Ali pa nastavi enako frekvenco rama za vse profile, tako 2D kot 3D-frekvenca rama bo znova stalna in ne bo blinkanja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

allex ::

zdej mi blinkne samo ko zaženem stability test furmark - to je menda normalno?
@jest10: (sorry, sm šenkrat prebral tvoj post, na vseh profilih je navadn - hvala!!!)
prišel sm do 840mhz GPU in 1000 GDDR - pri 850 se mi je že dvakrat restartal, memory zgornje meje še nisem srečal, ampak na guru3d so ga mel na 850/1000, se pravi da bi blo to to nekak, pri 70 stopinjah.
mislim da bo to dost za ene 4 dodatne fps-je v crysisu...
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()

allex ::

...pol se mi pa takoj v naslednjem momentu sesuje:P
struggling with abundancy of computer power

allex ::

a je možno, da se sesuva ravno zarad menjave memory frekvence v različnih profilih?
struggling with abundancy of computer power

DaVidQ ::

A ta GPU tool ima možnost disablat CF?

allex ::

kwa pa ohranitev frekvence v gpu tool, a je ta opcija?
struggling with abundancy of computer power

Destroyers ::

Overclockaj zadevo v Ati Catalyst centru; ne rabiš GPU Tool-a. Tako bo oc tudi "trajen" za vse nadaljnje restarte.

Frekvence driguj zelo počasi in ob vsaki spremembi testiraj. Na splošno je tko: Previsoka freq. jedra = artefakti; Previsoka freq. rama = driver error, frozen screen.

V teh dveh tool-ih so 2D & 3D frekvence rama itak linkane, tako, da s tem prehodom 2D -> 3D ni blinkanja.

Grafe ne rabiš flashat; tko ti gre tudi garancija drugače...

Če že ustrajaš na GPU Tool-u maš tle par stvari obrazloženih: KLIK

Ay
...They wanna build the prison!...

BuBBle.D ::

Ma kaki GPU-tool. Trenutno je najbolj aktualen MSIjev Afterburner z opcijo dviga voltaže in uporabniku prijaznim GUIjem.

@Destroyers: Glih pri preveliki frekvenci rama se pojavijo artefakti. Pri preveliki frekvenci jedra se pojavi črn ekran (ATI) oz. se driver "resetira" (nVidia).

Kako za vraga "ti gre garancija" s flashanjem biosa -> ta je za lase privlečena. Kako mi boš dokazal, da sem grafo flashal?
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuBBle.D ()

Mitja358 ::


Na splošno je tko: Previsoka freq. jedra = artefakti; Previsoka freq. rama = driver error, frozen screen.

Bravo za veliko brco v prazno. Kot je že buble rekel je glih obratno. Že logično je da memory daja artefakte, GPU pa zmrzuje driver.

Destroyers ::

BuBBle.D očitno nimaš pojma katere informacije so zapisane v biosu vsake grafe. In kaj se pri flashanju spremeni.

Artifakti pa se lahko pojavijo zaradi core clock-a, memory clock-a al pa shaderja. Ponavadi je pa tako, kot sem napisal (OP ima ATI grafo).

[snip]
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Seveda, če sam čip omogoča, se da dokazati da ni tovarna flashala grafo.

V flashu imaš notri zapisane vse latence in stanja rama ter gpuja in njegovih podenot, shaderjev etc.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BuBBle.D ::

Ja, verjamem, to je izvedljivo, samo ob tem dobim deja vu o eni temi na XtremeSystems, kjer naj bi intel v prihajajočih prodesorjih imel vgrajeno neke vrste "varovalko", kjer bi izgubil garancijo, če bi prekoračil od njih navedeno najvišjo voltažo. Vaporware pač.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Pyr0Beast ::

Ne dvomim da bi tak procesor ne imel poseben register za max. voltažo. Samo taka voltaža lahko pride tudi od slabe regulacije VRM-ja na plati.

No, v osnovi se da preko check-suma preverjati bios oz. njegovo verzijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overclock 8600 GT in E6750

Oddelek: Navijanje
352124 (1223) JC Denton
»

Navijanje Sapphire Radeon HD4770 Arctic Cooling

Oddelek: Navijanje
191891 (1307) Xserces
»

Overcloking moje konfiguracije, prosim za pomoč!

Oddelek: Navijanje
191698 (1378) particle
»

[M-XXXX] Primerjalni test Radeona 4870

Oddelek: Strojna oprema
121759 (1519) DJ MartiNi
»

Pospeševanje gr. kartice

Oddelek: Navijanje
231591 (1191) boštjan

Več podobnih tem