» »

Razbiti ekran na prenosniku

Razbiti ekran na prenosniku

Aljosa.k ::

Pozdravljeni.
Z mojim prenosnikom, Dell Inspiron 6400, sem imel majceno nezgodo. Uglavnem ekran mi je poknil po celem in tako so se mi razlile vse barve. Dati na servis se mi pomoje ne splača, ker bom plačal kot "cigan". Za to razmišljam, da bi preko spleta (Amazon,..) naročil LCD screen in ga sam zamenjal. Ima kdo izkušnje s tem? Zanima pa me tudi, če je to pravi produkt?

Zaenkrat hvala vsem z odgovori..

Pyr0Beast ::

Menjava ni problem. Še največ težav boš imel z odpiranjem plastike ekrana.

Shit happens. Zamenjaš in dela dalje. Na zadnji strani LCD panela ti piše vrsta/tip. Po tem iščeš. Lahko pa tudi po modelu prenosnika.

Zadeve niso tako specialne. Ekran pa dobiš že za ~30EUR
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KoMar- ::

Zakaj Amazon in ne eBay? :8)

Aljosa.k ::

No sej ekran sem tudi že podrl (snel plastiko in ostalo), da sem prišel do končnega displaya..

@KoMar- sej zato sem pa dal ... za vejico :)

Upam predvsem to, da sama menjava tega spet ni tak znanost in da nebi pri tem naredil še več škode, zato me zanima, da niso kje še kakšni "haklci". Je pa spet res, da nisem še nikoli naročal s tujine, vendar bom tokrat primoran narediti prvi korak, ker pri nam so cene kar zasoljene.

misek ::

Poglej na LCD za tip in naroči popolnoma enakega oz. poglej na specifikacije ali morda ima kakšno zaemnjavo. Nato ga pač zamenjaš. Najdi si service manual za prenosnik da veš kaj vse je potrebno odstraniti in predvsem kako. Nimaš kaj pokvariti.

Pyr0Beast ::

Nope nobenih težav. Če ti osvetlitev dela še inverterja ne boš rabil menjati.

Še najtežje ti bo priklopiti/odklopiti tisti kabel na zadnji strani LCD-ja, a je rešitev tudi za to. Nekako ga nacentriraš nato pa s trakom selotejpa potisneš noter.

Bom poslikal, če se mi bo dalo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aljosa.k ::

Super! Hvala obema in PyrObeast, se priporočam za slike.

KoMar- ::

Ja, "service manual" za svoj model laptopa si poišči. Moj fotr je tako sam zamenjal cel kup stvari znotraj laptopa, pri tem je moral tudi LCD odklopit in se ga je dalo brez problema dati nazaj. Good luck!

Pyr0Beast ::

Poglej si;
(slike so po 1M)





Ni komplicirano.
Na zadnji sliki vidiš kako je model napisan. Poglej po googlu za njim. Od tega se dobi datasheet/manual
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poškodba displaya na laptopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
101195 (1024) ne_kdo
»

Zožanje slike na netbook-u?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211772 (1516) rbalig
»

Modificiranje zunanjega diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
14856 (718) ladoslo
»

pokvarjen monitor na prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
122403 (2159) Pyr0Beast
»

Kako dati RAM v laptop (prenosnik)

Oddelek: Strojna oprema
395331 (4192) Pyr0Beast

Več podobnih tem