» »

pokvarjen monitor na prenosniku

pokvarjen monitor na prenosniku

emsi ::

Na prenosniku se mi je pojavil črn madež na ekranu. Pod črnim madežem ni niti slike(je belo).
Zanima me zakaj pride do tega? Od udarca ali se lahko kaj kar tako pokvari.. Prenosnik sta nazadnje namreč uporabljala sestra in oče, in oba pravita, da nista nikamor udarila z prenosnikom...

Sliki z "flekom":

=

_koki_ ::

Monitor je počen, zato je taka slika...
Vrjetno se je kdo z večjo silo naslonil na prenosnik ali pa med prenašanjem kam udarilo s torbo (vrjetno kak rob mize ipd.)...
Popravljat se ti tega ne splača, saj te pride monitor toliko kot drug prenosnik, reši si podatke iz diska če maš kaj pomembnega na prenosniku...

emsi ::

Hvala za odgovor, garancija v tem primeru verjetno ne velja..ali?
=

jan01 ::

Poglej za nov lcd na ebay

_koki_ ::

Garancija velja le v primeru dodatnega zavarovanja, ki ti pokriva tudi takšne nezgode...
Če je v igri samo garancija proizvajalca pa ti to žal ne pokrijejo, saj ne gre za mehansko napako ampak lastno krivdo.

emsi ::

Aham, pa če mam Asusov 14.1" prenosnik paše not lcd od recimo nekega HP 14.1" ?
=

_koki_ ::

Ne gre to kr med sabo kombinirat, ker imajo drugače razporejeno matriko (pasovi pikslov horizontalno ter vertikalno)...
Če poenostavim, rabiš lcd panel istega proizvajalca ter serije kot ga imaš notri, da bo delal korektno...
Ne izključujem možnosti, da ne pride v poštev lcd panel kakšnega drugega proizvajalca, ampak to je za moje pojme prevelik riziko, saj boš dal za panel 100-150€ pol pa stvar ne bo delala kot bi mogla!

emsi ::

Koliko pa bi lahko zahteval za njega, če ga prodam?

Prenosnik je Asus a8sc
=

tony1 ::

Poglej za nov lcd na ebay


Tale nasvet si še 3x preberi, ker je nov ekran nekje 60-80 EUR, menjava pa ni noben bav-bav.

Pejt na ebay.co.uk in vpiši "model_laptopa +screen". Aja, pa PayPal prištimaj, ker bančnih nakazil angležarji ne marajo...

Frgazor ::

Kaj pa menjava zaslona s kakšnim drugim, ki so se vgrajevali v isto seriji? Imam hp nx6325 s 15" ekranom resolucije 1400*1050. Žal je defekten in dela vertikalne črte. Takšen ekran je celo na ebayu precej težko dobit za normalen denar. Zamenjal bi ga s takšnim ločljivosti 1024x768, ki so jih vgrajevali v isto serijo laptopov, so pa precej cenejši. Bi šlo? V bistvu mi je za resolucijo vseeno, ker je laptop svoje odslužil, bi pa prišel prav sem pa tja za kakšen film.

Galaxy ::

Ne gre to kr med sabo kombinirat, ker imajo drugače razporejeno matriko (pasovi pikslov horizontalno ter vertikalno)...


najvrjetneje ne, frgazor, možnost pa je. preveri na kakšnem tujem forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

emsi ::

Ko sem ustvaril temo mi je nekdo poslal msg, da mi lahko zamenja ekran. Ker zasebnih sporočil več nimam in ne vem imena kdo je to bil, bi prosil, če me oseba še enkrat kontaktira!

edit: Našo prvt msg-e :P

Lp, Marko
=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: emsi ()

Pyr0Beast ::

Huh ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710613 (5224) Pyr0Beast
»

Poškodba displaya na laptopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
101195 (1024) ne_kdo
»

problem z lcd zaslonom

Oddelek: Pomoč in nasveti
122180 (2014) denabiker
»

Razbiti ekran na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
81477 (1278) Pyr0Beast
»

Koliko lahko računam za prenosnik(nedelujoči ekran)

Oddelek: Strojna oprema
91456 (1212) Utk

Več podobnih tem