» »

Zožanje slike na netbook-u?

Zožanje slike na netbook-u?

thunderace ::

Pozdravljeni, mi lahko kdo pomaga?
Na netbook-u sem zamenjal LCD, ker je bil počen. In na novo prej naložil win XP, zdej imam pa problem z sliko, namreč bi jo moral zožati da bi videl vrstico start (je nekaj cm pod robom ekrana). Mi lahko pove kako naj to storim? Win xp sem pa inštaliral, ko sem imel priklopljen zunanji monitor.
Hvala

thunderace ::

Že od samega zagona računalnika je slika zamaknjena pod rob zaslona, poskusil sem z ponovno namestitvijo xp, pa je enako.
Tudi med namestitvijo XPjev je bilo tako, nič se ni spremenilo tudi ko sem namestil gonilnike za grafično. Mislite da LCD ne ustreza in je to zato? Kaj lahko storim?

#000000 ::

Kater netbook je to, točen model ? In kater zaslon si kupil točno ?

thunderace ::

Netbook je chiligreen NEO 10", kupil sem pa zaslon HSD100IFW1, sem prodajalcu prej poslal podatke iz starega in pravi da je kompatibilen.
Slika pa je sedaj taka:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

thunderace ::

Slika je sedaj taka:


Kaj bi se dalo narediti oz. v čem je problem?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

miranpozar ::

To ne izgleda preveč dobro, po pravici povedano. Pa ta monitor nov, ki si ga kupil, je identičen kot prejšnji? Ali si kje preveril, da je kompatibilen?
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

thunderace ::

Prodajalcu sem poslal podatke(sliko) s podatki, ki so na zadnji strani displeya in je on preveril ter mi odgovoril da je kompatibilen. Sem mu tudi zdaj že sporočil za težavo in je še enkrat hotel podatke in model netbooka, da še enkrat preveri. Je pa tako display je 1024x600, jaz pa imam v nastavitvah na izbiro samo 1024x768 ali 800x600. Ne vem verjetno ga grafična tako zazna???

Malajlo ::

Kar je v tekstovnem načinu, mora LCD prikazati pravilno (ker je resolucija VGA - 640x480, če me spomin ne vara). Monitor se pač postavi na zadnjo nastavitev. Tisti knofek - AutoAdjust dela čudeže. Poleg tega ti najbrž monitor napiše, kakšen signal je dobil.
Ko imaš pa grafični način, je pa vse v nastavitvah zaslonov (desktopov). Menda ja boš prikazoval sliko na monitorju v native resoluciji in ne samo kopijo malega sranja od netbooka.
Glede slike na netbooku - če imaš priključen zraven LCD, ti lahko skrije native resolucijo netbooka. Aja, pa še eni driverji za grafiko imajo možnost "podaljšanja" zaslona za 80 pik dol. Tako ravno vrstice ne vidiš. Sicer zoprna funkcija.

thunderace ::

Meni že če ob zagonu grem v bios ne kaže cele slike, govorim pa za sliko na zaslonu netbooka, na zunanjem ekranu je slika OK.

Malajlo ::

Imaš oboje priključeno hkrati?

thunderace ::

Ne zunanjega zaslona nimam priključenega.

Malajlo ::

A sva na isti valovni? Praviš, da ti v BIOSu na netb ne pokaže cele slike, in da takrat nimaš priključenega dodatnega monitorja?!

thunderace ::

Da, sva zgleda na isti valovni, tako je kot praviš.

s1m0n ::

Kakšno nativno resolucijo pa ima ta prenosnik ? (original zaslon)

thunderace ::

1024x600

Malajlo ::

A v BIOSu imaš mogoče kaj za nastavljat? Je potreben update? Mislim...
Šele zdaj sem dojel, kaj je bilo. Tebi so menjali zaslon...

thunderace ::

Ja zaslon sem zamenjal ker mi je počil, v biosu nisem našel nobenih nastavitev.

s1m0n ::

Problem je da če tudi resolucijo spremeniš na nižjo (v win) bo vseeno preko roba.
Zdaj al je z zaslonom kaj narobe al pa ga matična od prenosnika nima rada.

thunderace ::

Ja tudi če spremenim na najnižjo resolucijo je preko roba. Po moje je tista druga stvar ki si jo napisal, matična ga ne mara.

s1m0n ::

Samo če gre za enak priključek (verjetno 40pin) in enak vmesnik zaslona tega problema ne bi smelo bit razen, če je res prenosnik problem!
Kontaktiraj še proizvajalca zaslonov ter mu razloži!

Ker če je zaslon enake velikost ima enako resolucijo itd.. ne bi smelo bit problema!

thunderace ::

saj sem ga že in je rekel naj mu še enkrat pošljem tip računalnika in podatke s starega lcd-ja. Sedaj pa še čakam njegov odgovor.

rbalig ::

Pozdravljen thunderace
Mi lahko pošlješ naslov pri kom si naročil zaslon.
Tudi jaz imam počen zaslon pri takem netbooku in nevem kam naj se obrnem po pomoč.
Hvala in lep pozdrav Vinko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC to TV (HDMI kabel)

Oddelek: Zvok in slika
437380 (2813) legenda30
»

hdmi

Oddelek: Strojna oprema
251949 (1141) damirba
»

Prenosnik Lenovo 3000 n500 tezava

Oddelek: Strojna oprema
497884 (4879) mare87
»

pokvarjen monitor na prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
122403 (2159) Pyr0Beast
»

Sestavljen pc se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
151199 (861) solatko

Več podobnih tem