» »

Youtube ukinja podporo za Set-Top Boxe

Youtube ukinja podporo za Set-Top Boxe

Napis na PopcornHour STBju

vir: engadget
engadget - Yotube je naznanil, da z novo 1080p video podporo ukinja možnost spremljanja youtube posnetkov iz Set Top Boxov. To pomeni, da uporabniki medijskih predvajalnikov kot je PopcornHour (sem so vštete tudi igralne konzole in TVji z Youtube podporo) po novem ne bodo mogli več spremljati video posnetkov iz Youtuba. Omejitev bo začela veljati 2. Decembra, vendar ne za nekatere Googlove partnerje. Youtube video bo še naprej mogoče spremljati na Wiijih, PS3, Tivo DVRjih, Panasonicovih TVjih, Samsunogvih TVjih... Ostali proizvajalci STBjev in TVjev pa bodo morali za licenco plačati.



Več si lahko preberete tukaj.

21 komentarjev

Jaka83 ::

Najbrž bojo odščipnili tudi WDTV/WDTV-Live predvajalnike. Sej ne da to ponudbo zelo uporabljam, ampak včasih pa grem kaj pogledat.

Dead_Meat ::

Boš pa pač kakšen hack naložu in boš gledal naprej. Kdaj pa je še bil to problem?

RejZoR ::

Se pravi kar pri Philipsu oglašujejo kot ekstra funkcijo (gledanje Youtube filmčkov direktno na LCD-jih) je funkcija, ki ne bo več delovala. Hm, zanimivo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

823483 ::

Se pravi kar pri Philipsu oglašujejo kot ekstra funkcijo (gledanje Youtube filmčkov direktno na LCD-jih) je funkcija, ki ne bo več delovala. Hm, zanimivo...

Philips je verjetno zrihtal licenco. Je le malo prevelik, da bi se lahko igral.

trnvpeti ::

za proxyijem bo vse delalo

Dr_M ::

Pri you tube se na zalost to dogaja, da res tiste dobre posnetke brisejo, sranje pa ostaja.
Ze zavoljo hitrosti bi moral mal selekcijo delat, ne pa da vsak, ki ima 5 minut cajta eno sranje gor nalozi. Pa po moznosti se kaksni FAKE naslovi ipd..
YT je dober samo, ce gres iskat neko tocno doloceno stvar.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

InXs ::

Pri you tube se na zalost to dogaja, da res tiste dobre posnetke brisejo, sranje pa ostaja.
Ze zavoljo hitrosti bi moral mal selekcijo delat, ne pa da vsak, ki ima 5 minut cajta eno sranje gor nalozi. Pa po moznosti se kaksni FAKE naslovi ipd..
YT je dober samo, ce gres iskat neko tocno doloceno stvar.


Edino pametno mnenje po podanem mojem mnenju. Se popolnoma strinjam *Dr_M
Experience the Best of the Digital Age

Relanium ::

Hjah.... gledat je treba oglase!! :P

Okapi ::

Kako pa lahko onemogočijo gledanje videa z internetnim brskalnikom na kateremkoli hardwareu? Konkretno Philips ima na svojih NetTV pač nek brskalnik, kamor lahko vtipkaš www.slo-tech.com ali www.youtube.com ali karkoli.

O.

BigWhale ::

Kako pa lahko onemogočijo gledanje videa z internetnim brskalnikom na kateremkoli hardwareu? Konkretno Philips ima na svojih NetTV pač nek brskalnik, kamor lahko vtipkaš www.slo-tech.com ali www.youtube.com ali karkoli.

O.


Ne mores v bistvu. Lahko samo reces: Vi tega ne smete poceti. Lahk bi se sel kak TCP fingerprinting al pa kake bizarnosti ampak to se da vse zakriti. Zmodificirane zadeve bodo se vedno lahko predvajale YouTube filme.

Ampak, kar se youtuba oziroma zalozb tice, je ze to dovolj, da youtube pove, da se to pac ne sme.

ALT ::

vsak browser pusca za sabo svoje podatke, tako da se dolocene da enostavno blokirati.

in ne gre se za to, da bi to pomenilo da ni sans da prides na youtube z neko modifikacijo, ampak 90% ljudi pac ne bo slo modificirat zadeve, in bodo ostali brez youtuba.

to pa je dosti, kar se youtuba oz zalozb tice.

roli ::

Tukaj se ne gre za browser. Ampak se gre prav za Youtube API!
http://www.r00li.com

ALT ::

no sj nima veze, sigurno ravno tako kot browser pusca ID za sabo.

Okapi ::

V glavnem, naslov novice je napačen. Pravilno bi se glasil ... ukinja brezplačno podporo ...

O.

[D]emon ::

DO NOT FEED THE TROLLS!

Also: Ce se gre tle za API implementacijo se da okrog tega z navadnim browserjem. Ce se bodo pa se kaj hujsega spomnil, pa se zna zgodit da bo userbase postopno upadel. Tako ali tako je vedno vec sranja na YT. Metacafe je nekaj casa prednjacil kar se kvalitete tice, pa je sedaj nekje na istem. :\

ALT ::

jah, bolj kot je neka upload stran popularna, vedno vec se najde raznih trolov, ki mecejo vsakaksne gluposti gor. sicer pa sj mas search gor, ponavadi ne isces ravno random stvari ali? si ne predstavljam, da bi se namesto pred tv (ceprav ga ne gledam skoraj nic) vsedu za YT in eno uro kliku random posnetke. a se to dejansko pocne?

ce ga ze kdaj odprem je to zato, ker mi je nekdo dal link na nek posnetek ali pa hocem neko specificno stvar najdet. klikat vse po vrsti pa se mi zdi malo brezveze. kot da odpres google in gledas random strani.

BigWhale ::

Saj je vseeno ali gre za API ali pa za browser. Okrog obojega se da priti, ce se zeli.

Jaka83 ::

Vimeo FTW, naložiš lahko v full HD že od vsega začetka, community je dober, dokaj kvaliteten content. Edino kar je meni slabše kot na YouTube, da ne moreš uploadat neomejeno - omejen si na en HD posnetek na teden.

BigWhale ::

Vimeo je precej omejen na avtorske vsebine. Torej uploadas to kar si sam spravil skupaj. Da eno kvalitetno stvar spravis skupaj pa itak nucas vsaj en teden hehe.

Macketina ::

Me zanima kako se bojo razni proizvajalci NMT-jev lotili tega.

Bojo kupili licenco ali bojo dopuscali "neuradne" hacke in workarounde.

Konkretno gledam Xtreamerja, ki ga imam in ima tudi podporo za Tube.

Jaka83 ::

Pred parimi urami sem na avsforum prebral, da bo WD imel licenco za YouTube na svojih napravah (objava je bila sicer napisana 20.11.2009). Kot sem že omenil, mene ne gane kaj dosti, ampak mogoče bo pa komu ta informacija prav prišla.

Še navedek in link na post:

Civuck:
Is the WDTV Live going to lose YouTube access like Popcorn hour?

ScottWD:
WD TV Live will continue to support YouTube.

-ScottWD


KLIK

ScottWD je uslužbenec pri WD in velikokrat postreže z insajderskimi informacijami, ki se kasneje izkažejo za resnične.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MPMAN MID 7C

Oddelek: Kaj kupiti
214198 (1597) dottor
»

Ocena strani: Klip.si

Oddelek: Izdelava spletišč
212442 (967) slopuc
»

Novi varni pristan, prvič: Flava Works, Inc v. Gunter (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6529928 (28053) Tear_DR0P
»

YouTube opomin

Oddelek: Omrežja in internet
225926 (4699) SkyEye90
»

youtube download

Oddelek: Programska oprema
1010573 (10121) Mobidick

Več podobnih tem