» »

Abit SILURO GF4 Ti4200 - kvaliteta?

Abit SILURO GF4 Ti4200 - kvaliteta?

Buggy ::

Zdravo!

Zanima me, ce morda gdo od vas mojstrov poseduje to kartico in kako je zadovoljen z njo. Nekje sem zasledil, da naj bi imela kartica slabo 2D sliko (megleno) napram drugim Ti 4200 karticam. Ce jo kdo ima, naj jo prosim malo opise (Overclock, kvaliteta, kaksni problemi...).

Lep pozdrav,
Buggy

Buggy ::


Se nekaj cisto mimogrede vprasanj ce kdo ve:
Ali se v SLO prodaja kaksen GF4 Ti 4200, ki ima RAM hitrejsi od 4 ns?
Kdo in ce prodaja hladilnike za ram od graficne?

kuglvinkl ::

Jap, sem bral na eni strani, da je 2D malce meglena, vendar samo na tej. Sicer je pa tako s temi testi GFX. Ogromna večina se "skoncentrira" samo na benchmarke, na bundle, morda kod še kje omeni temperature, potem pa konec. Boš moral na kakšen specializiran site skočt, da boš videl kako je s tem.

Npr. ultra stran je Extremetech.com, za Multimonitors je relatimesoft.com, itd itd.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Mislim, da ima Gaimward 3.6 ns RAMe gor. Za HS poglej pri bednikih TM (Mlacom).
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Jaz mam ravno zdaj doma Inno 4200, ker sem jo dobil da bi pobral mere za vodni blok, no nažalost sem ugotovil da karta ni po referenčnem designu, bom drug teden dobil silurota.
Kar se tiče slike na Innotu, ki je btw taka bolj poceni varianta je bila slika meni čisto cool, pa imam za svojo kartico Gigabyta 8500 tako da lahko povem da je slika skoraj tako dobra imel sem jo pa na 1280*1024 85 Hz, tako da ne verjamem da bo Abit slabša, bom pa lahko povedal drug teden.
Kar se tiče kartic s hitrim ramom, Gainward ima EntronTech 3,5ns ddr, ampak je vseeno slabši kot Hynix 4ns, to je eden najbolj overclockabilnih ramov trenutno 300 se doseže brez težav primeri so tudi do 350 sploh s kakim voltmodom, za ostalo pa v Slo verjetno trenutno ne, kartice 4200 ki imajo hitrejši ram so pa Suma s 3.3 Hynixom ter Asus 8420 deluxe, to je pa verzija 4200 brez primere, je na 8 plastnem pcb-ju (tako kot 4400/4600) je tudi enako velika gor pa ima 3.3ns bga ddr pa vse ostalo kar paše na vrhunsko kartic.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Dejstvo, da ima poceni GeF 4 skoraj tako dobro sliko kot Gigab. me navdušuje. Predvidevam, da bo na dražjih kartah, denimo Leadtek, Gaiward uporabljen boljši filter.

Namreč, Canopus očitno ne dela več v smeri ultra GeF kart (morda se to z NV30 spremeni).

Ja, ta EntronTech RAM se odreže precej slabše od pričakovanega.

BTW: kdo je zastopnik za Asus pri nas? Na Sumo lahko tako in tako pozabim...
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Comtron je zastopnik, sam pozab na njih ker so bogi saj nimajo skoraj nič iz res široke ponudbe asusa, jaz sem to karto omenil fantom iz AGT in so rekli da bodo oni probali dobiti asus zastopstvo, drugače pa lahko test te kartice vidite na HardOcp poglejte pod review video kart, res neverjetna zadevica, v bistvu gf4 4400/4600 za manj denarja
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Han ::

Hmm, sem mislil da ASUS uvaža Acord 92 oziroma PowerPlus.

Striček Tom je na svoji strani omenil, da imajo Abitke boljšo sliko od povprečja...

kuglvinkl ::

No zdej se pa potrebno odločiti, kaj je res. Ker nekdo laže. Škoda, ker se ne spomnim, kjer sem našel tisti test. Sicer pa, THG jemati kot suho zlato, je nonsence.

Hint, vprašaj na kakšnem tujem forumu nekoga, ki jo ima.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kera firma GF4 TI4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523284 (2500) BaRtMaN
»

ATI 9000 PRO ali XY Gf Ti 4200

Oddelek: Kaj kupiti
221506 (1155) SisQ
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171924 (1490) globoko grlo
»

ati vs. nvidia---pro sw opengl in 2d desktop kvaliteta slike

Oddelek: Strojna oprema
61045 (880) udarnik
»

Leadtek A250 LE

Oddelek: Kaj kupiti
141415 (1088) Tr0n

Več podobnih tem