» »

ATI 9000 PRO ali XY Gf Ti 4200

ATI 9000 PRO ali XY Gf Ti 4200

SisQ ::

Lep pozdrav !

Lahko kdo svetuje, kaj se splača kupit: orig. ATI 9000 PRO ali XY firmo Gf Ti 4200. Po testih sem opazil, da je orig. Gf 4200 boljši od 9000 PRO, ne vem pa kako je z drugimi priizvajalci, ki uporabljajo Gf 4200 čip. Vem, da dajejo počasnejše rame od originala. Ali to pomeni, da so slabše od 9000 PRO ali pa so kljub temu boljše ne glede na to, da niso orginal Gf kartice. Če so xy Gf boljše, od katerega proizvajalca kupit ( Inno, Ledtek, ..) ??;)

kuglvinkl ::

Vse GeF 4 4200 imajo vsaj 4ns RAMe gor. In vsaka prehiti 9000 PRO. Sam bi pogledal za Leadtekom, Abitom, Gainwardom ali Asusom.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Jep 4ns je minimum za 4200 nekatere različice imajo celo 3.3 ali 3.5 ns ddr. Vsaka je pa dosti hitrejša od 9000pro tudi če je na deafultu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SisQ ::

Katera od naštetih je najbolj zanesljiva in ali je teh 4ns oz. koliko pač napisano na embalaži. Slišal sem tudi, da imajo nekateri z ATI kartico probleme v Win XP. Celo pri nekaterih igrah. Je V tem kaj resnice ?:\
Pa še to: katera se da tudi navijat dobro ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SisQ ()

morphling1 ::

4ns Hynix ddr (to lahko vidiš na sami kartici) se zelo dobro navija, sami procesorji (gpu) Gf4 gredo tudi večinoma na okoli 300 z serijskim hlajenjem .
Kartice so vse zanesljive razno nedelovanje tu in tam je običajno problem v uporabniku ne v hardweru. Če 95% ljudem deluje vse z enakim hardwerom potem tu ni problem v sami kartici.
Tudi 9000 pro se dobro navija samo ji to ne pomaga da bi bila hitrejša od 4200 tudi na default nastavitvah.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SisQ ::

Saj nisem mislil, da GF ne deluje ponekod ampak, da ima ATI ponekod probleme v igrah in XPjih. Glede navijanja XY GF: če prav razumem je vseeno od katerega proizvajalca vzamem ?:\

morphling1 ::

Ma Ati čisto lepo dela povsod. Gf4 bi jaz vzel od Leadteka, Abita, Gainwarda,Asusa, MSi to mislim da je dobavljivo pri nas in so referenčen design. Inno 4200 ja pa malo cenejša izvedba čeprav gpu in ddr (4ns Hynix) sta enaka kot pri prej omenjenih , samo se vidi da so šli v izdelavo čim cenejšega produkta saj je pcb krajši ter nekateri elementi so drugačni, tudi navija se malo slabše. 128 verzije imajo običajno Samsungov 4ns ddr ki je tudi malo slabši kot Hynix.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SisQ ::

Ravnokar sem bil na strani, kjer so vse te kartice testirane in so res vse omenjene dobro ocenjene. Zanima me kje v LJ bi lahko katero od teh dobil ali pa v MB. Pa koliko je cena ?8-O

nodes ::

Dva sistema popolnoma enaka AMD 2000+, Epox 8k5a, 512MB 2700, WD 120GB...na prvem RADEON 9700PRO, na drugem za probo INNOVISION GF3 Ti 200 240/500, Win XP. Na obeh zadnji proizvajalčevi gonilniki. Po enem tednu igranja bi trenutno izbral sistem z GF3.

Lime ::

V LJ in MB imaš Comtron in Gainward GF4 Ti4200 za 42.900,00 SIT.

SisQ ::

Kakšno je razmerje med ceno in performance med ATI in XY Gf, glede nato da je ATI 10000 cenejši. Je vredno plačat toliko več za Gf ??:\

tha_man ::

Oba imata približno enako razmerje zmogljivost/cena, oz. R9000 pro celo malce boljše, ampak ne bistveno. Je pa tako: Ti4200 je opazno hitrejši od R9000 samo dokler ne vklopiš anisotropnega filtriranja - slednje GF4 zelo upočasni, radeona pa skoraj nič. Ima pa zato GF4 hitrejši antialiasing.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

SisQ ::

No ja, lahko malo slovenščine ? :P Hec, ampak to je že preveč za moje poznavanje kartic. Pojma nimam kaj to vse pomeni ! Zanima me, katera je boljša za igranje in gledanje filmov. Se pravi boljša slika in, da bodo igre, ki pridejo čez dva meseca na trg še delovale.:\

kuglvinkl ::

Ti4200 je opazno hitrejši od R9000 samo dokler ne vklopiš anisotropnega filtriranja

Si ziher? Če me spomin ne vara, je ravno to precej šibka točka R9000. Bo treba pogledat.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

SisQ ::

Kaj je to anistropsko filtriranje ? Ga rabim ?:O

tha_man ::

Primer kako anis. filtriranje vpliva na sliko je tukaj: http://www.xbitlabs.com/video/radeon970...

To je sicer test R9700, ampak je noter tud R8500, ki uporablja enak algoritem za AF kot R9000. Hec je v tem, da sicer stvar dela veliko hitreje kot na GF4, je pa zato v določenih primerih slika slabša (v splošnem pa to med igranjem skoraj ni opazno, oz. hitrost odtehta te trenutke).


SISQ, rabiš ga tolk, kolk si zahteven do kvalitete grafike v igrah :) Prečekiraj primere iz zgornjega linka. Ni pa to pogoj za (ne)delovanje katerekoli igre - je čist dodatna opcija.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kuglvinkl ::



Spomin me ne vara.
Your focus determines your reallity

SisQ ::

Nič posebno zahteven . Samo, da bodo igre "laufale" brez zatikanja in filmi. Pa seveda, da je nebom hitro menjal.8-)

tha_man ::

kunglvinkl, zato pa te varajo oči ;) Tole je graf za antialiasing (AA), ki je na GF4 res boljši kot na R9000 ali 8500. Jaz govorim o anizotropnem filtriranju:



Primerjaj hitrost pri največji kvaliteti AF na R9000 in Ti4200 >:D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kuglvinkl ::

Neki je narobe s cachem, tako da mi tudi na THG ne dela slikca. Sicer pa ti verjame. tnx.
Your focus determines your reallity

SisQ ::

Graf je zanimiv samo kaj to pomeni za navadno igranje pa gledanje filma? In navsezadnje kaj kupit?

morphling1 ::

Ja Aniso na Ati-ju dela hitreje ker v bistvu dela na bolj enostaven način, kar se sicer pri sliki ne opazi in je skoraj enaka kot pri nvidii. Ampak je moč gf4 še vedno večja da tudi ob vklopljenem aniso na recimo 4x dela hitreje kot kak 9000pro
SISQ , anisotropic filtering je način filtriranja textur v od blizu do daleč, pri maximalnem ansiso bodo tudi najbolj oddaljene teksture lepo ostre, default način filtriranja je bilinear kjer so prehodi med bližjimi in oddaljenimi teksturami zelo opazni, naprej je trilinear, ki je že lepši potem pa načini anistropic od 0x do 8x pri nvidii in mislim da do 16x pri ati-ju čeprav to je že preveč za vse razen 9700
Aniso 4x je že zelo lepo in ne bo zelo upočasnilo tudi nvidie.
Sigurno boš z gf4 4200 dalj časa v igri kot z ati-jem 9000pro, alternativa je kak dober 8500 samo je GF4 tudi od njega kar lepo hitrejši in ja vreden je razlike 10k sit, pa še enkrat ne pozabi da je 4200 po defaultu na 250/500 in to se da brez problema naviti na 300/600 z prej omenjenimi karticami , skok je res velik in razlika med 9000pro ki deluje na 275/275 bo postala sploh zelo opazna .
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SisQ ::

Zelo dobra razlaga. Res je, da je pri nvidii stvarca dosti lepša kot pri radeonu.;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati radeon 9200 - tak nateg da ni res...

Oddelek: Strojna oprema
272076 (1212) cpu
»

Grafična prosim nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
794360 (3337) C_maniak
»

kera firma GF4 TI4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523261 (2477) BaRtMaN
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171921 (1487) globoko grlo
»

radeon 8500 ali 9000

Oddelek: Kaj kupiti
181765 (1122) Magla

Več podobnih tem