» »

Računalnik niti ne zapiska ...

Računalnik niti ne zapiska ...

zlatko ::

Sestavil sem računalnik iz starejših komponent. Torej P166 z 16MB spomina 2GB diska, CD-rom, 16bit zvočno kartico in Trident grafično kartico.

Problem je v tem, da ko prižgem računalnik, se ne zgodi nič. Ventilatorji v napajalniku in na procesorju zalaufajo, drugo je vse tiho. Matična plošča ne zapiska niti enkrat in na ekranu se ne pokaže slika.

Mislim, da je nekaj narobe z matično ploščo, kajti napajalni deluje normalno (še iz prejšnjega računalnika).

Kako naj preverim v takem primeru, kaj je narobe?:(

Predloge pošljite sem.

Zavo ::

Probaj z drugo grafično kartico in preveri, če je monitor izpraven oz. SVGA kabel!

zlatko ::

Probal sem že z menjavo grafične, z menjavo napajalnika pa vseeno računalnik ne da glasu od sebe.

Zavo ::

Potem pa je skoraj garantirano z motherboardom nekaj narobe!
pojdi na servis, saj ti bodo motherboard za takšno škatlo zasonj dali!

Lime ::

Lahko je tudi procesor!

zlatko ::

Zavo: tudi jaz mislim, da je skoraj 100% kriva matična plošča. Vendar če tako praviš, da jo na servisu dobim zastonj, bi te prosil, če mi eno pošlješ. Kajti jaz glih ne verjamem, da bi te zadeve kar tako dajali zastonj:)

No pa vseeno hvala za predlog.:))

bobby ::

no jst sem za za, da je cpu zanič. če bi blo karkol z drugimi komponentami bi kej zapiskal, razen mamaplata. ampak jst sem še zmeri za cpu. izkušnje pa instinkt me vleče v tej smeri,.. :D

Maxtor ::

Si resetiral BIOS oz. vzel baterijo ven. To je meni rešilo popolnoma enak problem.

LP

MI_KO ::

Jaz sem sestavljal podobn comp. Skoraj 100% si ti nekaj narobe naredo (tak kot jaz). Še enkrat lepo preveri, če si vse kable prav notr všteko (to je bla moja napaka), predvsem ide. Tile stari štekeri še niso označeni, zato se orientiraj po rdečem robu. Če še nisi naše napake, pa probaj zamenjat napajalna kabla na matični (če sta 2, tak kot pri men), ter vse tiste male priključke, za vent, ledice, zvočnik,... Pa še kartice enkrat vun potegni in na novo nastavi. Pa preglej, če nisi kje kakega kontakta vpogno.

To da je kaj hin je skrajna možnost!
MI_KO


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517843 (6589) solatko
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922421 (21232) LukaTCE
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354852 (2980) Riff
»

Problem z računalnikom

Oddelek: Strojna oprema
16962 (668) Bleeh
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491840 (1303) Dominik91

Več podobnih tem