» »

Nov Najdi.si

Nov Najdi.si

Pakc ::

Prenovili so Najdi.si.. :'( meni je star bil bolj všeč.. ta nov je čisto kopiranje prenovljenega yahoo-ja. Brezveze, zakaj nekaj spreminjat kar je dobro? Bolje bi blo, da bi delali na novih zadevah, kako izboljšati iskanje, nove in uporabnejše zadeve itd. :\

bluefish ::

Se strinjam, tudi meni je bila prejšnja zasnova precej bolj všeč. Prav tako pa nov prav kliče po dodatnih oglasih in drugih nezaželenih elementih.

fosil ::

Lahko pa uporabljaš
http://lahki.najdi.si/
Tako je!

trnvpeti ::

otrocje deluje
itak pa, kdo pa se uporablja najdi.si
google prav lepo isce po slov. straneh

KoMar- ::

trnvpeti: Uporablja ga več kot 550.000 uporabnikov. Tudi včeraj ponoči smo dobivali več iskalnih poizvedb na sekundo.

Poleg izgleda je tudi precej izboljšav v sami iskalni tehnologiji, dodani so t.i. facets, upeljan je bil nov algoritem za rangiranje, etc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Pakc ::

Brez veze, nič novega za tak iskalnik. Če so že naredili prenovo bi naredili na boljše. Stem rangiranjem so pa sam problemi za web developerje.. niti pustili niso možnost uporabe starega iskalnika.. :| jaz sem najdi.si uporabljal največ za to, da sem prečekiral nove vpisane strani, ki je prej blo jasno in razvidno, zdj so jih pa stlačl v neko oknce (aja pa ne da se mi nč urejat nek mojnajdi itd.. pač čem v enem kliku vse videt).. mah škoda besed, itk vse dobre stvari pokvarjo, sam upam da ne bojo ukinl možnost uporabe starega slo-tech-a :D

JayKay ::

kaj se samo meni zdi, ali pa zadeva grafično zelo spominja na Facebook?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Pakc ::

če se pa ne znajo nč nouga zmislt...:\

Hardstyle ::

igoogle FTW

KoMar- ::

Se boste že navadili... vsakemu svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

KoMar- ::

Mimogrede, če vas zanima, kaj je vse novo na Najdi.si, je tukaj luštna predstavitev: http://nov.najdi.si/

trnvpeti ::

KOmar, in kaksna je prednost vas pred google?

Avenger ::

Hm. Zakaj je ravno vrstica ki je bistvena za iskalnik (iskanje) potisnjenja ob stran..? Kot da bi forsirali vse drugo klikanje kot pa po gumbu 'najdi'. Yahu, mi zaradi vse krame na strani ni všeč in zato vedno iščem po Googlu ali pa Altavisti. Najdi.si bom pa uporabljal lahko verzijo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

KoMar- ::

Zato pa imamo http://lahki.najdi.si/, ja :)

dbevfat ::

Najdi ima srečo, da ima za nekaj lokalnih iskalnih pojmov zaenkrat boljše rezultate od Googla. Ampak ta predelava je pa obupna. Namesto elegantnega iskalnika smo dobili še enega slona:
- ~70 requestov na prazen cache
- 10+ na poln cache
- load time gre vsake toliko preko 10s (imam 10mbit optiko)

Zgleda še niso slišali za css/js merging, image spriting in te zadeve. Še dobro, da obstaja lahki.najdi.si, drugače bi zadevo za vedno izbrisal iz spomina. :)
nvr2fat

KoMar- ::

css/js merging

Je uporabljen, ampak ne povsod.
image spriting

Je uporabljen recimo za ikone od bookmarkov.
~70 requestov na prazen cache

Screenshot or it didn't happen.

Je pa res, da je tebe težko zadovoljiti, Gašper :D

dbevfat ::

~70 requestov na prazen cache

Screenshot or it didn't happen.

71 requests



Je pa res, da je tebe težko zadovoljiti, Gašper :D

Do drugih sem bolj strog, kot do sebe. :D

Drugače pa, razen parih točk, YSlow kaže precej zeleno sliko. :)
nvr2fat

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

amigo_no1 ::

Lion29 ::

katastrofa...

sorry my frankness...ampak dizajn strani je res obup... vkljucno z novim logotom

Komar, ti hoces nam povedat, da 1/4 slovencev uporablja najdi.si redno?

castna da ne vem, kdaj sem ga nazadnje uporabil... nekje 1 leto nazaj... pa se to, ker sem sel iz statistike gledat, od kje obisk

zdaj je pa res porazno...

cudim se, da so uporabniki izbrali to... ocitno so imeli samo crappy alternative...

ok, ne smem sampljuvat, moram dat tut konstruktivno kritko... mah ne da se mi zdaj :)

bi pa sam prasal, cemu ste sli zamenjat logo, ki je bil zelo prepoznaven in v katerega se je bilo vlozilo veliko?

docim firma.si deluje zeloo vsecno in uporabno
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Music Man ::

Komar, ti hoces nam povedat, da 1/4 slovencev uporablja najdi.si redno?

Če ne drugega sta zemljevid in slovar zelo uporabna, vsaj jaz zaradi tega večkrat dnevno obiščem najdi.si.

KoMar- ::

trnvpeti: Kot je napisal Music Man, Najdi.si ponuja zemljevid, slovarje in iskalnik po spletu slovenske izdelave s slovenskimi eksperti, poleg tega pa še brezplačno pošiljanje SMSjev in v okviru podjetja še Shrani.si, Firma.si, Simpatije.com,...

Lion29: http://www.moss-soz.si/si/rezultati_mos...

bi pa sam prasal, cemu ste sli zamenjat logo, ki je bil zelo prepoznaven in v katerega se je bilo vlozilo veliko?

Narediti se je dala študija in večina prejšnjega logotipa ni jemala kot prepoznavnega... tiste puščice v krogcu še večina zaposlenih ni znala pravilno narisat :D

Lion29 ::

komar... hvala za odgovor in da nisi sel takoj na defenzivo... cenim to!

sicer pa ja... verjetno z vsemi storitvami vred... sam iskalnikje verjetno v zadnjih letih izgubil precej obiska

firma.si in borza dela se mi zdijo super... tudi zemljevid je zelo na nivoju, moram izredno pohvalit
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

trnvpeti ::

shrani,simpatije niso zajeti v statistiki najdi?
zemljevid -> google maps, iskalnik -> google
iskalnik po spletu svetovne izdelave -> google
pri vecini, ki jih poznam
po drugi strani pa, 2 mesto na lestvici nekaj pomeni

in kaj najvec prinese obisk, zemljevid, sms, iskalnik?

KoMar- ::

Kar iskalnik.

xeon ::

in zakaj raje ne predizajnirate res katastrofalno zastarelo dizjanirane iskanike pod imenom pogodak?

NorK ::

cudim se, da so uporabniki izbrali to... ocitno so imeli samo crappy alternative...
Uporabniki so to "izbrali", ker na voljo sploh niso imeli drugega dizajna. Najdi.si je spraševal glede barve - itak pa si je zdaj možno nastaviti eno izmed tistih štirih na plakatih. Anketa je bila namenjena le lastni promociji.

Se pa tudi sam strinjam s tistimi, da je sprememba slaba. Oblikovno in funkcionalno. Če so šli v spremembe, bi lahko naredili kaj bolj drznega.

KoMar- ::

xeon: Vprašanje, koliko časa se jih bo še sploh ponujalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

JayKay ::


Narediti se je dala študija in večina prejšnjega logotipa ni jemala kot prepoznavnega... tiste puščice v krogcu še večina zaposlenih ni znala pravilno narisat :D


ok, ampak močno dvomim da bodo sedaj ločili serif od sanserifa :D

gruntfürmich ::

jst tudi imam rad najdi si in starejši mi je bil bolj ušeč.:'(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mare_ ::

No, da pokvarim povprečje - meni je pa tale nov najdi.si všeč :)

Good Guy ::

ah najdi si je sekret in to bo ostal dokler bojo tkole fural..

google je še vedno top...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

gruntfürmich ::

google je manimalistično sranje in je ok samo za tuje iskanje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

imallears ::

meni je pa nov najdi.si všeč, pa bolj pregleden. Pa še SMS sporočila majo zdej 160 znakov pa 40 jih lahko pošlješ (men je kul, ker trenutno nocem met telefona) :)).

motorc ::

Najdi.si sem uporabljal zgolj za pregled novic. Prenehal pa nisem zaradi nove podobe, ampak zaradi uvedbe okvirja v katerem se odpre novica, na katero klikneš. Na prenosniku, kjer je resolucija manjša (še posebej v višino) ti ta okvir vzame kar nekaj prostora. To je pa popolna bedarija po mojem mnenju.

recmajkemi ::

Sposojam si temo; kako dodam iskalnik najdi.si med firefoxove iskalnike? Pa ne mi reč naj štirko dol potegnem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj smo (Slovenci) iskali v letu 2012

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
237763 (4835) MrStein
»

Microsoft ponudil 44,6 mrd $ za Yahoo!

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
357399 (4593) Macketina
»

Telekom kupil Najdi.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7410775 (7556) Tody
»

Hrvaški iskalnik

Oddelek: Loža
145895 (5654) gfighter
»

SLO portali

Oddelek: Omrežja in internet
222463 (2125) Elemen_T

Več podobnih tem