» »

Sestavil sem računalnik, ... problemi!!! :(

Sestavil sem računalnik, ... problemi!!! :(

matt_ej ::

Imam en velik problem z računalnikom, ki sem ga sestavil. Nekaj delov rač. sem imel doma, nekaj sem kupil rabljenih in si sestavil Athlona 800. Vse sem sestavil in ko prižgem rač. vse dela, dokler ne naložim Windows 98 (poskusil sem tudi z ME in 98). Instalira ga, potem pa ko bi ga moralo prvič zagnat, mi resetira rač. Skoraj vse dele sem sprobal posebej ali dal druge(plato,rame,grafično,...)-nič :'(
Imam:
-Abit KT7 RAID
-Athlon 800 + TT Volcano 6 CU
-Seagate 6,4GB ATA33
-Geforce 2 MX 400 TV OUT
-128MB RAM
-300W napajalnik(Pentium IV & Athlon K7 Certify)
(druge komponente sem zunaj pusto)

Mi lahko kdo kaj svetuje?
Matt

dela ::

možno bi blo da zaradi temperature samo pri athlonu 800 močno dvomim, razen če si naredo nekaj res hudo narobe...
probaj procesor dat na manjšo frekvenco (zmanjšaj multiplier- pri T-birdih se mi zdi da navzdol ni zaklenjen)
drugač pa nevem kaj bi blo

leonius ::

praviš da si kupil rabljene komponente? kaj pa ce ti je kdo prodal kako izmed komponent, ki ima gor kako hardversko napako?
vse je možno...

matt_ej ::

Pri tem Athlonu je multiplier zaklenjen, temperatura procesorja pa ne preseže 41 stopinj.

Saj pravim za komponente, plošči sem probal dve različni, obe delujoči, meni delata težave, rami(133) mi tudi delajo na drugem računalniku, grafična tudi, disk pravtako. Samo procesorja nisem drugje probal, pa mislim da je pri procesorju tako da al dela al ne.? Edina varijanta je, da mu ne paše ATA 33 disk, z boljšim nisem probal. Čeprav ima plošča podporo ATA 33.

Duhec ::

Ker je disk ''starejši'', ga poizkusi priklopiti s čim krajšim IDE kablom !

alien-w ::

Dej probaj nekje stakniti še kakšne druge Windowse. Recimo 2000ko ali XP, pa te inštaliraj, če bodod spet problemi, potem je sigurno kriv hardware, ker v nasprotnem primeru to ni nujno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATHLON XP 2400+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
723295 (2628) energetik
»

WinXP resetiranje&stuff

Oddelek: Operacijski sistemi
191231 (992) AvAkI
»

Napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141030 (816) franci
»

Vaše iskušnje z 1G duronom

Oddelek: Navijanje
221310 (919) AtaStrumf
»

Bravanje l1 mostičkov

Oddelek: Navijanje
231276 (1035) SaTaNIsT

Več podobnih tem