» »

Vaše iskušnje z 1G duronom

Vaše iskušnje z 1G duronom

Boško ::

Zanimajo me vaše iskušnje s tem procem, če ga mogoč že kdo ima seveda! Ker je novo jedro me zanima če je dobr OC-abilen, stabilen ...


L.p.

msmiha ::

Jaz ga nimam. Slišal sempa, da bi se naj dal zelo dobro overclockat tako kot Duron 600 saj je prvi iz nove serije
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

yjj ::

Je pa kar drag, če pomisliš da se za to ceno dobi TB

Boško ::

Pa si že kaj poskušal? OC namreč! Ke me zanima, če je vredn tolk dnarja!

L.p.

AtaStrumf ::

Na Tom's Hardware so overclockal 1100 Durona pa ni šel več kot 1250, tako da kakšnih hudih navijanj jaz nebi pričakoval.

Boško ::

Če jim ni ratal, pol ga pa vrjetn res ne bom kupu!!!

L.p.

VASkO ::

AtAStrumfek, ti testa ocitno nisi dosledno prebral!!! Tam ne pise, da so probali naviti na cimvec, ampak so samo premaknili mnozilnik na 12,5 (najvec kar jim plata omogoca) in iz tega ne mores sklepati, da so ga lahko na najvec 1250mhz navili zaradi nenavijaskega procesorja. Niti niso probali preko FSBja navijat, raje najdi kje kaki drugi test...

Pomoje bi moral tale duron iti kar nekje na 1.5ghz maksimalno, se malo pocakaj, da se pojavi kak test.

AtaStrumf ::

Vaskek, jaz ne vem, ampak moje znaje angleščine je bilo dovolj, da sem bil vedno najboljši na moji srednji šoli in dobil 8 točk na maturi in prišel na državno tekmovanje, pa sem mogoče vseeno narobe zastopil tole:

The AMD Duron 1100 has no fixed multiplier, making a simple overclocking possible by giving the multiplier a high setting. Despite good cooling, it was only possible for us to overclock the Duron 1100 to 1250 MHz. But a stable 1250 MHz is an excellent rate, considering that you can get the CPU for $102. Dyed-in-the-wool AMD freaks will without a doubt find specimens that in exceptional cases can be overclocked marginally higher.

Ali pa si ti bral kakšen drug test?

Mogoče je seveda, da se kakšen primerek bolje navija od drugega, kar tudi lepo piše, samo a boš ti predlagal nekomu da kupi in moli da bo dobil tak primerek?

VASkO ::

tukaj je review 1.1ghz morgana/durona, navil ga je na 1.4ghz.

AtaStrumf ::

Vasko tale linkec pa ne bo čist v redu, ker me je vrgel na amdmb.com stran z naslovom Shuttle AK31 Rev3 KT266A Motherboard Review.

danielka84 ::

jas sem ga kupil od enega ki ga je vzel pri esediju in sem dal zanj 21ksit, oznaka je AHHAA in je dokaj overclockibilen, spravil sem ga na max. 1.2G - VEČ NE GRE
Pa tud po foumuh sem zasledil, da ga nobeden ni spravil čez 1.2G
Glede cene: Če si greš ponj v essedi je zelo poceni, če gledaš sisoft sandro, ki pokaže da je na isti ravni kot 1.2G Thunderbird, če maš pa navitega 1G@1.2G pol pa pošije vse po celi ravni...

Tak, da se splača...:D
ni-da-ni

msmiha ::

Kako plato maš?
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

malinavc ::

amm...ugibam...EPOX 8KTA3 ?? :D:8)
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Matek ::

angel_q, oprosti izrazu, ampak, a si ti PAHJEN?

če gledaš sisoft sandro, ki pokaže da je na isti ravni kot 1.2G Thunderbird

Duron 1G bi naj bil nenavit na isti ravni kot 1.2G Thunderbird!

LOL, eni pa res nimate pojma0:)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

danielka84 ::

MadManMato, ja sorry, ampak meni sisoft Sandra kaže da je..
Mogoče zaradi SSE??
Nevem, ampak resnica je taka!
-------------------CPU Benchmark---------------------
Athlon 1.2G - 3366 mips / 1650 mflops
Duron (Morgan) 1G - 3156 mips / 1755 mflops

Glede plate: Spodaj piše kiro mam, drugač pa tud na drugih platah ga niso spravli na več (od člankov kok sem jih videl na netu - google)

ni-da-ni

danielka84 ::

aja, glede PAHJENOSTI
PRVO SPROBAJ, POL PA GOVORI!!!
ni-da-ni

Matek ::

Joj, ta Sisoft sandra. Oprosti, ker sem te tako skregal;).
Namreč, narobe ti kaže. Duron je low-class procesor, Thunderbird pa je high-class procesor. (to je razvidno
že iz cen). Tudi TB na 800, ali na 900 mHZ bi najbrž prekašal Durona 1G, tako da je popolnoma nemogoče, da bi Duron 1G bil hitrejši od TB-ja 1.2 GB. Pač, to je golo dejstvo.

BTW, meni je sisoft sandra napisala, da mam dva modula 100 mHZ rama, pa sem mislu, da so me nasrali (naročeno sem mel 133 mHZ en modul) in pametni jaz, brez da bi pogladal, hop na servis, napizdim vse po vrsti, kaj se to pravi, 500 jurjev vam dam za računalnik vi pa mene tako zajebavate! Pol pa ga je en odprl, jest sem pa postal takle: :8). Pol sem jim pa vso štorijo povedal, pa so rekli, aja, sisoft sandra:D.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

danielka84 ::

ja, keri program še pa preostane za testiranje CPUjev?
Pa ne mislim taki, da boš moral it enmu drugmi ki ma drugačen proc kot ga maš/mam?

Pa tu ne razglabljamo zaj, če ti sisoft sandra pravilno prepozna strojno opremo(ram, modem, grafično...), ampak o zmogljivosti CPUjev!

pa brez zamere!
ni-da-ni

AtaStrumf ::

MadManMato ti si pa res en kolerik in se skregaš ful na hitro in to še ne da bi vedel o čem se kregaš kar je najhuje pri vsem skupaj. Tvoja logika je preveč preposta HIGH END /LOW END procesor. Pa imam eno vprašanje zate. V čem pa je razlika med Duronom in Athlonom in v čem med Morganom (novi Duron) in Duronom? Me prav zamina če boš pravilno odgovoril. Mislim da ti nekaj na pamet nabijaš, ne da bi vedel vsa dejstva. Pol pa na koncu končaš takole :8).

Pa brez goljufanja. Odgovori kar veš, ne iti okoli po internetu iskat odgovorov.

VASkO ::

duron 1g je res pocasnejsi od athlona 1g (pa se to zelo malo, ker ima SSE ukaze, razlika je nekje 2% v prid athlona), od athlona 800 in 900 pa je precej hitrejsi!

Matek ::

AtaStrumf, prav imaš, ne vem kaka je prava razlika med TB-jem in Duronom, malo slabši cache al nekaj takega, Morgan pa ma novo jedro in nove ukaze se mi zdi.Prosil bi te, da mi natančno razložiš. Vem pa in stoodstotno vem, da je TB hitrejši/boljši od durona in nihče ne more reči, da je Duron 1G hitrejši od TB-ja 1.2. Ne vem zakaj bi bila logika hi-end in low-end tako slaba. Saj gre za enakega proizvajalca. Res je, da ne bi šlo tako simpl, če bi primerjal z Intelom, ampak to je vse od AMD-ja in res ni neke logike, da bi bil dražji hi-end procesor slabši od cenejšega low-end. Res me moti, ko nekateri dajejo malo čudne izjave. Opravičujem se za nesramnost, obsojanje za pahjenega in za vročekrvnost.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

AJa, tisto o Sisoft sandri in mojemu ramu pa nima nič veze z tem, zato ne teag zraven vpletat.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

AtaStrumf ::

Ker mi je moj komentar požrl Slo-Techov Hrošč, jaz pa sem potem še prepisal svojo varnostno kopijo v Clipboardu in ker se mi niti pod razno ne ljubi še enkrat pisati ti bom dal samo en linkec pa si malo preberi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit KT7A + TB 1,4........

Oddelek: Navijanje
291551 (1197) kuglvinkl
»

THUNDERBIRD 900 ali DURON 1000 (MORGAN) ?

Oddelek: Kaj kupiti
281419 (991) faca9
»

TB 1.4GHz na 235W napajalniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191471 (1306) rc-car
»

AMD XP proci,...

Oddelek: Kaj kupiti
432197 (1353) SlaveMaster
»

Duron al Tbird?

Oddelek: Kaj kupiti
181306 (1100) frudi

Več podobnih tem