» »

prepoznavanje RAM-a

prepoznavanje RAM-a

S.Dreamliner ::

pozdravljeni,

najprej bi se rad opravičil za mojo laičnost, pa vseeno.

prej, ko sem mel visto naloženo, je sistem zaznal vseh 4GB rama. sedaj, ko sem naložil Win 7, pa samo 3 GB. verjetno je nekaj narobe z gonilniki, vendar sam ne morem ugotoviti.

na koga se lahko obrnem, da mi bo svetoval, kako v pogon spraviti vseh 4GB rama. v sistem info sicer piše, da imam 4gb, vendar da je v uporabi 3 gb. se komu kaj sanja?

hvala v naprej.

jan01 ::

A ne znaš 64bitno posnet?!

S.Dreamliner ::

a si ti mal zabit al kaj? če si ti računalniški geek, še ne pomeni, da smo vsi. lahko bi mirno povedal, da je to rešitev, ne pa s takimi bednimi forami. hvala, vendar so se našli tudi drugi, ki razumejo, da nismo vsi rojeni s tipkovnico v rokah.
sem uredil. jan01, upam, da ko boš naletel na banalni problem, pa ga ne boš znal rešiti, se ti bo kdo pošteno narežal. pol se pa name spomni.

ajde.

boogie_xlr ::

Če hočeš, da bo sistem zaznal in tudi znal uporabljati več kot 3,25GB pomnilnika, potem potrebuješ 64 bitni sistem. Upam da te nisem užalil.

g. Oden ::

A ne znaš 64bitno posnet?!


Kaj naj to pomeni "posnet"?

bluefish ::

Iz konteksta očitno namestiti. Seveda pa za mnoge "pojdi na tebi ljubo travco..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

WinXP ::

Če hočeš, da bo sistem zaznal in tudi znal uporabljati več kot 3,25GB pomnilnika, potem potrebuješ 64 bitni sistem.

A to velja samo v primeru če imaš 4 GB Rama (v enem slotu?)

rsroki ::

..da bo vsem jasno...vsak windowsov OS, ki je 32-bitni (oz. x86) lahko prepozna samo do 3,5 GB Ram-a (no v točnih številkah še nekaj manj) in sploh ni važno v kolikih slotih imate kakšne ploščice (1,2,4 GB), zato vsi ki imate v računalniku 4 GB Rama ali več je smisleno uporabljati 64-bitne OS-e. 8-)
rsroki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rsroki ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919801 (9886) bobi1992
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396784 (5892) Blisk
»

ne zazna 3 G ramov ampak 2558 zakaj ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
282869 (2331) Zheegec
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008589 (7398) opeter
»

4GB rama v win XP 32 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
172536 (2298) Jst

Več podobnih tem