» »

WLAN router kot snemalna naprava?

WLAN router kot snemalna naprava?

rokec_mx ::

Pozdrav

Razmišljal sem, ali bi se v praksi dalo izvesti poceni domač projekt, v katerem bi wlan router deloval kot server, ki bi shranjeval sliko iz mrežne kamere na disk.

Da bi zadeva bila čimbolj enostavna, bi vzel neko bolj poceni ip kamero z low resolucijo, sliko pa bi shranjeval na USB ključek, priključen direkt na router(tak ki ima to možnost), ali pa na mrežni disk. Ko bi se prostor na disku zapolnil, bi začelo snemati preko starega posnetka. Tako da bi vedno lahko videl par ur posnetka za nazaj.

Se je morda že kdo lotil podobnega projekta? Glavna problem, ki ga vidim, je, ali na navadni poceni router sploh gre naložiti snemalno aplikacijo za ip kamero. Ve kdo ali morda že obstaja takšna aplikacija posebej za ta namen?

Lp, hvala za odgovore.

matejmesar ::

Recimo Asus WL-500g Premium ali podoben to zna...
http://wl500g.info/forumdisplay.php?f=61

LPM

rokec_mx ::

Hvala matej. To si verjetno mislil, glede usb podpore za zunanji disk. Ta Asus ima to možnost ja, najverjetneje bi kar tega uporabil.

Zadeva me bolj zanima s stališča programske opreme. Kolikor vem, se da naložit program za torrente. Tu me zanima ali je ta program prirejena različica za router, ali je ista verzija kot za PCje.

Iz tega bi potem sklepal, ali bi lahko gor naložil isto snemalno aplikacijo, ki jo dobim zraven IP kamere(za PC).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rokec_mx ()

l0g1t3ch ::

Pomoje nebi blo to tak velk problem. Vse kar more router znat je da paketke, ki jih prejme iz kamere shranjuje na nek medij. Potem pa ko želiš pogledat šele greš pretvarjat te prejete podatke v sliko.

kihc ::


Iz tega bi potem sklepal, ali bi lahko gor naložil isto snemalno aplikacijo, ki jo dobim zraven IP kamere(za PC).


Težka bo. Če pride zraven kakšen tool za linux shell, bi mogoče še nekako šlo, čeprav mora biti program posebej preveden za ruterjevo(ARM) arhitekturo. Če pa imaš aplikacijo za windowse, pa kar pozabi ...
x

rokec_mx ::

JJJAAAAAA!!!!! Našel sem točno to kar sem iskal, ko sem odprl temo!! Sem vedel da je to moral že nekdo prej narediti!

V naslednjih dneh se lotim projekta!-->>
Videonadzorni sistem z WebCamom, USB ključkom in routerjem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzorna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6724821 (5324) refosk
»

Kaj izbrati za domači media server?

Oddelek: Strojna oprema
5926 (804) broken/link
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235968 (4474) nx6325
»

Webcam -> dolžina kabla in vzpostavitev webcam-serverja

Oddelek: Strojna oprema
61451 (1328) Jst

Videonadzor na računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
467419 (5857) Brane2

Več podobnih tem