» »

Videonadzor na računalniku

Videonadzor na računalniku

mercedes ::

Na te zadeve se ne spoznam najbolje, ampak sem enkrat ze nekje zasledil, da je mozno kupiti pci snemalne kartice s prilozeno programsko opremo, ki omogocajo video nadzor na osnovi računalnika in kjer se vse skupaj snema na trdi disk.

A ima kdo kako informacijo, kdo je najboljši naslov za to?

Hvala in lp,

Dr_M ::

tuki je neki
drugac pa je v zadnji stevilki racunalniskih novic neki napisanga o tem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

poweroff ::

Saj si lahko to sam narediš... eno kamero, pa zajem na disk... po možnosti še pretvorba v DivX on the fly.

Pod Linuxom bi to moralo super delati, edini problem bi bil mogoče usposobiti kamero, da bi delala, se pravi je treba malo pogledati katero kamero kupiti...
sudo poweroff

mercedes ::

Matthai: Hvala, ampak to bi bilo zelo amatersko neki sam skupaj spacat!:\

To sem iskal! Tole tukaj bo odlično, saj sem danes ze bil v Tech Trade in je zadeva profi in hkrati enostavna za uporabo! :))

Rabim za lokal in tako ce vzamem paket z 4 barvnimi kamerami, kabli in napajanjem, skupaj z montažo in predstavitvijo delovanja pride 178.000,- sit + ddv...

poweroff ::

Hja, včasih lahko zadeva, ki jo sam narediš deluje bolj zanesljivo in profi kot kupljena stvar. Saj kamere bi itak kupil, samo software bi si sam sestavil (iz že obstoječih programov).
sudo poweroff

Gapis ::

Mercedes, in kaj vse potrebujem za videonadzor na racunalniku?

mercedes ::

Pozdravljen,

Odgovori se skrivajo na povezavah:

Kaj potrebujemo za video nadzor na računalniku

Kako nam koristi

ZAUPANJE JE DOBRO, NADZOR ŠE BOLJŠI!

Gapis ::

Hvala za tole mercedes! Tole rabm za v lokal kamor bom nastavil 4 kamere, od tega bo ena skrita v obliki požarnega senzorja :-)

poweroff ::

Aja, pa glede videonadzora si splača pogledati kakšen zakon - kdo ga lahko opravlja in kako. Lahko fašete inšpekcijo, kazen ni tako nizka...
sudo poweroff

Dr_M ::

svojo lastnino pa lahko menda nadziras? al je tut to prepovedano?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

joulf ::

To kar se snema na računalnik je vse tako zanesljivo kot so winsi in pa priložena programska oprema. Kar pa vemo iz izkušenj, da winsi 24ur na dan, 7 dni v tednu itd. ni najboljša rešitev.
Če zmanja elektrike ne snema več. Moramo ponovno zagnat in nastavit.
Boljša in ne bistveno dražja rešitev je stanalon DVR (Digital video recorder).
Slučajno delam v firmi, ki prodajamo takšne zadeve.
DVR delajo tudi, ko za hip zmanjka elektrike, spet snemajo dalje.
Nastavite z menuji enkrat in nikoli več.
Diski poljubni, preprosto jih je menjat (Rack ohišje).
Pregled na navadni televiziji, ki ima SCART priključek.
Slabost: za pregled preko mreže potreben dodaten Web server ( cena cca 50ksit).

Cena 4 dome kamere (notranje, 420TVL) in 4 kanalni DVR (100slik/s v Quad načinu) je 299.000,00 sit z DDV.

[za nadljne info.prosim,da kontakirate joulf-a na ZS;by boštjan]
Jabolka mi je spremenila življenje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

poweroff ::

joulf - UPS za računalnik se dobi že za 13k SIT...

Dr-M - svoje stanovanje lahko snemaš po mili volji. Javnih prostorov pa ne. Tam veljajo določena pravila. Lokal je javni prostor.
sudo poweroff

joulf ::

Matthai
Sedaj pa seštej vse skupaj kar rabiš za računalnik, premisli tudi prostorsko in cenovno pa mi povej koliko stane zadeva. Kartica 4 kanalna za zajemanje se giblje nekje okoli 50ksit!
(kišta, tipkovnica, miška, kartica, monitor, UPS) in seveda winsi (lol)
Pri DVR je samo kišta velikosti videorekorderja.
Jabolka mi je spremenila življenje!

Bratec ::

joulf:




Video nadzorne naprave na osnovi osebnega računalnika in vključujejo snemalno kartico, kamere ter priloženo programsko opremo. Kartica je preko bnc kabla povezana z najrazličnejšimi kamerami (dnevne, dnevno/nočne, IR kamere, ki vidijo v popolni temi!, mini, skrite v obliki požarnega senzorja, brezžične 2,4Ghz...).

Nov, primeren racunalnik za ta paket dobis ze od 78.900 z DDV (celeron 2.g Ghz, 256 rama, 60gb trdega diska, cd-rw pekač,tipkovnica miška,...

Hkrati pa lahko na racunalniku brez tezav tecejo MS office ali pa trgovinska aplikacija...Ce nalozimo MS WINDOWS XP ne moremo govoriti o nestabilnem operacijskem okolju, ko gre za normalnega uporabnika...

Poleg tega pa ti ta video nadzorni paket, ki temelji na računalniku, ponuja dosti več svobode:
-možnost snemanja samo gibanja (1.prihranimo na prostoru, 2.olajša nam iskanje po arhivi)
-pregledovanje dogajanja in posnetkov preko interneta (od kjerkoli ter kadarkoli!)
-pregledovanje dogajanja in posnetkov med snemanjem
-dostop zaščiten z geslom
-možnost razširitve z dodatnimi karticami do 32kamer
-ko zapustimo prostor lahko v programu določimo, da ob zaznani spremembi v prostoru pošlje e-mail s šestimi zaporednimi slikami (tudi, če nam vlomilec poškoduje pc, so bile slike že poslane na e-mail :-) ,če pri tem izberemo yahoo poštni predal, ki ima 100MB brezplačnega prostora lahko zajamemo več kot 3000 slik!)

Uf, sm se razpisal...A kaj, ko je stvar zanima in se me osebno tiče!:))

joulf ::

Bratec;
To je vse lepo napisano.
Ampak praksa pokaže drugače. Winsi XP so za tebe stabilni sistem? Seveda če jih preveč ne obremenimo. Pri snemanju pa računalnik nonstop snema in obremenuje procesor
-možnost snemanja samo gibanja (1.prihranimo na prostoru, 2.olajša nam iskanje po arhivi)
To omogoča DVR tudi! V resnici se nonstop snema samo sproti se briše, če ni bilo gibanja (motion detection).
-pregledovanje dogajanja in posnetkov preko interneta (od kjerkoli ter kadarkoli!)
Super stvar!!! Samo rabiš širokopasovni dostop z obeh strani, sicer je to neuporabna stvar. Omogoča DVR tudi!
-pregledovanje dogajanja in posnetkov med snemanjem
Omogoča DVR tudi.
-dostop zaščiten z geslom
Omogoča DVR tudi!
-možnost razširitve z dodatnimi karticami do 32kamer
Super stvar samo ne vprašaj kakšen računalnik rabiš za to!

-ko zapustimo prostor lahko v programu določimo, da ob zaznani spremembi v prostoru pošlje e-mail s šestimi zaporednimi slikami (tudi, če nam vlomilec poškoduje pc, so bile slike že poslane na e-mail :-) ,če pri tem izberemo yahoo poštni predal, ki ima 100MB brezplačnega prostora lahko zajamemo več kot 3000 slik!
Tega pa DVR nima. Verjami pa mi, v tem primeru pa si seveda pomagamo z dodatnim hišnim alarmom, cenovno od 100ksit do max 200ksit!
Jabolka mi je spremenila življenje!

Koma ::

Tole na računalniku se mi zdi zanimivo!:))

kuglvinkl ::

Kako se pa webcam kamere obnesejo?
Your focus determines your reallity

Koma ::

Web kamere niso resitev, niti amaterska, saj z njimi slabo pokrijemo prostor, pa se omejeni smo z dolzino usb kablov ter prepustnostjo usb porta...mocno obremenimo procesor pc-ja. Logitech sicer ponuja internet dostop do web kamere, sam ta resitev pri nas se ni na voljo.

Pridejo prav samo takrat, ko nas zanima kdo nam sari po racunalniku v majhni pisarni...zaradi objektiva pride web kamera v postev na razdalji 2-3 metre, saj v nasprotnem primeru ne moremo vec razpoznati obraza posnete osebe...

Sem poskusil, zato vem!
;)

kuglvinkl ::

Thnx!:)
Your focus determines your reallity

Koma ::

Grozen, ce pomislim kje vse te lahko ze danes nadzorujejo z npr. tole skrito kamerco v obliki pozarnega senzorja!

peci ::

A kdo vem kaj potrebujes npr. pri kartici Geovision GV-250, da gledas preko interneta?
In kok diska potrebujem, ce hocem delat arhivo pri GV-250 za 14 dni. :)
Peci

mercedes ::

Peci: Rabs adsl priklop na strani kjer je video nadzorna naprava oz. pci snemalna kartica. Ce imas router si moras jasno odpret en port (npr. 8080). Tega potem nastavis tudi v video nadzornem programu. Z dobro kartico in programsko opremo je vse enostavno! Npr. pri gv-250 samo dodas kljukico in web server ze caka na prve obiskovalce. Ti lahko dostopajo direktno iz web explorerja kamor vpisejo ip naslov in dodajo st. porta. Primer: http:\\193.77.102.250:8080

Glede diskov je takole:
Shranjevanje filma je odvisno od št. slik/sek s katero kartica zajema in nastavljene ločljivosti. Npr. najbolj prodajana kartica gv-250-4 bi v Geo MPEG-4 v srednji ločljivosti pri snemanju 7 dni, 24ur na dan porabila cca. 57 GB (snemanje se nikoli ne konča, saj ko kapaciteta diskov pade na minimum imamo moznost, da novi posnetki presnemavajo starejše...lahko pa tudi izberemo koliko dni želimo hraniti posnetke...)

Upam, da sem bil dovolj jasen!:D

BoO ::

Kaj pa mrežne/IP kamere? To je tudi varianta. How to.

MAtthai: kje se da prebrati kaj o zakonih; v katerih?
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

toplakd ::

jaz bi na tvojem mestu tudi TUKAJ preveril in vprašal

sem zelo zadovoljen s tistim kar sem dobil in za kakšno ceno :)

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Paramedic ::

Še nekaj za paranoične psihiče :D tule.

Kam se želite skriti danes?
End transmission.

BoO ::

A ne pride ceneje sistem z mrežnimi/IP kamerami?
Res da je kamera dražja vendar ne potrebuje nič drugega za delovanje.
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

link_up ::

fantje...to ni nic...15fps...sranje

za pravo stvar se obrnite na www.cieffe.com

se pa to tudi pravilno placa potem. no ..ce govorimo o amaterskem cctv sistemu potem je verjetno techtrejdova kartica uredu...jst je sigurno ne bi kupil za kaj vecjega...za doma pa verjetno...
In and Out

Bratec ::

BO0: Za mrezne kamere je ze res, da ne rabis pcja, samo stane posamezna intellinet kamera 63.900,- z ddv. Nadzorna naprava (primeren računalnik z snemalno kartico) pa cca 135.000, klasične nadzorne kamere za pa se zacnejo ze od 21.000,-IP kamere se splačajo, če na lokaciji kjer snemamo nimamo pc-ja in v kolikor za objekt potrebujemo do 3 kamere (to je velikokrat premalo). :(

Več ko potrebujemo kamer bolje se nam splačajo grabberji oz snemalne kartice, pa še cel spekter najrazličnejših kamer lahko uporabljamo (dnevno/nočne, IR, skrite, mini,...):))

lp,

peci ::

In kok kaj dejansko nesejo tele brezzicne kamere 2,4Ghz?
Peci

mercedes ::

Kok nesejo je odvisno od motecih elementov. Takole mini brezzicno sem poleg lokala uporabil tudi v stavbi, kjer je bila razdalja 50m s tem, da je sla slika cez 2 x 60cm debele zidova (stara gradnja, konkretne stene) pa ni bilo problema- slika je bila jasna in cista!:))

dg ::

Kar se zakonodaje tiče priporočam branje novega ZVOP-1 (zakon o varovanju osebnih podatkov), še posebno tistim, ki bodo nameščali kamere na vhode večstanovanjskih objektov, lokalov in imeli arhivirane zadeve v kakršni koli obliki (disk, CD ROM, karkoli....)

Zadeva ni tako enostavna kot jo želijo prikazati prodajalci videonadzorne opreme....ljuba država Slovenija si to z zakoni razlaga drugače...

Nekaj razlage je na uradni strani ministrstva za pravosodje RS...

peci ::

Ah nalepko gor fliknes objekt je varovan z video nadzorno napravo in to je to!:)
Peci

Eagle ::

zakoni so tak zato da se jih ne upošteva:D Drugač pa vijim da se vam zdijo kamere skrite v recimo požarnem alarmu nekaj hudega.. da vam še pokažem izdelke iz recimo anglije, ki je zelo naprednja kar se tiče kamer in ko si boste pogledali te izdelke na slednjih straneh, se boste vprašali kdo neki vas le sedaj opazuje>:D

Par linkov z prodajo skritih kamer and stuff:
http://www.spy-equipment.co.uk/Video_Products/Video_Transmitters/k9video_transmitters.html
http://www.4hiddenspycameras.com/
http://www.spycameras.com/

En primerek da vam pokažem:


Wireless Computer Speaker Camera
Cmos Sensor
Frenquency: 24GHz
Power Supply: 10mW
Resolution: 380TVL
Illumination: 1.5 Lux
O/P Standard CCIR/EIA (PAL/NTSC)
Range: 150m
BUY £219.95

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eagle ()

Tic ::

Jahorina

Evo, tole laufa ena WEBcam od logitecha pa linux server. Sva z kolegom postavla. (mini atx plata pa taka kjut lesena skatlica) Ker je le dial-up, sliko poslje na pol ure ponavadi. Tak za primerjavo sem dodal.

Ce koga zanima vec, lah slike serverja in montaže prpopam.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Tic ::

Web kamere niso resitev, niti amaterska, saj z njimi slabo pokrijemo prostor, pa se omejeni smo z dolzino usb kablov ter prepustnostjo usb porta...

Dolzina USB kabla _NI_ problem, saj se dobijo aktivni podaljški. Torej maš bp tudi do 100m dolžine. Res, da za tako dolzino ze nekaj stane ampak se dobi tudi nekaj 10 metrov. Prepustnost USB 2.0? Ne vidim problema.
persona civitas ;>

poweroff ::

Glede zakonodaje: le preberite si ZVOP-1. To, da daš na objekt nalepko še zdaleč ni dovolj. Priporočam tudi branje novele zakona o zasebnem varovanju.

Zakaj pa je zakon pomemben?
Iz dveh razlogov. Recimo, da se nek gost (ali zaposleni) spomni, da bi rad nekaj malega zaslužil. In vloži tožbo zaradi kršitve zasebnosti, ker ga nezakonito snemate (če ga). Lahko je pa tudi tečen in se spravi težit po 30. in 31. členu zakona ter vam povzroči precejšnje stroške.
Druga stvar pa je, da bi recimo nezakonito postavljena kamera posnela nekega vlomilca. Če je vlomilec pameten in bo imel dobrega odvetnika, se bo lepo izmazal (saj je bil dokaz pridobljen nezakonito).

Skratka - če ne upoštevate predpisov, vam lahko kamera predstavlja velik in nepotreben, oziroma neizkoriščen strošek. Prodajalcev to seveda ne zanima, njim je pomembno, da kamero prodajo.

P. S. Anglija in Slovenija - dve zelo različni pravni ureditvi kar se tiče videonadzora.

Aja, glede kamer preko interneta.. je mogoče kdo bral The Register ene 14 dni nazaj? V Google vpišeš en določen niz znakov in izpiše ti seznam vseh kamer. Sam sem zadevo preiskusil... našel kamero na Japonskem in lepo gledal kaj se dogaja tam. Še celo levo-desno sem jo lahko vrtel, vse preko interneta. Tako, da če vam je vseeno, da vam bodo neznanci lahko gledali v vaše prostore...
WLan kamere se tudi da lepo zaznavati. Preberite v SecurityFocusu.
Še nekaj - če bi bil jaz vlomilec, bi lepo našel nekoga, ki bi od zunaj preko interneta vse kamere obrnil stran (če so kamere na internetu in se jih da krmiliti). Ali pa bi jih lepo zdosal. ČE je Wlan, bi lahko naredil tudi jamming. Kaj pa potem? V tem primeru je za takšno zaščito stran vržen denar. Zato predlagam da dobro premislite kako se boste zadeve lotili.
sudo poweroff

Tic ::

In kakšen je da toločen niz znakov? Če nočeš javno, prosim PM, ker me to resno zanima.
persona civitas ;>

Racunalnik ::

Video materijal se na sodiscu ne uposteva.Naj bi se pa uposteval zvok.

poweroff ::

Tule piše vse o tem:
The Register

Predvsem pa si pogjel Jonnyevo stran in njegovo knjgo Penetration testing with Google ali nekaj takega. Zelo, zelo zanimivo branje. Poučno.

Glede videonadtzora na sodišču... kakko točno je, ne vem, gre pa za to, da če policija na podnagi videoposnetka dobi sum o nekom, in potem recimo opravi hišno preiskavo in najde predmete... če je prvo dejanje nezakonito, so tudi vsa ostala, ki sledijo iz njega. Tako nekako pravi neka ustavna odločba.
sudo poweroff

peci ::

AVTOR: Utwig
ZASTAVLJENA VPRASANJA:

Potem pa je tu še oprema za videonadzor - tu bi bilo težje postaviti cene:

Kartica za videonadzor, 4x BNC PCI s Connexant chipsetom - 15.000 SIT?
V tech-tradeu so take kartice 40.000 SIT

2x brezžična barvna kamera JMK S808 za videonadzor, originalna embalaža, kamera,
sprejemnik, kabel. Primerljive kamere so v tech-tradeu 29.000 SIT ali bi bila realna
cena 25.000 SIT?


OBRAZLOZITEV:

Fora in cena greberjev oz. pci snemalnik karticah, ni v hardware ki ga kupimo, ampak v kvaliteti prilozene programske opreme (uporabnosti, hitrost pregledovanja arhive preko interneta, kvaliteti zajetih posnetkov,nadgradnjih SW..)

Cenovni razred je zaradi takšnega pristopa nekoliko višji, a je upravičen s kakovostjo izdelka in varnostjo nakupa priznanega proizvajalca.


Velikokrat prodajalci navajajo le podatke v locljivosti zajemanja zapisa, pozabljajo pa na cistost, barvitost slike, ki je poleg kamere, odvisna tudi od kartic). Moznosti, da se prepricamo pa nam podjetja ne dajo. Seveda pa je tudi nekaj izjem, ki sem jih nasel na spletu in nam omogocijo demo nadzorni prostor. Poglejte si TUKAJ oz. http:\\193.77.102.250:8080 user: "tt" pass:"tt" OPOMBA: ce se vam ne prikaze okno z "please login in" si v IE odprite si activeX ter Javo oz. glejte tu


Vedno je tako, da se bodo nekateri odlocili za poceni, nepreverjene resitve; drugi za stabilnost, kvaliteto. Resni, bodo upostevali specifikacije PC-jev za video nadzor (intel chipset 865, graf.kartica radeon 9250/gEFORCE4,...) drugi ne. Odlocitev je vasa! :)
Peci

gmail ::

Ja, na strani www.videonadzor.si sem se res najvec izvedel kaj potrebujem za nadzor na PCju. Vsaj vem kok me pride ta stos, ki ni vec stos, ampak nujnost! (Po lokalu mi kradejo ko srake). Razmisljam o tem paketu s kamerami buckami na geovision video nadzoru, saj ima najvec for in to veliko uporabnih. Moram poklicat in se dogovorit.

poweroff ::

Samo da ne boš presenečen, če kamere ne bodo učinkovite. 8-)
sudo poweroff

aljazh ::

Ali sem edini, ki se mu zdi, da je ta cel topic eno samo sprenevedanje določenega osebka (ki ima domnevno težave s svojim alter egom) zaradi reklamiranja trgovine, ki prodaja videonadzorne sisteme?

Uporabnik Mercedes (registriran 4.10.2004) najprej pravi, da se ne spozna na videonadzor in sprašuje, kdo je najboljši naslov za to.

Nato taisti uporabnik trdi, da bi bila "samogradnja" amaterska, da pa je bil tistega dne v trgovini T************** in je našel _profi_ zadevo, ki je hkrati _enostavna_ za uporabo.

Zatem Gapis (registriran 25.9.2004) vpraša, kaj potrebuješ za videonadzor (zakaj imam občutek, da je povezan z Mercesesom?).

Mercedes čez dve uri odgovori z linki na trgovino T************** ter hkrati še doda "ZAUPANJE JE DOBRO, NADZOR ŠE BOLJŠI!"

Bratec (registriran 25.9.2004 - isti dan kot Gapis) odgovori uporabniku joulf z letakom in linkom na trgovino T**************.

24.10. uporabnik Koma (registriran 25.9.2004 - isti dan kot Gapis in Bratec) skritizira uporabo webcamov za videonadzor.

Istega dne uporabnik Koma objavi povezavo na bolho, kjer ima trgovina T************** svoj oglas ter sliko kamere v požarnem senzorju, ki se nahaja na strežniku trgovine T**************. Da ne bi bilo sumljivo, svojo objavo zastavi v smislu "glej kje vse nas lahko že nadzorujejo".

Nato mercedes (ki ob odprtju te teme ni imel pojma o videonadzoru in je spraševal, kje bi lahko izvedel kaj več o tem) pozna že modele videonadzornih elementov, njihovo delovanje, prenos videa preko neta, katere porte je potrebno odpreti na routerju, ... Res, da se je v mesecu dni lahko vse to naučil, vendar je način pisanja v tej objavi takšen, da izgleda kot bi šlo za osebo, ki se že dalj časa ukvarja z videonadzorom.

Mercedes zatem 9.1.2005 ponovno poda odgovor, ki kaže na to, da se spozna na videonadzorne sisteme in ni podjetnik, ki želi le zaščititi svoje premoženje, kakor bi bilo sklepati iz prve objave, s katero je odprl temo.

Sumljiva mi je tudi oseba peci (persona rudis), ki z objavo z dne 23.4.2005 razkrije, da je najverjetneje povezana s trgovino T**************. Spozna se na videonadzor in ponudi povezavo na omenjeno trgovino (sicer preko alternativne domene).

Nazadnje se je 11.9.2005 registriral uporabnik gmail, ki je svoje edino doslej oddano sporočilo objavil prav v tej temi. Zanimivo, kako neprikrito je "pohvail" trgovino T**************, ki se sedaj "skriva" pod alternativno domeno. Hkrati je objavil še reklamni letak, ki se nahaja na strežniku omenjene trgovine.


Prosim, prenehajte se sprenevedati!Moderatorji pa naj bodo malce pozornejši na tale "cheap advertising" trgovine T**************.

P.S.:
Zanimivo se mi tudi zdi, da se v določenih intervalih na forumu s-t pojavljajo podobna vprašanja glede videonadzora - kaj, kako, kje, za kakšno ceno. Ali nemara tudi te teme odpirajo osebe povezane s trgovino T************** ?

gmail ::

Na spletu v najdi sem se poigral in vpisal "video nadzor" in dobil stevilne zadetke na povezave:

www.xastor.si
www.tenzor.si
www.varnost.si
http://www.fiver.si/?mid=2&style=greybl...
www.rialtrade.com
www.sintal.si
http://www.e-misija.si/artikli.php?grou...
www.mobicom.si
www.studio-e.info
www.iskrasistemi.si/slo_iba.html
http://www.bit.si/video.html
www.videonadzor.si
http://www.kopa.si/videonadzornisistemi...
www.varnost.si/opt/digitalni_video_nadz...
http://www.abakus-tr.si/?Video_nadzor_...
www.techtradecenter.si
www.telprom.si/digitalni-video-nadzor.h...
http://www.spica.si/products/products_t...
http://www.spystore.gajba.net/
http://www.tse.si/apps/site/index.php?p...
http://www.pametnidom.com/
http://www.trion.si/Trion_meni/Oprema_z...
http://www.aspiro-sw.si/posebno.asp?id=...
http://www.mars-commerce.si/pro/cctv.asp
http://213.161.6.30:8080/video_nadzor.h...
http://www.aam-sp.si/videonadzor.asp
http://www.icp.si/video.html
http://www.roxorz.si/video.php
http://www.zaslon-telecom.si/o_produkti...
http://www.pan-elektronik.si/index.php?...
http://www.flop.si/vidna.php
http://www.janez.si/Video.htm
http://www.galaxy.si/avn.html


http://www.protect.si/Tehnicno/video6.h...
http://www.epro.si/ind.asp?sid=44489543...
http://www.rikom.si/index.php?id=472
http://www.iskraprins.si/dejavnost_vide...
http://www.supercena.com/I-KAMERA_CCD_7...
http://www.prosignal.si/teh_video_siste...
http://www.videotron-zk.si/video_sistem...
http://www.ecdoo.si/ostali/videonadzor....
http://www.aam-sp.si/videonadzor.asp
http://www.k-haus.si/videonadzor.htm
http://www.elektro-veber.si/index_files...
http://www.mesec.org/videonadzor.htm
http://www.digitklik.si/sl/Sl/video/ind...
http://www.art.si/shop/page/group/id/15...
http://www.energomont.si/tehicno_v.htm
http://www.unimont.si/
www.ed-electronicdesign.si

P.S: Po mojem sem razgalil vecino podjetij, ki se ukvarjajo s prodajo video nadzorne opreme. Glede video nadzora ni vec nobene skrivnosti!
8-O

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Dejte se naučit delat aktivne linke! Tiso kar manjka, je "precej" raztegnilo okno.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Ker menim, da je v aljazhevih trditvah nekaj soli, do preučitve zaklepam temo.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::


Matthai: Hvala, ampak to bi bilo zelo amatersko neki sam skupaj spacat!:\



To sem iskal! Tole tukaj bo odlično, saj sem danes ze bil v Tech Trade in je zadeva profi in hkrati enostavna za uporabo! :))


Koji bluz meseca. najprej ne bi amaterske robe, nato jo gre pa iskat v štacuno, ki je postala znana po prodaji nacenenejše robe !

:D :D


Kamere imajo ZELO omjeno vrednost v takih primerih. Ja, ujele bojo drogeraša, ki je bil preveč obupan, ko je poskušal ukrasti robe za pardeset tisoč SIt, veliko vprašanje pa je, kaj lahko dosežete s tem posnetkom.

Tip, ki se s tem ukvarja, se vam bo pa na nočnemm posnetku prismejal pred kamero s smučarsko masko na ksihtu.

Tudi tiste "nočne kamere" na posnetku so pišurija živa. Stvar ima brdo IR ledic ob sebi. Na tak način lahko naredim "nočno kamero" iz kateregakoli Logitecha za 5 kSIT. Jebala te taka nočna kamera, katere IR osvetlitev lahko vidiš z vsakim malo boljšim fotoaparatom ali kamero. Da ne govorimo o tem, kako lahko jih je zaslepiti. Pri cenenem junku enostavno prižgeš vžigalnik in če si blizu kamere, se okrog plamena ne bo videlo skoraj nič.

Pardeset cenenih, usmerjenih IR ledic jo totalka oslepi. Poglejte si cene tega geara in videli boste, da ob malo boljših, premičnih kamerah sploh ni treba, da bi imeli karkoli zanimivega v štacuni. Lahko vam poberejo samo kamere, pa bo zadosti...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadzorne video-kamere

Oddelek: Kaj kupiti
226530 (5944) [D]emon
»

Nadzorna kamera

Oddelek: Zvok in slika
103283 (2587) lukamarti
»

varnostne kamere

Oddelek: Kaj kupiti
123932 (2473) pecmax
»

Video nadzor stanovanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
164292 (3949) matej888

Več podobnih tem