» »

Facebook zagotovil alibi za rop

Facebook zagotovil alibi za rop

MSNBC - V New Yorku so 19-letnega Rodneyja Bradforda aretirali zaradi suma ropa, ki naj bi ga bil zagrešil 17. oktobra v Brooklynu. Ta je vztrajal, da je nedolžen, čemur policija ni najbolj verjela. Na sodišču ga je rešil Facebook.

Minuto pred ropom je namreč na svojem profilu objavil sporočilo svojemu dekletu "WHERE MY IHOP?" ali po naše: kje so palačinke. Obramba je nato uspešno dokazala, da je sporočilo poslal z domačega IP-naslova, več kot 20 km od kraja ropa. Uporaba lokalnega slenga oz. interne šale je prepričala sodnika, da je sporočilo res poslal obtoženec, zato so ga oprostili vseh obtožb. Po 12 dneh v priporu so ga izpustili.

50 komentarjev

«
1
2

necromncr ::

Kaj pa VPN?

ozbolt ::

Kaj pa sodelavec?

cholt45 ::

A oni to resno ali kaj? To je tako kot da bi jaz poklical(ali moj brat, ki ima podoben glas) nekoga ob 10:00 pa bi povedal da sem doma, in to bi njim zadostovalo. Goddamn.

Ashrack ::

Modela so oprostili obtožb kar pomeni da je v pogledu države bil nedolžen. Kljub temu da mu je bilo dokazana nedolžnost je bil priprt 12dni ter se dusevne travme je dozivljal.
Ali bo dobil kaksno kompenzacijo za teh 12dni?
....

subby ::

da pa bi nekdo drugi pri njemu doma iz njegovega računa to napisal jim tudi ni kapnilo?

cholt45 ::

Če se mu je po zakonih njegove države zgodila krivica naj toži. Mislim, da se je odvetnik, ki ga je izvlekel s tako lame foro, tudi spomnil.

ZaOstali ::

Naj toži.... to jih bo naučilo, da ne smejo delati napak

jype ::

What?

A vi kar predvidevate, da je kriv in da mora za zapahe, ker je bil osumljen?

Aja, točno, temnopolt je, kriv je torej _avtomatično_!

You're sick. You're evil. Vse, kar mora dokazat, je "reasonable doubt". Preostalo breme je na tožilcu. Če je bil res na kraju zločina, naj kar pokažejo, zakaj so v to tako prepričani.

maurelius ::

jype: se čis strinjam!

Dokler ti ne dokažejo, nisi kriv!

Zgodovina sprememb…

cholt45 ::

Nihče ne predvideva da je kriv. Kje si to prebral? čudimo se (je novici napisano), da so ga izpustili na podlagi facebook komentarja. Koliko je to verodostojen dokaz mi pa ti povej.

techfreak :) ::

Nihče ne predvideva da je kriv. Kje si to prebral? čudimo se (je novici napisano), da so ga izpustili na podlagi facebook komentarja. Koliko je to verodostojen dokaz mi pa ti povej.

Tudi priče so povedale, da je bil tam.

maurelius ::

Facebook sam po sebi ni verodostojen dokaz, ampak bistvo je, da je pa jeziček na tehtnici oz. "reasonable doubt", ki kaže da je obtoženec lahko bil doma v času zločina. Ni na strani obtoženca da dokazuje, da ga ni bilo tam, ampak na strani tožnika, da dovolj dobro dokaže, da je obtoženec bil tam! Če ne bi se lahko tožilo kar vse povprek in bi morali vsi dokazovati, da jih ni bilo tam!

Če bi tožilstvo imelo zadostne dokaze, da je on bil tam, bi bil obsojen ne glede na FB!

win64 ::

What?

A vi kar predvidevate, da je kriv in da mora za zapahe, ker je bil osumljen?

Aja, točno, temnopolt je, kriv je torej _avtomatično_!

You're sick. You're evil. Vse, kar mora dokazat, je "reasonable doubt". Preostalo breme je na tožilcu. Če je bil res na kraju zločina, naj kar pokažejo, zakaj so v to tako prepričani.

Ti si prvi, ki je omenil da je črn. Jaz na primer sploh nisem opazil, da je črn dokler nisi ti to omenil. Sklicevanje na rasizem, če za to ni utemeljenega razloga bi moralo biti ravno tako kaznivo kot rasizem sam.

Do sodišča najbrž ni prišel naključno, sem prepričan da je bila kakšna priča tudi na prizorišču samem, ki je prepoznala obtoženca.

jype ::

win64> Ti si prvi, ki je omenil da je črn.

V novici piše "Brooklyn", malo nižje pa še "WHERE MY IHOP?" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

cholt45 ::

Hehe, fajn bait.

Gregor P ::

Jaz tudi nisem takoj iz novice vedel, da gre za Afroameričana, kaj šele da bi to lahko prepoznal po njihovem slengu:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

gruntfürmich ::

Ti si prvi, ki je omenil da je črn. Jaz na primer sploh nisem opazil, da je črn dokler nisi ti to omenil. Sklicevanje na rasizem, če za to ni utemeljenega razloga bi moralo biti ravno tako kaznivo kot rasizem sam.
Do sodišča najbrž ni prišel naključno, sem prepričan da je bila kakšna priča tudi na prizorišču samem, ki je prepoznala obtoženca.


res je, tudi jaz sem šele iz jypetovega posta pogledal kakšne barve koža je od tega mudela.

tko da ja, jype, ti si tisti ki širi nestrpnost. morda jo s svojim povdarjanjem res želiš preprečiti, vendar jo v svoji nevednosti in neumnosti v resnici širiš, s tem ko jo vseskozi ponavljaš.
strezni se!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Halo, saj je že po slengu jasno da gre za afroameričana... Sicer je pa zraven tudi slikica, kjer se modela jasno vidi.

Podzavestno ste videli, da je črn in ga podzavestno okrivili za zločin.
sudo poweroff

Gregor P ::

Sam sem že vprašal, kako je to sploh mogoče, ko sem prebral samo naslov v rubriki novic; tako da takrat pa zagotovo nisem mogle vedeti, kakšne barve je uporabnik Faceboooka; ali pač?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

knesz ::

Par dni nazaj je bil objavljen ta članek in tam piše, da je objava na facebooku samo kot potrditev alibija, ki sta mu ga dala oče in mačeha, ta pa je bil sporen zaradi sorodstvenih vezi.
Pa še kopija članka:

Rodney Bradford je 19-letni mladenič iz New Yorka, ki ga je policija 18. oktobra osumila dveh kaznivih dejanj. Dokazi proti njemu so bili razmeroma močni, zato bi fant najverjetneje končal v ječi ali prevzgojnem domu. Toda rešil ga je Facebook. Natančneje, objava statusa, kjer je zapisal "Kje so moje palačinke?"

Njegov odvetnik se je za pomoč obrnil na Facebook, kjer so potrdili, da je mladenič v času domnevne storitve kaznivega dejanja bil prijavljen na Facebook ter zapisal omenjeni status - vse to z IP naslova, ki pripada njegovemu očetu. To je Rodneyu dalo alibi, da se 17. oktobra ob 11:49 ni nahajal na kraju kaznivega dejanja.

Policija je sprva spodbijala alibi, češ da je Rodney lahko naročil komu drugemu, naj v omenjenem času v njegovem imenu in z njegovim uporabniškim računom napiše objavo na Facebook. A tožilec se z mnenjem policije ni strinjal. Po njegovih besedah je dokaz s Facebookom služil kot potrditev alibija, ki sta ga Rodneyu dala oče in mačeha, a je bil zaradi sorodstvenih vezi razumljivo vprašljiv.

Pri tem je zanimivo, da gre za najbrž prvi primer, ko je Facebook nekoga rešil. Doslej so namreč znani le primeri, ko so kriminalci zaradi nespametne uporabe Facebooka takorekoč sami podpisali svojo obsodbo.


lp

KrCbelca ::

/me si za vsak slucaj pise skripto, ki bo vsake 3 minute spremenila moj status na FaceBooku :)
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----

jype ::

gruntfürmich> tko da ja, jype, ti si tisti ki širi nestrpnost.

Mhm, shoot the messenger.

gruntfürmich ::

[hamax: Pobrisan del, ki se je nanasal na izbrisan post.]
gruntfürmich> tko da ja, jype, ti si tisti ki širi nestrpnost.

Mhm, shoot the messenger.


ti nisi messenger. ti si source:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

jype ::

Source? Česa?

Vi se kar zgovarjajte na to, da niste vedeli, da je temne polti. Sicer ne dvomim, da bi tudi belca z veseljem poslali za zapahe, čeprav je nedolžen, ampak v tem primeru ste pa še posebej self-righteous.

win64 ::

v glavnem bistvo je, da niti v izvoru novice ni povedano kakšni so bili dokazi proti njemu, enostransko gledanje na problem pa pripelje do raznih teoriji...

Personanonim ::

..a potem je shitface,pardon facebook še za kaj dejansko uporaben:D?..se bom moru nazaj prjavt..

..iz novice ni razvidno kakšne polti je obtoženi..se pa vidi na priloženi sliki..če je to sploh on..

jype..me pa zanima ali se razburjaš kako so/smo vsi rasisti zaradi osebnih razlogov ,torej poznaš niggerje(beri kot friendly banter;)) si sam nigger ali si zgolj samo eden tistih self righteous dickov with a stick up their ass..?

..mende nisi mlad nadebudni raper ki se je preveč vživel v NJIHOVO(again,friendly banter) subkulturo...

..pa sem že mislil da smo vsi ena srečna globalna vas v vseh barvah mavrice...tko..gay:))..

Zgodovina sprememb…

jype ::

Assembly75> raper

Répar.

Sem, ja.

Vsi ste rasisti, pa bi to radi skril!

Personanonim ::

..ne ne ..jst sem ponosni rasist:D..

..but seriously..menim da nihče sploh ne bi pomislil na ta stereotip o temnopoltih američanih če ga ne bi ti omenil ..

..in pri nas je imho to bolj pop-culture stereotype ki ga zasledimo v uvoženih nanizankah in filmih kot pa neka lokalna realnost..

..me zanima če se tako silovito postaviš v bran ćefurjem ali še kao huje ciganom in podobnim..t.i. marginalcem..

..jst gledam na vse čist enakovredno...we are all full of shit ..ne glede na poreklo,družbeni status,kasto ali barvo kože..to so postranske zadeve..

Dr_M ::

Vsi ste rasisti, pa bi to radi skril!


Ja in?
Ti si pa drugacen?
Dobrodosel med nami. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

roba87 ::

Ta facebook že prav najeda... Vsaki dan vidim neko novico povezano s facebookom, za kozlat pm.

Phoebus ::

Polt tu nima veze- če je bilEDINI argument, na podlagi katerega je bilo odločeno da ni izpeljal ropa, "prisotnost na FB", to seveda ni kul. Ker obstaja trisoč in en način kako "naredit da se bo ob željeni uri nekaj izvedlo na računalniku".

gruntfürmich ::

Vsi ste rasisti, pa bi to radi skril!


heee, če smo zato rasisti, ker nam dobro razvite oči omogočajo, da vidimo različne barve v naravi ter s tem različne barve kože, pa bodmo!:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gladi ::

offtopic:
Nisem rasist samo ne maram drugih ras:D.Aja nikjer se pa ne omenja rasizem črncov do belcev, ne to pa ne, tega pa ne počnejo.Sploh se pa nikjer ne govori, da imajo v ZDA v vsaki javni instituciji določeno kvoto koliko črncev imajo, ne glede na njihovo specifikacijo za določeno stvar.Primer, na javne fakultete sprejemajo določeno število črncev, ne glede na to kako so bili uspešni( prednost seveda imajo boljši, ampak če ni dovolj črncev z določenim uspehom jih sprejemajo ne glede na njihov neuspeh od prej)

Iz tega sledi, da ni nujno da smo mi rasisti do njih, ampak so oni do nas.

Hvala.

vorantz ::

Vse črnce iz zaporov rasisti frdamani!!

;)

jype ::

GladiTM> Iz tega sledi, da ni nujno da smo mi rasisti do njih, ampak so oni do nas.

Sm vedu da če se bom začel dret "rasisti", da se bo en oglasu.

;-) ::

to sem že jaz razmišljal, da ko bo kaka pizdarija bom dal autoklikerja gor al pa bratu reko klikni ob tej pa tej uri send :D

jlpktnst ::

To glede rasizma je podobno kot z ženskami. Je prišlo tako daleč, da smo postali moški diskriminirani :D

Sicer pa ja, še vseeno je rahlo dvomljivo a? Samo dvomi so povsod :)

Če je bil ob tisti uri dlje časa na facebooku je pa to veliko težji alibi, kot če je samo napisal 1 komentar. OZ celo tako daleč, edini način da bi bil kriv kljub temu kar je napisal je, če sta stara 2 sokriva in so skupaj planirali.

Drugače ma pač javnost rada grešne kozle, ne pa pravice.

Gregor P ::

Še lažje bi se verjetno ubranil sumov, če bi pokazal, kaj vse je poklikal in snel v tem času iz neta (npr. iz privatnih trackerjev torrente, mp3 ipd.); samo da bi si potem na glavo nakopal še nekaj milijonskih tožb:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

antonija ::

Polt tu nima veze- če je bilEDINI argument, na podlagi katerega je bilo odločeno da ni izpeljal ropa, "prisotnost na FB", to seveda ni kul. Ker obstaja trisoč in en način kako "naredit da se bo ob željeni uri nekaj izvedlo na računalniku".

Po defaultu on ni izpeljal ropa. Vsi ga _moramo_ (po zakonu) smatrati kot nedolznega dokler se mu ne dokaze krivda. Ce te hoce nekdo obtozit na sodiscu potem mora on dokazati da si bil na krjau zlocina, da si imel motiv, etc. Ni tvoja naloga dokazat nasprotno, tvoja naloga je njemu metat polena pod noge da njegov dokaz spodleti. Ce lahko en komentar iz FBja "sesuje" dokaze od tozilca potem naj gre nazaj na faks al pa mogoce kar palacinke pect v ihop.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Ziga Dolhar ::

Nazaj na faks poslat tožilca, ki je preveril alibi pri fejsbuku in nato odstopil od pregona?!
https://dolhar.si/

poweroff ::

Seveda. Saj nam vendar že cel čas razlagajo, da če nisi right-wing redneck FB pač ne more biti alibi... po drugi strani pa tvoj rasizem očitno pomeni, da si žrtev diskriminacije.
sudo poweroff

knesz ::

Google za Rodney Bradforda vrže precej člankov na to temo in vsi pravijo, da je FB objava samo potrditev alibija in ne alibi kot tak. Ali pa jaz narobe berem članke?

RejZoR ::

Obstaja sto in en način, da pošljem sporočilo na mojem domačem računalniku, pa čeprav me fizično ni tam.
Pa čeprav sem na drugem koncu sveta. IP bo seveda dejansko moj domač.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

techfreak :) ::

Obstaja sto in en način, da pošljem sporočilo na mojem domačem računalniku, pa čeprav me fizično ni tam.
Pa čeprav sem na drugem koncu sveta. IP bo seveda dejansko moj domač.

Domnevam, da se večina uporabnikov tega foruma zaveda.

poweroff ::

Seveda. Torej si bil tudi pri ropu SKB banke zraven? Hočeš dokaze?

Tvoja mama in ata bosta seveda pričala tebi v korist, zato njuno pričanje ne šteje.

Če si bil na S-T, je to ziher preko VPN ali ssh -X povezave.

Kamere roparjev SKB niso posnele, torej je povsem možno, da si bil ti, saj ne obstaja dokaz, da oseba na posnetku nisi ti.

Torej si kriv. Next, please. :D
sudo poweroff

RejZoR ::

Kakšen VPN al pa SSH-X neki. Moj postopek je miljonkrat lažji. 100% zanesljiv.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

techfreak :) ::

Kaj pa če uporabnik vedno dostopa do interneta preko proxyja?

poweroff ::

Pol pa ziher kaj skriva in bi moral že zato v zapor. :D
sudo poweroff

camalotz2 ::

Obstaja sto in en način, da pošljem sporočilo na mojem domačem računalniku, pa čeprav me fizično ni tam.
Pa čeprav sem na drugem koncu sveta. IP bo seveda dejansko moj domač.


Ja ampak en nigr pa tega zihr ne zna naredt, ergo je nedolžen ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Desettisoče osebnih podatkov na internetu, Informacijski pooblaščenec pa ukrepa le mu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
12351783 (34963) Kaboom
»

Ivo is back

Oddelek: Problemi človeštva
293732 (1683) harvey
»

Facebook zagotovil alibi za rop (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
508985 (6313) BaToCarx
»

Mediji...levi in desni?

Oddelek: Problemi človeštva
213493 (2996) Olajuwon
»

Zgodovina 'Bill Gatesove' poštne prevare

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
62353 (2353) nsignific

Več podobnih tem