» »

Računalnik se sam restarta-vendar samo ko me ni zravn

Računalnik se sam restarta-vendar samo ko me ni zravn

;-) ::

Pozdravljeni,
kadar me ni zraven se mi računalnik restarta-ampak res samo ko me ni zraven, zato predvidevam da je kriva kaka aplikacija, ki se zažene ko ima računalnik mir in nima dela-mogoče kaki defrag, antivirus ali kaj podobnega. Samo problem je ker nimam nobenih dodatnih aplikacij v tem smislu naloženih.

Ko pridem nazaj za računalnik piše da se je računalnik resetiral zaradi nepredvidljive napake itd. lahko dam screenshot kasneje.

Uporabljam windows 7
AMD Sempron 2800+
grafična radeon serija 9xxx (nevem) pasivno hlajena
1gb rama
80gb disk Maxtor
Napajalec 250W mislim da neki noname.

Sistem je star 8 let in še nikoli nič ni crknilo. Prah sem spucal pa ne pomaga. Drugače ne kaže znakov da bi se pregreval. Imate kak predlog?

Goran's Blog ::

Mogoče je kakšen virus,mogoče te disk zaje****,mogoče kabli od matične do diska kaj štrajkajo.
Si ga kaj pregledal s kakpnim antivirusnim?
Mene dela podobono vendar ali sem ali nisem na računalniku sumim pa na disk.
Smi pokaže plavo našopa do 100% in se mi zažene še enkrat.
Prveri najprej z kakšnim antivirusem če maš kaj okuženo dej kar s kakšno pando na internetu ali kaj podobnega da ti pregleda nevem.
Če je kdo ki ve rešitev naj mu pomaga ker jaz drugega nevem kaj bi mu priporočal.

;-) ::

Virusa ni, ker imam na novo inštalirano in je isto. Pomojem je kak software kriv ki začne drkat disk disk pa ribne, čisto možno da je disk bogi če je že toliko prestal. Včasih restarta 2x zaporedoma čujem ponoči.

Zdaj ga puščam samega pa noče, finte ma. Mu bom še sobo zatemnil mogoče bo pol palilo :P da lahko nalepim poročilo o napaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Furbo ::

Auto updates ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mentalist ::

Mogoče je alergičen nate.


Hec :))
Lool.

;-) ::

Sem izklopil auto update, zdaj pa bom videl kaj bo reklo.

c00L3r ::

Mogoče je napajalnik že bolj slab in daje nestabilne linije? To je kar pogost razlog za reset.

duff ::

screen saver ti dela drugače normalno? sistem lahko ti daš v hibernacijo ali standby? V kolikor se ti to pojavi samo ko te ni, predvidevam, da se prižge screensaver (ali gre v standby / hibernacijo) in ga restarta, zaradi določene napake. Mogoče kaki driverji ali kaj takega...v kolikor bi bila strojna napaka, ni vrag, da se bi pojavila napaka tudi ko ti delaš za računalnikom...

bluefish ::

Pa obisk Event Viewerja naj bo eden prvih ciljev ob takih dogodkih.

vorantz ::

Offtopic:
Kako ti laufa windows 7 na tem računalniku?
Imam enega identičnega, pa me zanima kako bi se 7 obnesel gor

amigo_no1 ::

Izklopi tudi "automatically restart on system failure".

CooDy ::

Verjetno je res problem s power savingom, tako da izklopi standby in podobno. Poskusi zamenjati tudi screen saver, mogoče se zaradi njega sesuje.

Dvomim da je kriv napajalnik, ker bi se ti v tem primeru ugašal pri maximum porabi. Grafična in procesor sta daleč največja porabnika, tako da bi se ti bolj verjetno resetiral kadar si pred računalnikom in nažigaš najnovejšo streljačino ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CooDy ()

;-) ::

Offtopic:
Kako ti laufa windows 7 na tem računalniku?
Imam enega identičnega, pa me zanima kako bi se 7 obnesel gor


Boljše dela kot xp, v bistvu je super os za take stare kompe.

Sicer pa je računalnik izdahnil, napajalnik je šel, tak da zdaj se niti ventilator več ne suče ko ga vklopim. Kondenzatorji so celi, se splača še kaj gledat in mogoče popravit ali kupim novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
203538 (1770) stewo
»

Spanje računalnika - ventilatorji delujejo naprej

Oddelek: Strojna oprema
92052 (1868) opeter
»

Napaka računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
323474 (2744) 333333
»

Računalnik se mi kar ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
451997 (1656) mojo31
»

Računalnik noče zaspati

Oddelek: Pomoč in nasveti
465449 (4945) opeter

Več podobnih tem