» »

Random zmrzovanje računalnika

Random zmrzovanje računalnika

ricola78 ::

Lep pozdrav!
Imam en problem, ki ga nikakor ne morem odpraviti in ne vem kaj točno bi lahko bilo. Računalnik mi namreč vsako tolko zmrzne, ponavadi ko nič ne delam na njem. Procesor ziher ni, ker sem imel prej TB 1200, pa mi je isto naredilo ene 2X. Sem mislil najprej da je bil kriv disk, ker imam enga tistih IBM-ov, ki so crkval... Zdele imam Seagatov SATA 120GB
disk in imam isti problem. Ostalo konfiguracijo vidite v podpisu.
Bios na plati je v.18, temperatura ne preseže 53° na full load, procesor hladim s Silent Breezom.
Ko zmrzne se sliši en šum iz zvočnikov. 8-O
Sumim RAM ali software za plato(za zvočno).

Havla...
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

reml ::

Zanima me če kdo ve kateri so napogostejši vzroki oz. v katerih komponentah ponavadi tiči vzrok da racunlanik zamrzne?
To go..where no computer has gone before ...

bluefish ::

Največkrat RAM. Pri igrah in grafično zahtevnih aplikacijah logično lahko tudi grafična. Kdaj pa kdaj je krivec napajalnik (sicer to privede do reseta), bolj redka je matična. Procesor pa je še najbolj zanesljiv od vseh komponent.

Kenshin ::

Dol si potegni memtest in Prime95.

Prvo testiraj z memtestom, da vidiš če rami delujejo kot je treba.
Potem zaženi Prime prvo testiraj s small FFTs (da izključiš procesor), nato pa z blend testom.
Če memtest in small FFTs opravi, vendar ne blend je verjetno matična ali napajalnik. Tako da če je možno potem poskusi z drugim napajalcem.

Lahko pa tudi poskusiš malo dvignit voltažo na ramih.

Sem imel podobno težavo ko sem sestavljal novo mašino in se je izkazalo, da je matična na auto nastavitvah dobavljala premalo napetosti ramom.
Sicer je bil sistem stabilen (tudi Prime), vendar je pač občasno zmrznil pri kakšni zahtevnejši stvari.

Povišanje napetosti za 0.1v je rešilo težavo.

Jovani ::

Pozdravljeni!

Tudi jaz imam probleme z zmrzovanjem rač. in nikakor ne morem ugotovit kaj bi blo narobe. Imam msi plato in phenom x4 9850 grafo geforce 9600 gt 1024 ddr in 2g rama. Zamrzne pa na vsake toliko casa lahko tudi da cel dan ne bo. Ce zamrzne ga moram najmanj 3 resetirat da se nalozi. Probal sem ga ze formatirat pa ne pomaga. Bios sem tudi resetiral vendar samo tako da sem vzel baterijo ven. Bi mogoce kdo vedel kaj je lahko narobe?

bluefish ::

Se to pojavlja ob opravilih ali kar iznenada? V vsakem primeru pa si preberi prejšnje poste - testiraj RAM etc.

Jovani ::

Kar iznenada, pa potem ga je potreben veckrat resetirat da sploh v windovse pridem.

Jovani ::

A res nihce ne ve kaj bi lahko bilo? Zmrzovanje se dogaja ne vem en dan zmrzne 100 pol dela cel teden vredu pa spet se ponovi testerila ram in disk z enimi programi pa je videt vredu!! (preberi se zgoraj poste)

solatko ::

Razdri računalnik, počisti prah, spihaj matično in hladilnike, zamenjaj termalno pasto in poglej kontakte na DVD in HDD, če so slučajno IDE. Potem bi morala zadeva delovat naslednje leto ali dve.

Valentin ::


Imam en problem, ki ga nikakor ne morem odpraviti in ne vem kaj točno bi lahko bilo. Računalnik mi namreč vsako tolko zmrzne, ponavadi ko nič ne delam na njem.


Poglej, če je kakšen kondenzator na matični napihnjen...

Jovani ::

Ima mogoce se kdo kaksno idejo kaj bi bilo lahko narobe?

solatko ::

Kakšne ideje pa bi še rad. Si naredil vse kar je bilo že predlagano. Čudežne paličice ne obstojajo, da bi na daljavo z enim gibom uredili zadevo.

Jovani ::

Ne vem sem probal ze vse od testov s programi do ciscenja vseh komponent pa ne pomaga. Zgodi se na vsakih par dni da zajebava.

solatko ::

Možno je več stvari. Prvo je lahko problem z gonilniki, lahko je pregrevanje grafične, možno, da se plata poslavlja. Poglej za novim bios-om za plato. Kateri sistem imaš naložen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Testiranje prd nakupom rabljenega računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
8981 (649) Machete
»

BSOD-i z različnimi razlogi

Oddelek: Pomoč in nasveti
12691 (533) axee
»

Zamrznjen računalnik! (bo letel skoz okno! :))

Oddelek: Pomoč in nasveti
61059 (812) roli
»

rač. zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
7874 (788) delfinus

Več podobnih tem