» »

Naloge v Pythonu

Naloge v Pythonu

Ciklamen ::

No, ker mi te naloge ne gredo najbolje od rok, se obračam na vas za pomoč.

Naloge:

Napiši program, ki ugotovi, ali je prebrano število deljivo z dvema izbranima številoma.


Program, ki izpisuje Fibonaccijevo zaporedje: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13,… (1+0. 1+1, 1+2, 2+3, 3+5,……)


Narišite diagram poteka in napišite program, ki prebere in izpiše vsa cela števila med prebranima celostevilčnima vrednostima. Predpostavimo, da je prva prebrana celoštevilčna vrednos.


Napiši program, ki izpiše vsa liha števila z intervala a in b. Meji intervala sta podatka

Uporabljamo enostavne oblike kot so for, if, while itd. zanke, tako da bi prosil da ne bi z nekakšnimi astronomskimi kodami :)

Hvala že v naprej, če se bo komu dalo ubadati s tem :)
- End of the Post ->

Kami ::

To so res preproste zadeve (še posebej v Python-u) zato bi se lahko tudi malo sam potrudil :)

Na primer, fibonacci-jevo zaporedje:

a, b = 0, 1

for x in range(10):
	a, b = a + b, a
	print a

jinzo ::

Dvomim, da se boš na ptujski gimnaziji naučil dosti programiranja ( pravzaprav, česarkoli pametnega ). Pravtako dvomim, da si iz potrebnega materiala za gimnazijca, ce se niti znajdes ne ( sem za iste naloge, na vaši šoli, videl že par inovativnih rešitev pobranih iz googla ).

Isotropic ::

Loki, nismo vsi rojeni programerji, bi se pa radi nekaj tudi naučili. Če te to moti, potem preskoči to temo...

hec je v tem, da bi to znal sam napisat, ce bi le malo pogledal snov predavanja ali skripto.

Ciklamen ::

Če bi vsak od vas malo pogledal kako zgleda naš pouk informatike se ne bi čudil zakaj sprašujem. Nisem tako neumen, kot si me morda predstavljate, ampak nisem pa rojen programer, me pa to zelo zanima tako da tudi povprašujem okrog.

Ne zahtevam pa dejansko shemo kode, ampak samo če bi me kdo malo usmeril.
- End of the Post ->

Isotropic ::

diveintopython.org
ok, ce si dijak in je profesor beden... (jaz sem sklepal, da si 1.letnik fri)

jinzo ::

Nekateri vemo kako izgleda vaš pouk informatike.
Nekateri tudi vemo kako se je kaj sam od sebe naučit.
Nekateri tudi vemo, da je že kar lep kup osebkov na tvoji šoli dotične naloge rešil in ti bodo pomagali.
Nekateri tudi vemo, da je namesto whinanja po forumih boljše razmišljanje.
Nekateri tudi vemo, kakšno "gradivo" imate na voljo in koliko se da iz tistega gradiva naučiti/pridobiti ( vsekakor mislim, da je dovol dobro da rešite zadane naloge )
Nekateri tudi vemo, koliko % ti prinese programiranje na maturi iz informatike ( hint: malo. )
Zaj pa, veselo na branje gradiva ali http://diveintopython.org kot je ze bilo rečeno.
Pa veliko užitkov želim.

Ciklamen ::

Ne mislim whinat oz. če je bilo to whinanje potem pa sam nevem kaj je definicija jokanja.

Če se je komu zdelo (zgleda tebi), potem se opravičujem ampak to ni bil moj namen.

Hvala za link, bom tudi pregledal :)
- End of the Post ->

Ciklamen ::

No ker sem malo potlačil svojo lenobo in se ornk spravil delat, mi je uspelo rešiti prve tri naloge, (ne, nisem delal od petih pa do zdaj) le z zadnjo še se sedaj ubadam.

Če ima kdo kak predlog kako naj se je lotim, bi bil vsak predlog dobrodošel (samo začetek, če mi kdo malo pomaga).

Ker koliko jaz razumem nalogo naredim interval od npr. -3 do 3 in mi mora program izpisat negativne številke...

LP
- End of the Post ->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ciklamen ()

kihc ::

for zanka od a do b. Če je ostanek pri deljenju z 2 ena izpišeš, drugače ne. (:
x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

Ciklamen ::

Hvala kihc, včeraj sem dokončal vse naloge, ampak nisem utegnil se vam zahvalit :)

Pa pardon glede tistega prepira, bil sem si sam kriv, ker sem bil prelen da bi si malo prebral na internetu tistega kar ne znam. Se oproščam.
- End of the Post ->

BigWhale ::

Vsaj eden, ki se je nekaj naucil. Cestitke.

Resno.

urosz ::

To podpiram, ko uporabnik že nekaj poskuša in če mu ne gre, prosi za nasvet, da ga malo usmerijo, potem pa sam naprej razišče in proba priti do rešitve.

Ciklamen ::

Hvala za podporo :)

Sedaj bi še pa samo vprašal, če pozna kdo kakšno dokaj dobro knjigo za programiranje, po možnosti v slovenščini?
- End of the Post ->

root987 ::

Huh, verjetno z izjemo Programski jezik C (ISBN 86-7739-053-7, pa tudi slednje še nisem osebno držal v rokah) lahko pozabiš na kakšno boljšo literaturo v slovenščini. Kar se Pythona tiče lahko osebno priporočim Dive Into Python.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

OrkAA ::

Za začetnike je odlična tudi Byte of Python

Ciklamen ::

Hvala, ampak iščem nekaj konkretnega (torej dejansko knjigo, ne spletno gradivo) :)

Ampak ker ja, v slovenščini nasploh zelo težko najdeš kaj "berljivega" v smislu strokovnih knjig, priporoča kdo kakšno angleško knjigo?
- End of the Post ->

Kami ::

Hvala, ampak iščem nekaj konkretnega (torej dejansko knjigo, ne spletno gradivo) :)

Ampak ker ja, v slovenščini nasploh zelo težko najdeš kaj "berljivega" v smislu strokovnih knjig, priporoča kdo kakšno angleško knjigo?


Saj Dive Into Python se, da kupiti tudi v papirnati obliki na Amazon-u.

To knjigo ti priporočam tudi sam, ker je zelo dobra (če še nisi začel, bi bilo dobro, da začneš kar pri Dive Into Python 3).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

Ciklamen ::

Pa Amazon dobavlja v slovenijo? Bo ta artikel v redu : ali bo ta v redu? ali tega? Ali tega? :D
- End of the Post ->

OrkAA ::

Ne vidim pravega smisla pri fizični knjigi, ker je Dive into Python spisan tako, da moraš v vsakem primeru sedeti pri računalniku in preizkušati primere, ki so v knjigi. :)

Ciklamen ::

Nene, imam raje fizično knjigo, nekako mi je bolje to :)
- End of the Post ->

Ciklamen ::

Torej, katera knjiga se priporoča? (Glej linke zgoraj v prejšnjem postu)
- End of the Post ->

Gandalfar ::

kupi fizicni dive into python, saj je poceni :)

Ciklamen ::

Torej vzamem tistega iz prvega linka?
- End of the Post ->

Kami ::

Če že kupuješ, potem vzemi Dive Into Python 3.

Sicer je res, da bo zagotovo trajalo še veliko časa, da bodo za Python 3 na voljo vsi moduli in knjižnice, ki trenutno obstajajo za 2, ampak vseeno se mi zdi pametno, da začneš z 3.1 (tako je veliko stvari podobnih ko v 2.6).

Isotropic ::

Torej, katera knjiga se priporoča? (Glej linke zgoraj v prejšnjem postu)

http://www.amazon.com/Learning-Python-A...

potegni si obe knjigi z ... in ju primerjaj. jaz imam LP 3ed in je zelo dobra.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje za začetnike

Oddelek: Programiranje
3612541 (7465) Yacked2
»

Kako začeti programirat?

Oddelek: Programiranje
163118 (2457) brodul
»

Programersko gradivo za začetnike

Oddelek: Programiranje
315768 (4463) bmandl
»

Tutoriali za Python

Oddelek: Programiranje
114012 (3732) iNN
»

[Python] Tkinter

Oddelek: Programiranje
72109 (1865) Good Guy

Več podobnih tem