» »

Tutoriali za Python

Tutoriali za Python

MihaFirst ::

A kdo pozna kake tutoriale za Python za začetnike? Zdej se ga učim in bi rad čim več vadu, problem je v tem, da na njihovi uradni spletni strani ni popolnoma nič zanimivega. Zaželjeno bi bilo, če bi bil kak tutorial v Slovenščini...

LP, waš edward
www.gamma.si

mte ::

Prav za tutoriale sicer ne vem in v slovenščini še manj, mislim pa da obstajajo neke knjige tudi v slovenščini (poglej na cobiss).
Drugače mislim da ti lahko priporočam knjigo Learning Python (ang), saj gre lepo od začetka in počasi...

MihaFirst ::

hvala, ampak, neke osnove sem osvojil, zdej bi rad pa kej praktičnega nardiu. si bom pa vsekakor pogledou. :D
www.gamma.si

BluPhenix ::

Jaz bi tudi priporočil kakšno knjigo.

Glih ta teden sem jih prelgedal par v CTKju (Lj) in so imeli kar nekaj uporabnih za začetnike.

mte: sem si ogleadal malo te Turbo Gears in seveda začel gledat malo phyton, zgleda precej obetavno. Tudi phyton mi je nekako zanimiv. Nekaj pa mi ni čisto jasno (knjiga ki sem jo gledal je bila malo starejša), se da v phytonu delat stand-alone aplikacije, torej v bistvu bi ga moral compilat, al dela samo preko interpreterja?

BTW: danes sem naredil še zadnji pisni izpit, še par ustnih spucamo ... :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

mte ::

no saj niso tam samo osnove opisane, tako da verjetno boš imel kaj materiala za brat tudi če si že določene stvari spoznal.
Drugače še nekaj literature:
- how to think like a computer scientist - python (online brezplačna knjiga, na guglu najdeš)
- python cookbook
- dive into python (tudi online brezplačna knjiga)

te približno poznam in so mi pomagale, tako da kar prečekiraj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

MihaFirst ::

hvala :D :D :D
www.gamma.si

OwcA ::

Najprej nekaj tutorialov:
Discover Python, Part 1: Python's built-in numerical types (v tej serija je še nekaj delov)
How to Think Like a Computer Scientist: Learning with Python
Python 101 -- Introduction to Python
Python 201 -- (Slightly) Advanced Python Topics
Dive Into Python

Članki
developerWorks : Linux : Technical library view
dirtSimple.org: Python Is Not Java

Ko so ti osnove jasne, se poglabljaš v področje, ki te zanima. V Pythonu je izbira zelo široka, od nevronskih mrež do spletnih aplikacij

Nekaj pa mi ni čisto jasno (knjiga ki sem jo gledal je bila malo starejša), se da v phytonu delat stand-alone aplikacije, torej v bistvu bi ga moral compilat, al dela samo preko interpreterja?

Do neke mere (byte koda) se vedno interpretira. Obstajajo pa orodja s pomočjo katerih lahko svojo aplikacijo distribuiraš kot samostojno. Recimo py2exe.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

BluPhenix ::

No, torej se da. Fanj, bomo kaj poizkusili.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

iggy ::

Bluphenix ali je bilo kaj uspeha z delanjem samostojnih aplikacij in če je bil kako izgledajo.
Hey, you're fat!

BluPhenix ::

V bistvu še nisem imel časa resno poprijeti za python. Malo sem ga povohal, kako zgleda koda in podobno, več pa ne. Mogoče kaj poleti, trenutno je fax prioriteta. :))
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

MihaFirst ::

Eno pomembno vprašanje o Pythonu: v Python sshell imam eno pretežno dolgo skripto. kako jo spremenit v executable file? :8)
www.gamma.si

iNN ::

mal visje mas napisano
==


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Python] Povezave

Oddelek: Programiranje
4243584 (4045) A110
»

[Python] Tkinter

Oddelek: Programiranje
72102 (1858) Good Guy
»

Spletne urice: Zakaj sem namesto PHP uporabil Ruby on Rails?

Oddelek: Novice / Kiberpipa
235378 (4063) Nerdor
»

Totalen začetnik

Oddelek: Programiranje
373105 (2328) root987
»

[PHP,MySQL] CD-ROM

Oddelek: Programiranje
10985 (794) Baja

Več podobnih tem