» »

[Python] Tkinter

[Python] Tkinter

Bela01 ::

Imam eno vprašanje za vas oz. prošnjo. Potrebovala bi kaj več informacij o risanju v Pythonu, o modulu Tkinter. Kje bi lahko našla kaj več o tem. Npr. razni ukazi za risanje krogov, kvadratov, ... in kakšni primeri. Predvsem bi potrebovala primere :) - pa ne mi zaj omenjat tutorale :). Čist tak, enih par primerov, tolko da vidim. Pa če bi se dalo dobit kako knjižnico ukazov za ta modul. (Joooj ki je c++ ..... ;) )
  • spremenilo: snow ()

Bela01 ::

Odgovore sem ze nasla. Bi pa zaj mela se eno. A mi zna kdo kaj vec povedat o objektnem programiranju v Pythonu?

OwcA ::

Objektno progarmiranje je zelo široka tema, kaj natanko te zanima?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Bela01 ::

Tak bom povedla. Pripravit moram pol ure na to temo (objektno programiranje v Pythonu). Torej osnovno pokazat, kak se kliče funkcija, kak se ustvari razred. Pokazat kak programček, ki bo nazorno vse skupaj kazal. V glavnem pokazat osnovno kak se kaj dela. V glavnem nekomu, ki Pythona ne pozna morn to jaz (ki ga tudi ne poznam :\ to pokazat).

Good Guy ::

ok da ne bom nove teme odpiru bom kr tle prapu...

mal se zdej pythona učim od začetka in me zanima kako se uporabljajo ... (tri pikce) v temle primeru
>>> # Fibonacci series:
... # the sum of two elements defines the next
... a, b = 0, 1
>>> while b < 10:
... print b
... a, b = b, a+b
...
1
1
2
3
5
8

kako bi namesto >>> dobu ...?
tnx
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

root987 ::

Ne moreš. Pikce dobiš ko interpreter pričakuje da mu boš podal še dodatno kodo. Če nameravaš vnesti še kaj kode, do it, če pa ne pa še enkrat pritisni enter in bo koda izvršena. Kaj pa bi rad naredu da hočeš pikce?

Kar se tiče objektnega programiranja:
Dive into Python
How to Think Like a Computer Scientist - Poglej poglavje o funkcijah če te zanima delo s funkcijami
Python manual o razredih - Za razrede si lahko pogledaš tudi zgornji dve knjigi
Functional Programming with Python

Bo dovolj? :)

Google owns.[:)]
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Good Guy ::

ja zdej vidim kje sm anredu eno butasto napako.. delu sm v shelu namesto v command line(isti drek sam da eno teče v dosovem izgledu....

no sm napaka je še zmeraj...

vrtsico print b ok stisnem enter za naseldno da bi napsiu ... a, b = b, a+b mi vrže error file stdin, line 2
print b
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

Good Guy ::

aha ni bla v tem fora :S (jst nub) :D

zadeva je rešena za enkrat tko da če tema ne bo več uporabljena lahko date lock, če bo pa kšn nov problem bom ap novo odprou :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Python] Povezave

Oddelek: Programiranje
4243644 (4105) A110
»

Totalen začetnik

Oddelek: Programiranje
373111 (2334) root987
»

PHP - objektno programiranje

Oddelek: Izdelava spletišč
344098 (3486) Trubadur
»

Znati programirati?!

Oddelek: Programiranje
81885 (1550) 64202
»

Kje začeti z programiranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
947581 (5185) BigWhale

Več podobnih tem