» »

Šum Plazma LG42PC1RR

Šum Plazma LG42PC1RR

Frenky78 ::

Živjo vsem!

Prosim za pomoč!

Imam tri leti staro plazmo LG 42PC1RR, kupljeno pri BIGBENGU!
Pred tremi meseci mi je začela zelo šumeti, in ta šum se stopnuje vedno bolj, ko se TV ogreje. TV sem odpeljal v BIGBENG na servis, oni so ga poslali na njihov pooblaščeni servis za LG, po treh tedni jaz kličem na njihov servis, in mi njihov mojster pravi, da imajo TV priključen že dva dni po osem ur, in da pri njih šumi v mejah normale 60dB za 20 sek. sem ostal brez besed, potem pa sem mu rekel da, če se mu ne zdi da je to malo preveč?!?
Rekel mi je da je to to, in da mi pri njih ne morejo nič več pomagati?!?

Prosim za vsakršen koli nasvet kaj mi storiti oz, ali je to res glede šuma, in kam naj bi se obrnil za pomoč...

Najlepša hvala vsem!!!
LP

kopernik ::

60dB meja normale ? To se mi zdi občutno previsoka meja. Tako mejo imajo pralni stroji s centrifugo.

EDIT: sem gledal eno lestvico in zgleda, da je 60dB glasnost primerljiva s pogovorom na 1m. Zanimivo, meni se zdi pralni stroj dosti glasnejši kot pogovor in ima deklarirano glasnost 58dB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Pyr0Beast ::

Čakaj. Od kdaj lahko televizor šumi ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BALAST ::

Verjetno je mišljeno da elektronika brenči ali pa šumi v zvočnikih. V bistvu ima vsaka elektronska komponenta svoj šum, ampak 60db!!! To je nenormalno!
Jaz bi takoj govoril z zastopnikom, da naj odpravi ali celo zamenja z drugim modelom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

lolko ::

Lahko probaš:

z izolir trakom prelepiš MASE (na kablu od TVja prelepiš tisto, ki je malo na vznote, ob straneh)
Drugače pa se posvetuj z dobaviteljem.

Lp
L

Okapi ::

Plazme imajo tudi ventilatorje, ki že prvi dan niso čisto neslišni, sčasoma pa lahko začnejo še bolj ropotati. Brenči lahko tudi transformator, šumi pa lahko tudi ojačevalnik, prek zvočnikov. Skratka, najprej je potrebno ugotoviti, kaj pravzaprav šumi.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja gramofonskih plošč in kaset še vedno raste (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Rezultati
34476267 (68397)          
»

Miti o zvoku pri PC-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5613935 (12104) Nummy
»

program za merjenje hrupa

Oddelek: Programska oprema
135874 (3736) Hayabusa
»

piskanje v ušesih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589937 (8653) Starodavni
»

Komarjevo zvonjenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
587482 (5038) OwcA

Več podobnih tem