» »

Obiskovalci največ časa prebijejo pri Microsoftu

Obiskovalci največ časa prebijejo pri Microsoftu

Slo-Tech - Comscore je te dni objavil zanimive rezultate meritev internetnega obiska, kjer so merili, koliko časa uporabniki prebijejo na kakšni spletni strani. Na prvem mestu je še vedno prepričljivo Microsoft, saj so uporabniki septembra na njihovih straneh preživeli skoraj štiri milijarde ur, od tega tri četrtine na storitvi Windows Live Messenger. Na drugem mestu je Google s poltretjo milijardo ur, sledita pa mu Yahoo in Facebook. Slednji je svoj rezultat praktično potrojil.

Zanimiva je tudi regijska variacija, saj ima Microsoft v Latinski Ameriki dvakrat večji delež kot v Evropi in štirikrat večjega kot v Severni Ameriki. Yahooja pa Evropejci in Latinoameričani nekako ne marajo, medtem ko je v Severni Ameriki petkrat priljubljenejši kot tod. Še ekstremnejši primer je portal Tencent, ki v Aziji pobere desetino vsega časa, drugod pa sploh ne pride na lestvice.

16 komentarjev

riba1122 ::

Res je, na njihovi strani se je zelo teško znajti. [/:)]

Kaj MSN štejejo kot internetno stran, je to WebMSN ali pa kaj čisto tretjega mogoče?

techfreak :) ::

Jaz več uporabljam Yahoo kot pa MSN. Je pa res, da je MSN privzeti home page v IEju in zaradi tega dobiva veliko obiska.

r0ker ::

itak.
ker traja 10 min. da prideš iz homepagea v naslednji page.

poweroff ::

Znak slabega usabilitya.
sudo poweroff

techfreak :) ::

Mene moti predvsem to, da zaženem IE, se MSN.com začne nalagati in takrat napišem URL kam želim, ampak ko se MSN.com naloži mi pa URL spremeni nazaj na msn.com.

Torej moram počakati, da se najprej stran naloži, šele potem tipkati drug URL.

AndrejS ::

In zakaj ne nasteviš druge strani za privzeto .... jaz mam google. Se hitro naloži

McMallar ::

about:blank
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

carota ::

Najbrž je večina ljudi ljudi neveščih uporabnikov računalnika, ki ne znajo spremeniti niti strani Home, imajo star računalnik, ki nalaga strani 5 minut, in imajo star 14" CRT tako da rabijo naslednjih 5 minut preden kliknejo karkoli, ter uporabljajo IE6. Logično da prebijejo ljudje največ časa na njihovi strani. >:D Ne morem pa govoriti o vsebini, ker strani nisem obiskal že vrsto let.

CyberPunk ::

Mogoče so šteli tudi Windows Update... Kakor vem, je bilo v zadnjih tednih kar precej enih apdejtov... ;)

Mercier ::

+ MSDN, pomoč pri drugih programih, recimo MS Office ...

Proxe ::

Ko se vpisete na MSN live uporabljate server od Microsofta, tako da uporablate tudi domeno od njih, zato jim pa steje toliko ur.

Khamul ::

Zadeva se mi ne zdi pretresljiva. Čeprav sem vseeno na prvem mestu nekako videl google...

dunker ::

Ko uporabljamo MSN (Windows Live Messenger), se to njim šteje kot obisk spletne strani? Glede na zapisano "kjer so merili, koliko časa uporabniki prebijejo na kakšni spletni strani", je to res glupost brez primere. :|

Sicer je pa vsaj mene močno presenetilo dejstvo, da je facebook za Googlom ... saj ne rečem, večkrat že odpreš Google, ampak meni (in najbrž še miljonom uporabnikom) teče facebook v enem izmed zavihkov vsaj 5 ur dnevno, na Googlu pa najdeš informacijo v minuti in te ni več. Tudi, če se zraven štejejo vse Googlove storitve, me rezultat še vedno preseneča.

Proxe ::

pod Google se steje tudi Gmail in GoogleTalk, ki sta čes lužo zelo popularni....

GupeM ::

Google Talk meni ves čas teče v ozadju. Tko da...

win64 ::

se šteje pod google tudi google analytics?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon ustvaril rekorden dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
188412 (4355) Konlov
»

V oblačne storitve udarila strela iz oblaka in onesposobila Azure AD

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
196763 (5085) andromedar
»

Sedem milijard nas je (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
26540063 (33206) CaqKa
»

UARS padel v Kanado

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
207712 (4082) jest10
»

Internet 2010 v številkah

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
148412 (6429) Manu

Več podobnih tem