» »

Reševanje podatkov

Reševanje podatkov

Andrej_ID ::

Problem je sledeč: na znuanjem disku (WD essential 500GB) sem imel dve particiji. Eno FAT in eno NTFS. Med poganjanjem programa WinToFlash, se je ta sesu in naredil celoten disk neberljiv. Ena particija (FAT) se je totalno zbrisala in diska ni blo vec mogoce odpret. Pognal sem par zastonskih programov in vsi so javili neko napako. V 'disk managementu' sem disk formatiral. Nato sem pognal PC Inspector File Recoverj in po dobrih šestih urah dobil tole:



Kaj sedaj pomenijo te clusterji (vsi so enaka velikost)? So to moje izgubljene datoteke? Kako naj jih dobim nazaj?

Sedaj poganjam še GetBackData, ..



ki pa bo trajal še kar nekaj časa... zato objavlam temo, če mi lahko kdo že kako pomaga?

KoMar- ::

Upaj, da bo z drugim programom več sreče, ker iz rezultatov prvega ne kaže dobro.

Andrej_ID ::

mi lahko usaj poveš kaj to pomeni? kaj se je zgodilo?

darkolord ::

Tisto formatiranje zagotovo ni bila dobra poteza. Upaj, da ti bo GDB našel prejšnji MFT (da ga trenutni ni prekril), sodeč po trenutni sliki je sicer našel 2 - če najde pravi MFT, potem imaš kar nekaj nekaj možnosti, da vsaj nekaj dobiš nazaj (vsega verjetno ne boš dobil nazaj)

KoMar- ::

Na 1. sliki ni nobenih obnovljivih podatkov.

Je pa GetDataBack zelo dober program in se bo že kaj našlo... pusti ga, da konča 1. oz. 2. korak in ti ponudi seznam particij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Andrej_ID ::

Joj upam, da res nisem s tistim formatom izgubil useh podatkov.

Vedno ko sem klkinil na disk mi je pisalo Disk is currupted and unreadable... zato sem ga formatiral, da sem sploh lahko pognal PC Inspector...

jah učimo se kaj cem zdaj :|

333333 ::

Lahko se poskusiš z File Scavenger, EasyRecovery Professional ali pa R-Studio Data Recovery mogoce bo kaj srece.
Spiritual

KoMar- ::

Quick Format ne uniči podatkov, če si dal pa Full Format, je pa konec.

darkolord ::

Ni res, quick format in full format sta identična glede sprememb, ki jih opravita na disku.

Andrej_ID ::

dal sem quick format.

jan01 ::

@darkolord
od viste naprej full format poleg tega da pregleda vse sektorje, vse prepiše!

darkolord ::

To je res, ja. Sem (morda narobe) privzel, da ima Barthez XP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
134616 (4151) rezator
»

pomagajte rešiti disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
81490 (1412) Yohan del Sud
»

Nujno izbrisane datoteke pri inšt. XP-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
231524 (1286) imagodei
»

Na eBayu spet prodali ameriške vojaške skrivnosti

Oddelek: Novice / Diski
354474 (3075) Lawler_
»

Težave računalnika, ne najdem vzroka

Oddelek: Pomoč in nasveti
171536 (1536) solatko

Več podobnih tem