» »

Windows 7 formatiranje

Windows 7 formatiranje

MasterKiD ::

Formatiral sem cel računalnik in je uspelo na namizju ni nič pa vse je v redu nato pa grem v Računalnik (Computer) tam pa vidim da je na obema diskama zelo malo prostora nato pa ugotovim da mam v vsakem disku mapo Windows.old in me zanima ali lahko to zbrišem (sem gledal pa je v meni za več kot 30gb datotek)

lp
še slika:

Duhec ::

To zagotovo nisi formatiral ampak naredil paralelno/novo inštalacijo, ki je našla prejšnjo Windows inštalacijo in jo zapakiralo v Windows.old za vsak slučaj, če bi pogrešal kak dokument ali sliko.

MasterKiD ::

Kako pa potem moram formatirati mi lahko razložiš?

Robi :P ::

Duhec je izjavil:

To zagotovo nisi formatiral ampak naredil paralelno/novo inštalacijo, ki je našla prejšnjo Windows inštalacijo in jo zapakiralo v Windows.old za vsak slučaj, če bi pogrešal kak dokument ali sliko.

točno tako to je če samo naložiš windows prek drugega in ne formatiraš torej----> formatiraj in bo!

MasterKiD je izjavil:

Kako pa potem moram formatirati mi lahko razložiš?

formatiraš tako da med boot-om z diska klikneš na disk options in klikneš tisto "radirko" format in šele potem naložiš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

rezator ::

Zdravo.

Mene pa zanima kako lahko naredim navaden format windowsa 7, ne quick format. Ker ko kliknem pred inštalacijo windowsa format, mi ga formatira v 3-4 sekundah. Rad ga bi temeljito formatiral.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

18zimoni ::

rezator je izjavil:

Zdravo.

Mene pa zanima kako lahko naredim navaden format windowsa 7, ne quick format. Ker ko kliknem pred inštalacijo windowsa format, mi ga formatira v 3-4 sekundah. Rad ga bi temeljito formatiral.

:))

nixnix ::

Uporabiš Disk Cleanup in označiš lahko potem, naj odstrani stare inštalacije s tega diska.

MasterKiD je izjavil:

Formatiral sem cel računalnik in je uspelo na namizju ni nič pa vse je v redu nato pa grem v Računalnik (Computer) tam pa vidim da je na obema diskama zelo malo prostora nato pa ugotovim da mam v vsakem disku mapo Windows.old in me zanima ali lahko to zbrišem (sem gledal pa je v meni za več kot 30gb datotek)

lp
še slika:



Disk Cleanup - označiš drive, kjer se nahaja windows.old in se med opcijami najde tudi Previous installations ali
nekaj takega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nixnix ()

TMUX ::

rezator je izjavil:

Zdravo.

Mene pa zanima kako lahko naredim navaden format windowsa 7, ne quick format. Ker ko kliknem pred inštalacijo windowsa format, mi ga formatira v 3-4 sekundah. Rad ga bi temeljito formatiral.


Vidim, da mnoge med vami muči »full format« particije (ali celega diska) v Windows 7. Vrli Microsoft je sprogramiral win7 tako, da so sposobni samo »quick format«. Kot ste mnogi opazili je to precej moteče, posebno kadar ti kakšna velika računalniška firma kot npr. Microsoft pusti pečat npr. »ponarejeni winsi«, ki ti seka ven še ko izvedeš hitro formatiranje. Ko izvedeš pa polno formatiranje razni posebni kukiji in virusi nepreklicno izginejo.

Rešitev je sila preprosta:

DOBRI STARI XP!

Vstavite cd Windows XP. V biosu nastavite zagon s CD-ja. Pustite,da se začetni fajli naložijo (itak v pomnilnik!). Ko nalaganje pride do točke ustavitve, vas xp vprašajo kam?, izbereš recimo c:, enter, ponudijo ti formatiranje

NTFS, FAT32, QUICK ALI FULL.
SEVEDA IZBEREŠ FULL NTFS!!!!

Pustiš, da se začne počasno, toda temeljito formatiranje, ko formatiranje poteka, VZAMEŠ CD IZ KOMPA, ker drugače, se ti bodo win xp začeli samodejno temeljito nalagati!!!!

Thats all folks!

Po tem opravilu imaš particijo čisto ko suza!

GENIJALNE STVARI SO VEDNO PREPROSTE!!!


:):):)

amigo_no1 ::

gparted live anyone ?

TMUX ::

DOPOLNILO:

V NOVEJŠIH KOMPIH s sata diski (i7,i5, etc)morate PUSTITI WIN XP V DVD enoti in pustiti, da se formatiranje popolnoma zaključi in naložijo prvih nekaj XP fajlov, nakar pritisnite tipko na DVD enoti, da izvrže CD.
Komp restartaje in TO JE TO. Zadeva pa nikakor ni hitra, za polno formatiranje 400 000 MB velike particije sem porabil preko 20 min!

LP

;)

StoneFox ::

A ni blo že dostikrat rečeno da quick format zbriše podatke na disku enako kot full format, s tem da pri full formatu pregleda še za slabe sektorje?

TMUX ::

StoneFox je izjavil:

A ni blo že dostikrat rečeno da quick format zbriše podatke na disku enako kot full format, s tem da pri full formatu pregleda še za slabe sektorje?



NE DRŽI!

Preberi si malo teorijo formatiranja!

Quick format - brisanje samo naslovov, vse ostane nedotaknjeno!

Full format, gre čez celo particijo in jo prepiše z ničlami, s tem temeliteje izbriše vse podatke, pa še te lahko s profi programi lahko obnoviš!

negot ::

Active
Active@ KillDisk.
KillDisk
Erase Hard Disk, odličen tudi free program, lp:)

rezator ::

18zimoni, zgleda da ne poznas razlike med navadnim in quick formatom. Takih neumih komentarjev se prosim zadrzi v nadaljevanju. Ce neves odgovora, boti tiho. Razumes? Ti in tebi podobni kreteni samo blatite slo tech.

Tmux, tebi pa najlepsa hvala, sem ze mislil da sem edini ki bi rad temeljito formatiral. A v win 7 se pa sploh neda?
Some people feel the rain. Others just get wet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ssd disk in formatiranje

Oddelek: Operacijski sistemi
162912 (637) gddr85
»

inštaliranje iz usb

Oddelek: Pomoč in nasveti
10982 (667) hojnikb
»

Po nesreči formatiran disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214078 (11516) SloBiscuit
»

Quick Format

Oddelek: Pomoč in nasveti
51086 (1060) Malajlo
»

Težave računalnika, ne najdem vzroka

Oddelek: Pomoč in nasveti
171536 (1536) solatko

Več podobnih tem