» »

Nujno izbrisane datoteke pri inšt. XP-jev

Nujno izbrisane datoteke pri inšt. XP-jev

crayz43 ::

zdravo!

zanima me ali je mogoče kako dobiti nazaj datoteke ki so bile izbrisani pri inštalaciji windowsov ? narejen je bil format all files... pri inštalaciji. ?????

Vnaprej hvaa za odgovor!

Lp! Jurij

ABX ::

Postopek je dolg, kompliciran in drag. V kolikor nisi pripravljen dat +1000E ne boš dobil nič nazaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

__Devil__ ::

sa obstajajo neki programi za to a ne? ampak moraš ZELOOO dolgo čakati.

ModriN96 ::

odgovor je čisto preprost in ZASTONJ ;)... lepo na novo namestiš winse, z neta potegneš programček GETDATABACF for NTSF sisteme in je to to...

reš ti res vse ;)

tko da ne vem od kje sanjate 1000€? :D:D:D

McNato ::

Seveda moraš windowse inštalirat na drug disk. Drugače narediš še več škode.

Valvoline ::

odgovor je čisto preprost in ZASTONJ ;)... lepo na novo namestiš winse, z neta potegneš programček GETDATABACF for NTSF sisteme in je to to...

reš ti res vse ;)

tko da ne vem od kje sanjate 1000€? :D:D:D

Če je naredu full format ne vem če bo kšnga podatka spravu vn.

ModriN96 ::

winse NI mus inštalirat na drug disk, in NE nardiš nobene škode...sm že vse varjante sprobu.

pa tut če nardi full format bo povrnu vse...

Valvoline ::

winse NI mus inštalirat na drug disk, in NE nardiš nobene škode...sm že vse varjante sprobu.

pa tut če nardi full format bo povrnu vse...

Hm,ker program bi znal tega nardit ?. Nemogoče.
Če narediš hitri format mogoče ker so podatki še vedno fizično prisotni čeprav jih ne vidiš, v primeru full format dvomim da bi se dalo karkol vn rešit.

Wox ::

Format all files? Ponavadi se formatira particija. Nekaj podatkov se z ustreznimi programčki (googlaj: data recovery) da rešiti, za vse pa ti nehče ne more garantirat.
Commodore 64

ModriN96 ::

smo nardil na službenmu full format, in ker je šefe pozabu ene podatke si prekopirat, smo z getdataback rešil vse...

ABX ::

Zanimivo, bom probal program ob naslednji priliki.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Wox ::

Rešili ste samo tiste podatke, ki ste jih potrebovali. Ste pač imeli srečo, da jih ni nova inštalacija findovsov povozila.
Commodore 64

Valvoline ::

smo nardil na službenmu full format, in ker je šefe pozabu ene podatke si prekopirat, smo z getdataback rešil vse...

Impossible :) No vsaj moje mnenje :)

ModriN96 ::

probi pa boš vidu ;)

viharnik....ne ni bla sam sreča...program je najdu čist vse kar je blo prej na disku... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

bluefish ::

delno bo že šlo, vse pa verjetno ne.

ABX ::

Ko pobrišeš datoteke iz diska jih dejansko označiš za prepis. Ko si na novo inštaliral Winse si imel srečo da se niso zapisali čez pomembne podatke. Komentar od Viharnika je popolnoma pravilen, zato si imel precej sreče če si res dobil podatke nazaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ModriN96 ::

hmm...se prav da so ostale gor tut datoteke iz leta 2000, 2001 itd itd...je en velk naklučje mogoče?

Wox ::

Ni važno iz katerega leta so datoteke. Za te enostavne recovery programe je važno le, da datoteka ni prepisana z kakšno drugo, po formatu seveda. Sicer pa imaš popolnoma prav. Forenziki imajo na voljo orodja, ki znajo prebrati podatke, tudi če so ti bili prepisani. Ni pa zadeva trivialna. Vendar gre za precej draga in nam smrtnikom težko dosegljiva orodja.
Commodore 64

Mamaplata ::

Jaz sem poskušal svoje podatke rešit s programom PC Inspector file recovery . Disk je formatiran . Podatke sem dobil vendar nobene datoteke ne morem odpret.
Bom poskusil še z getdataback .

Valvoline ::

Jaz sem poskušal svoje podatke rešit s programom PC Inspector file recovery . Disk je formatiran . Podatke sem dobil vendar nobene datoteke ne morem odpret.
Bom poskusil še z getdataback .

Poročaj,me res zanima :)

imagodei ::

@ModriN96,

starost podatkov nima nobene veze. Kar je važno, je to, kateri del diska zasedajo fizično podatki in kam se ob sveži inštalaciji namesti operacijski sistem (oz. njegove datoteke). Če ima pač neka datoteka "srečo", da je zapisan na tak del diska, da ga pisalna glava ne prepiše, je to izven vsake zveze s starostjo datoteke.

Kot so ti že povedali, tile "preprosti", komercialno dostopni programi ali freeware, iščejo in najdejo le takšne podatke, ki niso bili prepisani. OK, obstajajo tudi simpl tehnike, kako kaj ekstrapolirat in prebrat tudi kakšen "izgubljen" bit, ampak izven forenzičnega laboratorija v komercialno dostopnih programih velja, da je vsak prepisan bit za vedno izgubljen.

Zato je osnovno vodilo, da se pri obnavljanju podatkov na disk ne piše nič!
- Hoc est qui sumus -

Mamaplata ::

Meni diska nikakor ni hotelo brat , zato sem ga formatiral pa vidim , da to ne bo dobro .
Vse datoteke so velike 1472KB in nobene mi ne odpre razen wordpad datotek , vendar , ko to odprem mi kaže neke čudne fonte skratka neberljivo .
Sedaj skeniram še z getdataback pa potem napišem kaj je ratalo.

Mamaplata ::

getdataback preverjeno deluje tudi po full formatu . Na žalost ne morem izvozit drugega kot slik pa texta ker je trial verzija . Če kdo ve za kak drug program pa da je free naj prosim javi.
Ta program res seka .
Ko sem prodajal skurjen prenosniki sem disk vzel ven in uporabil kot prenosni disk ravno zaradi takih posegov . Na njem sem namreč imel certifikate .
Grem naprej brskat :P

imagodei ::

With compliments from Matthai: kljik
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po nesreči formatiran disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214072 (11510) SloBiscuit
»

Obnovitev podatkov

Oddelek: Strojna oprema
6774 (699) bigmig
»

Reševanje podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
11996 (872) darkolord
»

Disk read error

Oddelek: Strojna oprema
10772 (702) amacar
»

Unformat particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
52468 (1952) Dante

Več podobnih tem