» »

Prehod - kako

Prehod - kako

sash ::

zanima me kako nastavit prehode na mrežnih karticah, situacija je namreč taka da imam računalo v katerem je več mrežnih kartic (2 × ISA in 1 × PCI) in sedaj je zadeva v takem položaju da povezave iz vseh kartic delajo in vsak odjemalec ima dostop do tega računala, se pa odjemalci medsebojno ne vidijo.

T(he) Boss ::

Si ziher, kaj si probal? Sicer pa sem preprican, da bi tiste prehoce bilo lazje delat v XPjeh, kot pa v ME, ker tam samo oznacis povezave in ustvari prehod in ga naredi, samo kaksne cifre bi pa moral tam noter vpisat pa ne bi vedel!

ToniT ::

Kateri OS?

dr.J ::

Usposobi NAT (Network Addresss Translation). Zdaj se podmreže jasno ne poznajo med seboj.

T(he) Boss ::

Win ME

sash ::

ja kot je že T(he) Boss (ki jel tud neke zraven) rekel je sistem Win ME.

Sicer pa dr.J kaj je to NAT, kje to najdem

SasoS ::

Tega pod ME ne boš mogel narest ker so prešvoh!

|GrEgOr| ::

Mislim, da gre to naredit pod Xp-ji (kot bridge connection), pod lastnosti povezave.

sash ::

za XP-je je pa računalo mal švoh, pa še ene težave se pojavijo pr isa mrežnih karticah.

Sicer pa me zanima samo KAJ je sploh treba vpisat v prehod ?

SasoS ::

Lahko daš tud linuxa gor...zanj bo že kakšna 486 zadost za te potrebe kar ti rabiš...

Drugače pa je prehod (ali gateway) računalnik, ki posreduje pakete med dvema omrežjima. Ampak ti ne rabiš prehoda pač pa bridge, ker če te jaz prav razumem, želiš da bi vsi trije mrežni segmenti izgledali kot eden. V nobenem primeru pa 98 (oz. ME) ne zna nič od tega! Internet Connection sharing sicer deluje kot enostaven prehod (z address translationom), ampak je preveč omejen...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XBOX LIVE problem s konekcijo :( :( :(

Oddelek: Konzole
303110 (2827) T_F_7
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333427 (2703) MrStein
»

Windows 2000 server

Oddelek: Operacijski sistemi
251618 (1217) _Dejan_
»

WLan + Lan

Oddelek: Omrežja in internet
231586 (1287) jernej_0x
»

Switch ali Gateway?

Oddelek: Kaj kupiti
111398 (1266) SasoS

Več podobnih tem