» »

kje dobiti "docking station"

kje dobiti "docking station"

kmetek ::

kjer ste nekateri objavili, da se dobi zunanja škatla, kamor lahko priklopiš diske .....neke vrste zunanje ohišje, samo je disk zunaj.

Docking station po angleško.

5er--> ::

Ne vem kje je tema, ampak tukaj je produkt.

kmetek ::

Ja vem hehe......samo iščem kaj v SLO če dobim do 30-35EUR :)

Pa fino bi bilo imeit e-sata

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

dfajt ::

Jaz uporabljam Scythe Kama connect in super služi namenu. Nanj lahko hkrati prilkjučiš dva diska (en SATA in en IDE). Ima pa zgolj USB2 priključek.
EDIT: Sem pa nekoč imel plastično ohišje za disk, pa mi je šlo na živce, ker je imelo precej glasen ventilator, zato sem ga razstavil in vzel ven elektroniko, jo priklopil direktno na disk in to je to. Kupiš ohišje z e-sata, ga razstaviš, elektroniko daš v kakšno plastično škatlico, nanjo priklopiš disk. Izgled ponavadi ni ne vem kako profesionalen, deljuje pa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dfajt ()

kmetek ::

Vem, da je Mlacom imel nekaj, samo ne najdem :(

Opkow ::

Kaj pa taka varianta?
Klik.

kmetek ::

Ja nekaj takega, pa sej se dobi v SLO, samo pod docking station nič ne najde, kako se reče temu sploh slovensko? :P

Djuro ::

[drajft]

Pa dela ta Kama connect OK? A disk ti leži poleg te naprave zdraven + kabli za data in napajanje? Vidim da je vključen 4pinski molex. Kaj pa napajanje za sata diske?

Hvala za odgovor.

5er--> ::

Ponavadi je tako, da imaš pretvornik in še napajalnik s 4pinskim molex-om zraven.
Potem pa recimo:
Rad bi priklopil sata trdi disk od prenosnika -> ne rabiš napajalnika, ampak samo stvar povežeš s škatlico in pc-jem.
Rad bi priklopil sata trdi disk od računalnika (3,5) -> 4pin molex priklopiš na štatlico in le-to nato na disk in pc.
Rad bi priklopil IDE CD pekač (3,5) -> 4pin molex gre na CD-rom, prav tako štaklica, ki pa jo priključiš še na pc.
itd...

Drugače za Kama ne vem, ampak tisti kitajski dela kot urca. :)

dfajt ::

[drajft]

Pa dela ta Kama connect OK? A disk ti leži poleg te naprave zdraven + kabli za data in napajanje? Vidim da je vključen 4pinski molex. Kaj pa napajanje za sata diske?

Hvala za odgovor.


Napajanje za SATA diske je direktno - napravico priklopiš direkt na disk (data in napajanje), za IDE pa imaš priklopljeno direktno za data, posebej pa je 4pin molex kabel, ki gre iz napravice v disk. Tako imaš na eni strani IDE disk z napajalnim kablom, na drugi strani SATA disk. Diske sem nato položil na plastično podlogo in na ohišje od računalnika. Dela popolnoma BP. Sem imel dva diska priklopljena gor eno leto, je pa res, da imam malo starejšo verzijo naprave, tako da za to novejšo nimam podatkov.

Kron ::

kmetek

Mogoče kaj takšnega: Postaja za trde diske
=**=C64=**=

hotlips ::

kmetek ::

točno nekaj takega da.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB 2.0 SATA hard drive dock

Oddelek: Kaj kupiti
61274 (786) kmetek
»

Kje dobiti?

Oddelek: Strojna oprema
213406 (2972) Karen
»

Ne morem priti v Windows in rešiti podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
5985 (897) Jankolovski
»

trdi disk priklop na USB

Oddelek: Kaj kupiti
62455 (2342) Macketina
»

Zunanji HDD v Hoferju (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20514797 (7170) pirlo

Več podobnih tem