» »

Kje dobiti?

Kje dobiti?

gansta ::

Rabim "pretvornik" iz SATA 2,5'' na IDE 40 pin 3,5'', mogoče kdo ve za kako stran kje ga dobiti?

Na net sem našel edino sata 2,5'' na ide 2,5''; oz. ide 3,5'' to 2,5''...

lp, hvala

popster ::

_koki_ ::

Če boš kje pri nas dobil kaj takega boš dobil v svet komunikacij, tam majo vse od kablovja, pretvornikov,...

gansta ::

popster je izjavil:

http://www.shopit.ie/index.php?main_pag...

to?



Ne, to je "ozek" sata za recimo na navadno motherboard.

Jaz rabim iz prenosnega diska 2,5'' sata ->desni konektor

na IDE 3,5''(na sliki zgornji ->takšen "pretvornik" tudi imam trenutno, vendar je samo IDE na IDE)


lp, hvala

PS: poslan tudi email svet-komunikacij, samo dvomim da imajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

fosil ::

Ne, to je "ozek" sata za recimo na navadno motherboard.
Jaz rabim iz prenosnega diska 2,5'' sata ->desni konektor

Sata konektor za prenosne diske je enak kot tisti za namizne.
Na tej tvoji sliki se samo skupaj držita sata konektor za podatke in napajanje. Lahko sta pa tudi dva ločena kabla, je vseeno.

Ne vem sicer kaj bi rad naredil, ampak če bi rad prenosni disk priklopil na stacionarca, ti priporočam kaj takega
Tako je!

gansta ::

@fosil kako sta enaka???? Če imajo 3,5'' ozek sata konektor, 2,5'' pa širok sata konektor???

Rabim enak pretvornik kot je na 2. sliki, le da je na spodnji strani sata 2,5'' in ne ide 2,5''

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

_koki_ ::

Ma teb marsikaj ni jasno, kratek podatkovni priklop imajo vse sata enote isti, razlika je samo v tem da nekateri diski imajo še star molex priklop za napajanje, nekateri pa imajo novejši sata priklop za napajanje (daljši konektor)!!!

logout ::

Če bi povedal, kaj sploh želiš narediti s tem tvojim "adapterjem", bi verjetno že dobil primeren nasvet. Dve dejstvi, že napisani, naj ti bosta jasni:
- konektorji za SATA diske so enaki, ne glede na to, ali je disk 2,5" ali 3,5"
- za priključitev SATA diska na IDE vodilo ne zadostuje kabelski "adapter", ampak rabiš vmes neko aktivno stvar. Npr. SATA kontroler na PCI vodilu ali kakšno USB napravico.

L.p., Kloko

gansta ::

Kot sem že zgoraj nakazal z slikami, želim priklopiti sata 2,5'' disk na navadni računalnik, z IDE vodilom! Gre se za testiranje z različnimi diagnostičnimi orodji.... Doma imam adapter iz IDE 2,5'' na IDE 3,5'', dela lepo; na netu pa žal najdem samo ozek sata adapter na IDE 3,5''. Se pravi bi poleg tega adapterja potreboval še poseben adapter iz 2,5'' širokega sata na tega ozkega sata, in vprašanje če bi funkcioniralo; zato bi rad našel v celoti adapter; ker če obstaja z majhnim sata na IDE 3,5''; bi moral obstajati tudi širok sata 2,5'' na IDE 3,5''

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

logout ::

Ne mi zamerit, ampak trd si kot kamen. NE OBSTAJA različen SATA konektor za majhne in za velike diske, vsi so ENAKI. Če želiš imeti enostaven način za priklop diskov za testiranja, si nabavi kaj takšnega:

Sharkoon QuickPort COMBO

L.p., Kloko

gansta ::

Ne vem več ali sem jaz "blesav" ali se pa ne razumeva:
Razumem, da sta v celoti gledano konektorja 2,5'' in 3,5'' enaka, kot je tale na sliki



Vendar vsi te pretvorniki imajo na eni strani: samo levi del te slike(desni je po mojem za napjanje=??)



se pravi samo tega:



Se pravi, če vzameva recimo ta pretvornik:



Kako naj potem napajam disk, to je ta beli konektor, s tem od IDE-jem, kot zgleda ne bo šlo, sicer pa tudi konektor na tem "pretvorniku" ni pravi, ker bi moral biti moški in ne ženski...




Glede Sharkoon QuickPort COMBO; pa ne vem če ga bo bios prepoznal...kot disk; ker vsa ta orodja "tečejo" v "DOS" okolju....ala LOW LEVEL....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

logout ::

Če gledaš sliko 2, potem je desni široki konektor samo napajanje. Če bi SATA disk priklopil na ta adapter iz tvoje slike, potem je napajanje potrebno priklopiti direktno iz napajalnika na računalniku. Če napajalnik nima namenskega SATA napajalnega kabla (široki konektor črne barve), potem je treba uporabiti adapter iz navadnega belega napajalnega konektorja na tega črnega za SATA diske, to je kos kabla z različnima konektorjema na vsaki strani.
Kar se tiče teh adapterjev in namenskih programov, je vedno lahko težava s prepoznavanjem in preden ne poskusiš, nikoli ne boš vedel ali bo zaznalo disk ali ne.

L.p., Kloko

gansta ::

logout je izjavil:

Če gledaš sliko 2, potem je desni široki konektor samo napajanje. Če bi SATA disk priklopil na ta adapter iz tvoje slike, potem je napajanje potrebno priklopiti direktno iz napajalnika na računalniku. Če napajalnik nima namenskega SATA napajalnega kabla (široki konektor črne barve), potem je treba uporabiti adapter iz navadnega belega napajalnega konektorja na tega črnega za SATA diske, to je kos kabla z različnima konektorjema na vsaki strani.
Kar se tiče teh adapterjev in namenskih programov, je vedno lahko težava s prepoznavanjem in preden ne poskusiš, nikoli ne boš vedel ali bo zaznalo disk ali ne.

L.p., Kloko


To mi je jasno sedaj, vendar če gledava ta pretvornik:


je ravno obratno kar jaz rabim; ker ta pretvornik je za priklop 2,5 ali 3,5 IDE na SATA; jaz imam pa SATA disk rabim pa ga priklopit na IDE...; se pravi bi moral dobiti "obraten" adapter kot je tale; potem pa napajanje urediti... Ve kdo za kaj takega?

PS: tisti preko usbja, ne pride v poštev ker je potem problem ker ga ta orodja ne zaznajo, ker ni direktno povezan preko ide ali sata...

_koki_ ::

gansta ::

Ql, @koki ta bi pa že bil :D

sedaj moram samo najti kje iz tujine, ala ebay, oz. kjer se da naročiti v SLO, ker 31EUR je too much; če bo kdo videl kje naj sporoči:

http://www.cooldrives.com/satoidecofor....
http://www.usb-ware.com/ide-to-sata-con...





tale zadnji bi bil še najboljši, takega v bistvu IŠČEM:






EDIT 10: Evo naročil tega na ebayu(prej ga nisem našel...???):
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi...
za 5EUR s poštnino.... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

fosil ::

S tem ko na vsak način vztrajaš, da mora bit adapter v enem kosu, čeprav ti vsi dopovedujemo, da je zadeva dejansko sestavljena iz dveh ločenih delov - podatki + napajanje samo zakompliciraš in podražiš zadevo.

Samo ne potem jamrat, da je zadeva draga, obenem pa ignorirat vseh nasvetov, ki ti jih ljudje ponujajo.
Tako je!

_koki_ ::

Jaz nevem kaj tolko kompliciraš, vzameš poceni adapter za 11EUR v svet komunikacij pa ga priklopiš direkt v plato od tam pa potegneš sata kabl do diska, potem pa rabiš še pretvornik iz molex na sata za štrom pa je to to...

http://www.svetkomunikacij.si/izdelek_A...

_koki_ ::

Poleg zgornjega rabiš še adapter za napajanje diska molex na sata, da se ne boš matru ko vidim da nimaš pojma o pojmu še tu povezava:
http://www.svetkomunikacij.si/izdelek_S...
A ti je to še vedno predrago, ceneje dvomim da boš dobil kje, vsaj pri nas ne...

gansta ::

Ja nwm no, očitno ste vsi spregledali to kar sem zgoraj napisal:

citiram
"Evo naročil tega na ebayu(prej ga nisem našel...???):
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi...
za 5EUR s poštnino.... :D "

Če to ni najceneneje :D; samu upam da bo delovalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

Karen ::

Na Dealextreme-u je cenejši....

gansta ::

Karen je izjavil:

Na Dealextreme-u je cenejši....



Ni ker je 8,12 $, tukaj pa 6,6 $ hehe; pa še link: http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

Karen ::

To je tko k Čak Noris: če imaš ti 6usd in on 6 usd ima on več - isto je z Dealextreme-om:D Sicer pa mislim da imajo vsaj ene 3 različne, ampak je cena tam-nekje-ista.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE SATA adapter

Oddelek: Kaj kupiti
315689 (2103) tv6865
»

težava,iz eide diska bi rad presnel podatke preko eide conektorja pa ne gre

Oddelek: Pomoč in nasveti
291933 (1402) alese
»

Kopiranje podatkov iz diska iz prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
192791 (2511) solatko
»

priklop 2.5 IDE diska na IDE vodilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
61331 (1262) enota13
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
303055 (2384) fizolcek

Več podobnih tem