» »

Piratstvo ne vpliva na nakupe glasbe

Piratstvo ne vpliva na nakupe glasbe

Ars Technica - Nova študija, katere rezultate povzema ArsTechnica, kaže domnevno največje sovražnike glasbene industrije, uporabnike P2P, zloglasne pirate, v zanimivi luči. Raziskali so 1008 britanskih uporabnikov interneta v starosti med 16 in 50 let, izmed katerih je tretjina priznala, da za iskanje glasbe uporabljajo tudi nelegalne vire. To podskupino so nato vprašali, ali zaradi interneta za glasbo porabijo manj ali več denarja, in večina je odgovorila, da približno enako. Izvedena je bila sicer prek interneta, tako da je treba rezultate vsekakor jemati s ščepcem soli, a vendarle. Tudi kanadska vlada je že pred časom raziskovala vpliv deljenja datotek na nakupe glasbe in ugotovila, da redni uporabniki P2P dejansko kupijo več CD-jev. Tudi zadnja raziskava pa je pokazala potrebo uporabnikov po naročniški storitvi, ki bi jim ob ustreznem mesečnem nadomestilu omogočila neomejen in legalen prenos glasbe s spleta. Na britanskem Isle of Man so nekaj takega že poizkusili.

146 komentarjev

«
1
2 3

Pyr0Beast ::

Laži, same laži !!! Vsi vedo da piratstvo samo škodi glasbi !!! >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gregor P ::

Ni res, ni reeeeeeeeees, to je herezija!!!!!! Na grmado s častilci hudiča!!!!>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PaX_MaN ::

Laži, same laži !!! Vsi vedo da piratstvo samo škodi glasbi !!! >:D

Ukradeš enega, kupiš enega. Kolikšna škoda je?

Ni res, ni reeeeeeeeees, to je herezija!!!!!! Na grmado s častilci hudiča!!!!>:D

Tako kot niso 'res' BSA, RIAA in podobni riporti, a? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Pyr0Beast ::

Ukradeš enega, kupiš enega. Kolikšna škoda je?
Saj vsi vedo, da če boš enega kupil ga boš spiratiziral naprej. Prokleti hinavski pirat en !!! >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PaX_MaN ::

Saj vsi vedo, da če boš enega kupil ga boš spiratiziral naprej. Prokleti hinavski pirat en !!! >:D

Aja, pol v bistvu celo legalen nakup povišuje piratstvo? Wouldyalookatthat.

BlaY0 ::

Piratstvo spodbuja splošno potrošnjo in tehnološki napredek.

Če ne bi bilo piratstva, bi bili zdajle, kar se plačljivega softvera tiče, na nivoju Windows 95 in za promocijo ter reklamo bi velikani ala Microsoft zmetali na stotine milijard (vstavi svojo valuto) več kot jih.

Lonsarg ::

Zadni link iz novice o Isl e Of Men. TO JAZ GOVORIM ŽE 5 LET! Evo so urihtl, ljudem so zaračunali po en funt na internetno povezavo in legalizirali dolvleko muske.

Tko se dela! Ostale države sledit temu ane.

Izi ::

TO JAZ GOVORIM ŽE 5 LET! Evo so urihtl, ljudem so zaračunali po en funt na internetno povezavo in legalizirali dolvleko muske.

Jaz pa že 20 let. To je edina možnost.
Naj mi zaračunajo 2 ali 3 EUR več na mesec PRI INTERNETNI NAROČNINI jaz pa lahko potem vlečem iz interneta vse kar hočem zastonj. Tisti denar pa naj si delijo kakor hočejo.

PaX_MaN ::

Evo so urihtl, ljudem so zaračunali po en funt na internetno povezavo in legalizirali dolvleko muske.

To je bil samo predlog na eni delavnici, nič niso urihtal.

Pyr0Beast ::

Seveda da niso ker so prepožrešni. Zato tudi sedaj ni nič boljše ker nočejo popuščati pri svojih zadevah in si dejansko ne želijo rešitve stanja ampak ali takšen kaos, kot je, da ga lahko izkoriščajo ali pa se nočejo odpovedati moči nad sistemom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fiore ::

BlaYO
Piratstvo spodbuja splošno potrošnjo in tehnološki napredek.

Če ne bi bilo piratstva, bi bili zdajle, kar se plačljivega softvera tiče, na nivoju Windows 95 in za promocijo ter reklamo bi velikani ala Microsoft zmetali na stotine milijard (vstavi svojo valuto) več kot jih.

to pa ne bo povsem držalo. že v 80' so obstajali unix operacijski sistemi z naprednimi grafičnimi vmesniki (irix, hpux, sunos, nextstep, ipd.).
v resnici smo zaradi piratstva bili obsojeni na 20 let stagnacije pod mirkosoftovim "poveljstvom".

PaX_MaN ::

Seveda da niso ker so prepožrešni. Zato tudi sedaj ni nič boljše ker nočejo popuščati pri svojih zadevah in si dejansko ne želijo rešitve stanja ampak ali takšen kaos, kot je, da ga lahko izkoriščajo ali pa se nočejo odpovedati moči nad sistemom.

Ajde, najdi, kjer piše, da je zato padlo v vodo.

Matheeew ::

[Se ne postavljam na nobeno stran]

"To podskupino so nato vprašali, ali zaradi interneta za glasbo porabijo manj ali več denarja, in večina je odgovorila, da približno enako."
Zakaj naj bi verjel tem odgovorom oz. zakaj naj bi verjel, da so bili odgovori iskreni?
Kaj pa če ta skupina dejansko verjame, da_bi_kupila enako, v resnici pa bi kupila več?

Za moje pojme taka raziskava nima neke velike vrednosti. Bi prej verjel raziskavi dejanskih nakupov te skupine v preteklosti v odvisnosti od tega koliko vsebine so v posameznem obdobju downloadali preko torrentov.

Z nekim realnim mesečnim pavšalom pa se tudi sam strinjam.

jlpktnst ::

Takšna raziskava realno ni narejena, ker je predraga in se ne splača. Poleg tega bi verjetno dokazali tisti ki bi jo plačali ravno nasprotno od tega kar želijo :D

Pyr0Beast ::

Ajde, najdi, kjer piše, da je zato padlo v vodo.
Eh.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ahac ::

Piratstvo spodbuja splošno potrošnjo in tehnološki napredek.

Če ne bi bilo piratstva, bi bili zdajle, kar se plačljivega softvera tiče, na nivoju Windows 95 in za promocijo ter reklamo bi velikani ala Microsoft zmetali na stotine milijard (vstavi svojo valuto) več kot jih.


Ravno obratno.

Piratstvo škodi razvoju konkurence. Vsi si downloadajo najpopularnejši software. Home userji piratsko, firme ga pa plačajo. Torej glavni na trgu nima prave konkurence in nima razloga, da bi stvar razvijal naprej.
Samo poglej kaj se je dogajalo z browserji. IE6 je bil the one and only browser in razvoja ni bilo. Šele, ko je Firefox začel resno ogrožat IE so pri MS izdal IE7 in IE8 v dokaj kratkem času in naredil ogromen skok naprej. Brez Firefoxa bi pa še vedno bili na IE6.

Če pa piratstva ne bi blo, potem bi pa veliko userjev raje poiskalo alternativo kot, da bi plačeval vodilnega na trgu. Posledično bi to spodbujalo konkurenco in razvoj.
V svetu brez piratstva bi recimo Linux imel dost večji delež in posledično dost več podpore, več distrubucij, več oglaševanja (pa verjetno bi obstajal še kakšen drug popularen operacijski sistem) in MS bi moral na to reagirat tako, da bi izdajal boljše Windowse.
Kot sem že reku bi več konkurence tudi pomenilo več delovnih mest, itd... bilo bi boljš tko za zaposljene kot za userje (ker bi dobil boljši software in imel več izbire).

Naj mi zaračunajo 2 ali 3 EUR več na mesec PRI INTERNETNI NAROČNINI jaz pa lahko potem vlečem iz interneta vse kar hočem zastonj. Tisti denar pa naj si delijo kakor hočejo.

Ah, ja. 2 ali 3 € več boš plačal... downloadal pa za 200 ali 300 € glasbe, iger in filmov na mesec. To bi blo res super, but it won't happen.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BlaY0 ::

fiore: U*IX OS-i so bili rezervirani za specialne potrebe. U*IX se v 20 letih ni popolnoma nič spremenil razen do te mere, da je podpiral vedno novejši/boljši hardver. To pa zato, ker se ga ni dalo spiratizirati, ker je bil itak vezan na pregrešno drag HW. Šele s pojavom FOSSa in Linuxa se je začel pravi "razvoj" U*IXlike operacijskih sistemov. Če se Windowsa ne bi dalo spiratizirati, in če FOSS ne bi obstajal, bi bil danes Windows dejansko na nivoju 95, tako kot je bil U*IX leta 1995 na nivoju 1975.

ahac ::

Če se Windowsa ne bi dalo spiratizirati, in če FOSS ne bi obstajal.... bi zdaj imel sigurno kakšen moderen OS/2 in še kaj drugega. Windows sigurno ne bi imel 95% deleža, ker bi imel resno komercialno konkurenco.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BlaY0 ::

ahac: Ni res. Če ne bi bilo piratstva, bi softverske hiše prodaljale SW 1.0 in nekateri bi to na začetku recimo kupili in bi jim zadostovalo ter ne bi naprej nič kupovali. Tako softverske hiše ne bi imele denarja za razvoj SW 2.0 ali pa ne bi imeli denarja za promocijo SW 2.0. S piratizacijo pa so se lepo izognili promociji svojih izdelkov, saj se ti sami od sebe promovirajo. Ker ni treba dajati toliko za promocijo, ostane več denarja za razvoj in žepe lastnikov. Pirati poleg vsega skupaj poskrbijo še za hype, tako da ljudje 3 dni prej kampirajo pred štacuno, da bi kupili Windows 7.

To kar se je dogajalo z OS/2 je bil bad management call in nič drugega. Sam OS je bil za tisti čas revolucionaren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

ahac ::

BlaY0:
Kako točno piratstvo sili userje v to, da kupujejo vedno nov SW?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

RoSeR ::

Če ne bi bilo piratstva, ne bi bilo razvoja HW in SW, ker bi imeli manj "razgledanih" ljudi, manj bi bilo uporabnikov interneta, internet bi bil na nižjem nivoju, ker če noben ne bi P2P, tako ne bi potrebovali večje hitrosti, ljudje ne bi "testirali" SW doma ter ga predlagali v podjetjih, ne bi nastali določeni standardi, kot so dwg, pdf, rar, zip, ..., mašine bi bile slabše, ker ne bi bilo tako masovnega pritiska po izboljšanju HW zaradi vedno večjega števila uporabnikov, ... še bi lahko našteval, verjetno pa bi bilo tudi res, da bi folk bil manj za računalnikom, več bi hodil na glasbene prireditve, kina, na sprehode, ne bi bil odvisen od razvoja računalništva, ki bi morda v večji meri obstajal le na "poslovnem nivoju", v domači uporabi pa bi recimo samo nekaj tipkali in pisali ter malo skicirali, ker kdo bi še plačal za ves ta HW in SW, ko so vsak mesec višje položnice....Problem je, da si vsi želijo vedno večji zaslužek, dobiček, lahkotno življenje z preprodajo vsega tega kar se recimo piratizira in jih ne zanima končni uporabnik, kupec. Tam imaš recimo cdje, dvdje, kupi jih, jih je ogromno, stanejo pa tolko. Pa nisem nor, da bom kupil recimo 10 cdjev na mesec, poleg vsega kar moram plačat. Res je, da je to včasih šlo, ko sem bil študent, pa sem lahko na mesec brez problema kupil kakšnih 10 vinilk, pa se mi nikjer ni preveč poznalo. Jih pa ni šlo tako lahko zripat, morda na kaseto :):):)....

BlaY0 ::

ahac: Piratstvo ne sili userja da kupuje, narobe si razumel. Piratstvo daje možnost softverskim hišam da zastonj promovirajo svoj softver. Tisti ki se je namenil da ga bo kupil, ga bo kupil tako ali tako. Tisti ki pa softver samo zbirajo kot hrčki, ga pa tako ali tako nikoli ne bi kupili.

Zaradi enega pirata sigurno kupi nek softver vsaj par ljudi. Če tega pirata ne bi bilo, teh par ljudi niti vedelo ne bi za ta softver.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Dr_M ::

Tudi ce ukinejo P2P, bomo sli pa nazaj h koreninam...FTP >:D
Jaz bom uporabljal P2P dokler bo obstajal, ce kdaj izgine, si narocim 1mbit paket, vec tako ali tako ne bom potreboval.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ahac ::

Piratstvo daje možnost softverskim hišam da zastonj promovirajo svoj softver.

Mogoče se spomniš shareware iger in programov? Tisto je bila super promocija za katero ni potrebno piratizirat.

judje ne bi "testirali" SW doma ter ga predlagali v podjetjih

Ravno BI ga testirali doma. Zdaj ga ne, ker itak vsi potegnejo dol MS office, Photoshop in vse ostalo kar je nr. 1 na trgu. Če bi moral za software plačat potem bi pa nekdo plačal za MS office, drugi bi si rajš kupu Corel Word, tretji IBM Writer, itd... To bi pa pomenil dost več konkurence in posledično več razvoja.

Ampak sej vidm kako je. V bistvu samo iščete izgovore, da se počutite boljš, ko piratizirate. Whatever.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

RoSeR ::

ahac, ti si pripravljen za domačo uporabo kupit program,ki stane več kot 5000 EUR ?

ahac ::

Ne.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Spock83 ::

Jaz sem kot mulc precej vlekel dol z neta. Sedaj se mi ne da s tem ukvarjat. Danes imam svojo plačo. Če mi je kaj všeč, kupim in imam mir. Mi pa je tudi všeč, da npr. z iTunesom kupiš določen komad in ne celega albuma. Potem kakšne igre so tudi v akciji. Npr. Team Fortness 2 je bil za halowena samo 2,5EUR :)

ahac, ti si pripravljen za domačo uporabo kupit program,ki stane več kot 5000 EUR ?


Ni programa za 5000 EUR, ki bi ga uporabljal izrecno za domačo uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

RoSeR ::

ahac, torej kaj pa bi potem naredil, če pa bi ga nujno potreboval? Eno so programčki za 20-50 EUR, drugo pa programi, ki stanejo dosti več, od tebe pa se potem tudi pričakuješ, da ga obvladaš, ko greš recimo na kakšno iskanje dela ali ko nekdo pričakuje izdelek od tebe....Problem pri nas pa je tako še naša izkoriščevalska država, ki ima amortizacijo na SW 10% na leto.

PaX_MaN ::

ahac, torej kaj pa bi potem naredil, če pa bi ga nujno potreboval?

Lots of options, you have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

RoSeR ::

Pax Man, kje ti živiš? :) A še kredit za SW? ja pa kaj še, plače pa so na EU nivoju, ni kaj.

Ne bi bilo problem kupit nekega programa kot firma, če ne bi amortizacija bila takšna pri nas kot je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RoSeR ()

OrkAA ::

A kredit za CNC mašino pa komot vzameš?

Tear_DR0P ::

A kredit za CNC mašino pa komot vzameš?

valda da ne. greš k sosedu, ki jo je dobil namesto plače, ko je šla firma v stečaj in si jo mal sposodiš, sej on je ne rabi.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

OrkAA ::

Isto lahko storiš tudi z najnovejšim Photoshopom. Licenca je ponavadi vezana na računalnik in ne na uporabnika.

ahac ::

Za domačo uporabo ne obstaja program, ki bi ga nujno potreboval.

ko greš recimo na kakšno iskanje dela ali ko nekdo pričakuje izdelek od tebe

To pa že ni več domača uporaba.

Ampak ravno tukaj je fora. Zahteva se poznavanje vodilnega izdelka na trgu. Za kar seveda ni nobenega razloga, ker če znaš enega, se verjetno tudi drugega dokaj hitro naučiš.

Recimo, da bi delal računalniško animacijo. Maya stane recimo 4000$. Zdaj... ker je piratstvo tolk razširjeno se sklepa, da ne boš imel problema dobit Maye in se pričakuje, da boš lahko pokazal nekaj narejenega v Mayi. To ni prav. Zakaj ne bi bilo OK, če pokažeš izdelek narejen v Blenderju?
Če piratstvo ne bi bilo tolk splošno sprejeto kot je... potem sem prepričan, da bi ti bolj pustil, da (tisto, kar delaš doma) narediš v programu po svoji izbiri. Moral bi bit jasno, da je čisto nerealno pričakovat, da si boš kupil Mayo, če pa obstaja alternativa.

ps. Seveda, če sklepam, da bom imel potem tolk dobro plačo, da se mi bo teh 5000 EUR povrnilo v določenem času... potem bom pa tudi to kupil. Ampak like I said.. to ni domača uporaba.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

pecorin ::

torej kaj pa bi potem naredil, če pa bi ga nujno potreboval?


ce si ga ne mores privosciti ga ne uporabljaj. enostavneje ne morem povedati.

takole:
jaz bi tudi malo vozil enega ferarrija. grem ga ukrast enemu, ki ga uporablja le 2x na leto in nekako vem, da ga zdaj ne bo. pa se bom nekaj dni vozil po avtocestah. potem ga bom natankal nazaj in ga vrnil lastniku.
ni nobenega problema, ker lastniku nisem naredil nobene skode, a ne?

Tear_DR0P ::

še bolje - jaz ne morem bit predavatelj na faksu - si grem sposodit diplomo od enga in mu jo pol vrnem, ko bom dobil službo, sej ga s tem nisem nič oškodoval :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

RoSeR ::

Vmesno vprašanje...a vsi tukaj kupite samo originale? :) glede na to, kako ste glasni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RoSeR ()

PaX_MaN ::

Pax Man, kje ti živiš? :)

V EU?

A še kredit za SW? ja pa kaj še, plače pa so na EU nivoju, ni kaj.

A z 'neevropsko plačo' pa ni problem vzet posojila za novoletna darila? Za avto? Bajto? Zagon espeja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Lonsarg ::


Naj mi zaračunajo 2 ali 3 EUR več na mesec PRI INTERNETNI NAROČNINI jaz pa lahko potem vlečem iz interneta vse kar hočem zastonj. Tisti denar pa naj si delijo kakor hočejo.

Ah, ja. 2 ali 3 € več boš plačal... downloadal pa za 200 ali 300 € glasbe, iger in filmov na mesec. To bi blo res super, but it won't happen.


Lejmaš 3 možnosti:
1. -trg kot je sedaj, torej večina piratizirano, vmes se kaj kupi.
2. -potem imaš, da piratstva ni več, kar ne poveča kaj bistveno prihodkov za musko recimo, če se na to obrnemo, samo folk veliko manj raznovrstne muske posluša, udarec na kulturo.
3. -z par Evri pri mesečni naročninni na internet prikluček.
Ta možnost prinaša največ dobička, z 3 EUR namesto 1, bi se zaslužek muzikantev enormno povečal. Torej ta možnost zmaga pri vseh stvareh, največ dobička za avtorje, ter vsak ima dostop do vse kulture.

Tvoj agrument z tem da se potem zlovda 100EUR vrednosti v muski je ničen, ker če se piratstvo nekako ukine, se bo zelo malo kupovalo, nič kaj več kot sedaj, še vedno nižji zaslužek, kot varianta z mesečno naročnino.

Da ne omenim, da ta 2. varjanta ni mogoče, še en razlog več da se gre 3. varjanto, vsekakor nekaj, ne pa sedanja najslabša varianta z piratstvom.

Aja jaz sem govoril o zaslužku muzikantev, dejansko ustvarjalcev. Založniške korporacije in posredniške bi propadle, torej za njih nikakor 3. možnost ni ugodna.
Edini razlog, zakaj tega še nimamo.
Kje ste drzni politiki, da tako stvar vpeljete, bote veliko voljeni, če vam rata.

Najprej Muzika, sej potem gre to kot domine.

Žalostno, da moramo ljudje kršiti zakon, torej piratizirati, da se sploh na kaki delavnici kdo začne pogovarjati o tej mžnosti, namesto da bi se to uredilo z prihodom interneta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ahac ::

Vmesno vprašanje...a vsi tukaj kupite samo originale? :) glede na to, kako ste glasni.


Ne. ;)


Ampak jih pa kupujem več kot sem jih (no, več kot 0 je hitro). :))
Piratiziram pa tud manj... dost manj. Npr. ugotovil sem, da ne rabim 5 novih iger vsak mesec. Tudi ne rabim piratskih programov, če obstajo free alternative.

Če pa že nekaj piratiziram se ne pretvarjam, da delam neko dobro delo.

Azgard:
3. -z par Evri pri mesečni naročninni na internet prikluček.


Tko to ne gre.
Bi bilo pa kul, da se user sam odloči za storitev, ki to omogoča. Npr, če bi Spotify bil dostopen v Sloveniji bi že bil napredek...

Žalostno, da moramo ljudje kršiti zakon, torej piratizirati, da se sploh na kaki delavnici kdo začne pogovarjati o tej mžnosti, namesto da bi se to uredilo z prihodom interneta.

True.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

BlaY0 ::

OK, vprašajmo se, če to, da si mulc potegne dol piratsko verzijo AutoCAD 2010, pomaga pri prodaji le tega. Jasno da ja. Mulc se bo navadil na AutoCAD, alternative mu ne bodo znane in ko se bo zaposlil (ustanovil svoje podjetje) bo AutoCAD tudi nabavil. Verjetno bo nabavil celo 5 ali 10 licenc.

Vprašajmo se kako piratstvo spodbuja razvoj v Autodesku. Naredili so recimo AutoCAD 1.0. Poskušajo ga prodati, pa ga noben ne kupi, ker ga noben ne pozna. Zadeva se spiratizira in kar naenkrat vsi poznajo AutoCAD 1.0. Nekateri ga tudi kupijo. Ampak to kupovanje verzije 1.0 se enkrat ustavi s piratstvom ali brez (število potencialnih uporabnikov ni neskončno), zato so primorani začeti razvijati verzijo 2.0. Zaradi piratstva so v to primorani toliko prej ker je nabor potencialnih kupcev zaradi piratstva manjši. Uložijo torej v razvoj in si ne razdelijo vsega profita, ker če bi si razdelili ves profit, bi si ga razdelili prvič in zadnjič. Piratsvo jim potem pri verziji 2.0 pomaga ustvariti tolikšen hype, da ljudje, ki so kupili verzijo 1.0 kupijo še verzijo 2.0. Če piratstva ne bi bilo, bi kot prvo tale verzija 2.0 prišla ven mnogo kasneje, poleg tega je pa uporabnik verzije 1.0 zelo verjeno nebi kar takoj kupil, posledica pa bi bila, da Autodesk ne bi več toliko prodal posledično ne bi vlagal toliko v razvoj in tako dalje...

Lonsarg ::

@ahac
Čudno, ne zdi se ti fer, da bi vsak plačeval 3 EUR, oziroma najbrž bolj 2, bi blo čisto zadosti.
Kako pol komentiraš 12 EUR naročnine na RTV? Ki je totalno neupravičena, komot jo zmanšajo na 5 EUR, al pa da ne gremo v ekstreme, jo zmanšajo na 10 EUR, pa še 2 EUR za muziko, pa ljudje še opazili ne bojo, samo 2EUR od teh 12EUR namenjo avtorjem, pa bodo vsi avtorji takoj občutili dodaten pritok notri, mi pa še opazili ne bomo spremembe, samo legalno bomo muziko dol vlekli.

Glede enormno dragih profesionalnih programo, kot je AutoCAD, pa se 100% strinjam z BlaY0, edini, ki bi tolk drag program kupili so tako ali tako poodjetja, ki itak ne morejo piratizirati, tak da taki programi imajo pa resen dobiček, na podlagi tega, da je možno zastonj program dobit za osebno rabo.
Sej v bistvu, če ne bi blo piratstva, bi Autocad ponujali najbrž zastonj za osebno rabo, pa bi bil isti učinek.

BlaY0 ::

ahac: Saj se nič ne pretvarjamo. Piratiziranje vzeto dobro ali slabo je v vsakem primeru voda na mlin softverskim hišam.

Pri muski je pa malo drugače, ker ne moreš oziroma je težje narediti komad 2.0. Tam imajo pa drugačne prijeme. Pred 20 leti si kupil album (vinyl) od Roling Stonsov s čimer si dejansko plačal avtorju za avtorske pravice + založbi za medij. No potem se ti je pa po 10 letih gramofon pokvaril in si nabavil CD player. No in kako boš zdaj poslušal ta album, ki ga imaš še vedno pravico poslušati? A misliš da ti bodo v štacuni dali CD zastonj, ker imaš že vinyl? Jok brate, še enkrat ti bodo zaračunali isto kot že pred 20 leti.

PaX_MaN ::

OK, vprašajmo se, če to, da si mulc potegne dol piratsko verzijo AutoCAD 2010, pomaga pri prodaji le tega. Jasno da ja. Mulc se bo navadil na AutoCAD, alternative mu ne bodo znane in ko se bo zaposlil (ustanovil svoje podjetje) bo AutoCAD tudi nabavil. Verjetno bo nabavil celo 5 ali 10 licenc.

Vprašajmo se kako piratstvo spodbuja razvoj v Autodesku. Naredili so recimo AutoCAD 1.0. Poskušajo ga prodati, pa ga noben ne kupi, ker ga noben ne pozna. Zadeva se spiratizira in kar naenkrat vsi poznajo AutoCAD 1.0. Nekateri ga tudi kupijo. Ampak to kupovanje verzije 1.0 se enkrat ustavi s piratstvom ali brez (število potencialnih uporabnikov ni neskončno), zato so primorani začeti razvijati verzijo 2.0. Zaradi piratstva so v to primorani toliko prej ker je nabor potencialnih kupcev zaradi piratstva manjši. Uložijo torej v razvoj in si ne razdelijo vsega profita, ker če bi si razdelili ves profit, bi si ga razdelili prvič in zadnjič. Piratsvo jim potem pri verziji 2.0 pomaga ustvariti tolikšen hype, da ljudje, ki so kupili verzijo 1.0 kupijo še verzijo 2.0. Če piratstva ne bi bilo, bi kot prvo tale verzija 2.0 prišla ven mnogo kasneje, poleg tega je pa uporabnik verzije 1.0 zelo verjeno nebi kar takoj kupil, posledica pa bi bila, da Autodesk ne bi več toliko prodal posledično ne bi vlagal toliko v razvoj in tako dalje...

Al' bo pa zaradi piratstva ustanovil BSA.
(Ki pa ne jebe samo krajo PO, ampak tudi muzike, filmov, knjig in ostalega. Povedano drugače, vsi tile mulci, ki so ukradli AutoCAD, so poleg teh, ki kradejo softver, zajebal še vas, ki kradete muziko, filme, knjige in ostalo. EPIC PWNZRZD! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

BlaY0 ::

To je njihova taktika... v bistvu podpirajo piratstvo, hajpajo folk, potem jim pa BSA za vrat obesijo. Izprijeno do amena...

Skratka, gre za čisto nategovanje folka. Folk si vleče dol vse tisto česar itak ne nuca, potem se pa na to navadi, in ko se navadi, se na njih spusti sveto inkvizicijo in zahteva odškodnine...

PaX_MaN ::

To je njihova taktika... v bistvu podpirajo piratstvo, hajpajo folk, potem jim pa BSA za vrat obesijo. Izprijeno do amena...

Uf, še malo, pa bomo prišli do tega, da dajejo AutoCAD kar sami na TPB...

Skratka, gre za čisto nategovanje folka. Folk si vleče dol vse tisto česar itak ne nuca, potem se pa na to navadi, in ko se navadi, se na njih spusti sveto inkvizicijo in zahteva odškodnine...

Samo eno repliko mam na tole: beeeeeeeeeee.:D

BlaY0 ::

Uf, še malo, pa bomo prišli do tega, da dajejo AutoCAD kar sami na TPB...

Tega ne veš, ne bi bilo pa to popolnoma nič čudnega. Saj zdravniki tudi ne sprejemajo podkupnin od farmacevtskih družb ane?

Spomni se, ko je ena serija Windows XP CD-jev z NFOjem znane piratske skupine prišla na prodajne police. Zdaj se pa vprašaj ali so se pirati infiltrirali v Microsoft ali se je Microsoft pomešal med pirate.

Skratka nahajpali so te, zdaj pa kupuješ vse kar prodajajo. Tako kot si napisal ja, beeeeee...

Dr_M ::

ovce ne bodo nikoli volkovi. >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PaX_MaN ::

Skratka nahajpali so te, zdaj pa kupuješ vse kar prodajajo. Tako kot si napisal ja, beeeeee...

Ali, jaz nisem napisal tega za to, temeč za to:
Skratka, gre za čisto nategovanje folka. Folk si vleče dol vse tisto česar itak ne nuca, potem se pa na to navadi, in ko se navadi, se na njih spusti sveto inkvizicijo in zahteva odškodnine...

Piratizirate čist' lepo sami - svojih glav, svojih kompov, svojih mišk, svojih poizvedb v guglu, svojih dolpotegov v torrent programu. Temu 'hypu k piratiziranju' ste krivi samo in le vi, kradljivi nemoralneži brez hrbtenice. Bee.

Spomni se, ko je ena serija Windows XP CD-jev z NFOjem znane piratske skupine prišla na prodajne police. Zdaj se pa vprašaj ali so se pirati infiltrirali v Microsoft ali se je Microsoft pomešal med pirate.

Kdor trdi to, mu ni jasno, kako pride CD na police.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raziskava: uporabniki P2P kupijo več avtorskih del

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
3912019 (9993) Manu
»

Ni miru za jekleno pest (6): CNet-ov download.com spodbuja k piratiziranju

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
198075 (7247) Phantomeye
»

Založniška industrija nadaljuje svoj marš

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
3611668 (9869) MrStein
»

Vpliv P2P precenjen

Oddelek: Novice / Ostale najave
275766 (4247) gruntfürmich
»

RIAA napovedala na stotine tožb

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
202793 (2793) Sid Izprijeni

Več podobnih tem