» »

Pri TP-link routerju TL-WR642G mi dela wireless samo v eno smer, proti clientu-PCju

Pri TP-link routerju TL-WR642G mi dela wireless samo v eno smer, proti clientu-PCju

sax8er ::

Pozdrav ekipi,
ne morm se rešit težave, ki se je pojavila kar naenkrat, hočm rečt najprej je povezava med PCjem in routerjem delala brez problema, pol pa se je enkrat zgodl da kr ne dela več, pa nobenih spreminjanj na routerju do takrat nisem delal.

zdej zgleda tako, da PC "vidi" moj router, prepozna tud SSID, in tudi moč signala je med dobro in zelo dobro, a svojga PCja ne morm prepričat z ničermr da bi se povezal.
Imam nastavljen statičn IP (mode routerja)prkloplen na LAN, zavarovano povezavo z wpa2 psswd.
U bistvu se zgodi ma zelo redko da se pc celo poveže a po nekaj trenutkih povezavo izgubi in potem nikakor več da jo vzpostavi, pa čeprov je router vidn in signal strong pa ne gre gor. Router sm že parkrat resetiru. Igral sm se tud z spreminjanjem kanala oddajanja pa je vedno ista reč. Res je tudi to da mam v bližini še nekaj drugih brezžičnih omrežij z zelo šibkim signalom, in se moj(i) PC(ji) raje siljo na te routerje al AP al kaj so že kot pa na moj router.
kaj da nardim? zlo hvaležen za pomoč

amigo_no1 ::

Poskusi kako dela brez vse zašćite (wpa gesla, nič mac filtiranja). Kanal naj bo 1,6, ali 11, 802.11 B/G način oddajanja.
Katera wifi kartica je na pc klientu ? Tam si nedavno kaj nadgrajeval/spreminjal ?

Če poznaš koga s prenosnikom naj se poskusi povezati na router z neposredne bližine.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem za WIFI mojstre..Povezava crkuje

Oddelek: Omrežja in internet
212497 (2117) BorutK-73
»

prenosnik in povezava z internetom preko routerja - nekaj vprašanj

Oddelek: Pomoč in nasveti
92366 (1850) Miro-Slav
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011782 (9636) Pyr0Beast
»

WLAN Repetitor

Oddelek: Omrežja in internet
142921 (2625) krop
»

Wireless - še en nateg?

Oddelek: Strojna oprema
193003 (2103) Tear_DR0P

Več podobnih tem