» »

prekinjanje linije je to normalno?

prekinjanje linije je to normalno?

maxum ::

PC-jem v LANu vsake toliko časa prekine povezavo in nato takoj poveže...

kaj to pomeni router odpoveduje, eden od starih pcjev povzroča to?, nastavitve mrezne kartice, ali je to pač nekaj "normalnega"?...

xsannyx ::

Prav prekine se (kot bi nekdo odklopil UTP kavel ali kaj?)
Ali imaš brezžično povezavo ali imaš kabel?

maxum ::

da tako kot da bi kabel ven potegnil, in to na vseh PCjih,utp kabel imam na vseh. ni wirelessa.

xsannyx ::

da tako kot da bi kabel ven potegnil, in to na vseh PCjih,utp kabel imam na vseh. ni wirelessa.

Potem bo po moje kaj narobe z internetom. Pokliči tja kjer dobivaš internet (pač amis,siol,t2,..) ter jim reci kaj je to... Če ti rečejo če si že poslusil resetirat modem imaš vso pravico da se razjeziš XP
Ok ta zadni deu mogoč ni najbol primern ampak bistvo: uni bi ti to mogl zrihtat. Možno pa je tudi da modem kaj serje ali pa router če ga imaš.

Kiborg ::

Če uporabljaš ruter bi ti jaz najprej svetoval, da preveriš če je z njim kaj narobe. Najbolje da en računalnik vklopiš direktno v modem in pogledaš če se ti napaka še vedno pojavlja. Če se napaka ne pojavi ko je računalnik vklopljen direktno v modem potlej je nekaj narobe z ruterjem. Če pa se napaka vseeno pojavi pa je seveda težava v modemu... V tem primeru se obrni na tvojega internetnega ponudnika. Če prideš do zaključka, da je težava v ruterju pa se boš moral poglobiti v nastavitve. Preveri firmware in ga po potrebi posodobi. Nič pri teh podatkih je to vse kar mi pade na pamet. Sporoči kako je šlo.

xsannyx ::

Posodobi gonilnike tvojih mrežnih kartic. Lahko da je tudi to. Ter če imaš router gonilnike tudi tega.

Pyr0Beast ::

Zna se sesuti. V tem primeru mrežna ne dobi 'signala' o aktivnosti povezave in javi, da zadeva ni povezana.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blaz_ ::

PC-jem v LANu vsake toliko časa prekine povezavo in nato takoj poveže...

kaj to pomeni router odpoveduje, eden od starih pcjev povzroča to?, nastavitve mrezne kartice, ali je to pač nekaj "normalnega"?...


to se je men nazadnje dogajal ko je napajalnik od ruterja šev (meni sicer dokaj nelogično kak lahk kr napajalnik crkne ampak ok no...), skratka začev se je resetiravat in LAN povezava je takrat dol padla (vsem hkrati) pa se takoj vzpostavla, za WAN povezavo je pa dlje trajal (po menjavi napajalnika dela bp)
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

schtr4jh ::

Če je opozorilo takšno, kot da bi odklopil kabel (opozorilo, da je omrežni kabel izključen), potem nimata modem in internetni ponudnik nič pri tem. Problem je v routerju. Lahko, da se router segreva, lahko da je problem preveč povezav (krivec je največkrat p2p - torrent), lahko da ga firmware "serje", lahk se napajalnik od routerja pregreva itd.

Možnost, da so "pokvarjeni" gonilniki na _vseh_ računalnikih je izjemno majhna, še vedno pa obstaja. Poskusi s predlogom od @Kiborg (računalnik priklopi direktno na modem in opazuj povezavo). Če bo delovala, je problem v routerju, drugače v računalniku.

Preveri, če se povezava prekine ob določenem času. V tem primeru je lahko problem na strani ISP-ja (menjava dinamičnega IP naslova).

BTW: Kaj zate pomeni "vsake toliko časa" (15 minut, 1 ura, 1 dan ...) in "takoj poveže" (1 sekunda, 1 minuta ...)?

maxum ::

evo poročam:
-na prenosniku prekine ko recimo torenti downloadajo.
-če priklopi star pc se na router in downloadam prekine vsem (recimo vsake 20min)
-driverji itd so vsi zadnji, tudi firmware na routerju.


(sem pa razmisljal da ni kaj od mrezne, recimo imam mrezne ki imajo 10/100 in ne 10/100/1000 povezavo-mogoče ni dovolj "hitra" zmogljiva za downloadanje, torent vcasih skoci na 1,1mb downloada kar je precej hitro in se mi zdi da takrat prekine na prenosniku, na starem pcju pa tudi ze pri precejn izjih hitrosti torentov...
sem se malo googlal ce je mogoče kaj of flow controla, ali kaksna druga konfiguracija..

schtr4jh ::

Poskusi omejit število aktivnih in čakajočih povezav v torrent klientu na 50 in nato poročaj. Trackerji z veliko t.i. peeri dostikrat "povzročajo" sesutje routerjev in mrežnih povezav zaradi preveč aktivnih in čakajočih povezav. Poskusi z omejitvijo in potem poročaj (hitrosti prenosa prek p2p znajo bit nižje).

maxum ::

to misliš nastavive pod "pasovna širina"?

najvecje skupno st. povezav imam:200
število povezav s solezniki:50
št: oddajnih povezav s soležniki:4

je to vredu?

amigo_no1 ::

Rajši povej kateri router imaš.

maxum ::

linksys befsr41

jan01 ::

linksys befsr41

Šit, edino dober za v kontejner....

maxum ::

linksys befsr41

Šit, edino dober za v kontejner....

da nisi ti serviser za T2? ;)

amigo_no1 ::

Za omenjeni router je znano da si ni preveč "domač" s p2p prometom.
Poglej na router uptime WAN povezave in samega routerja.

maxum ::

kje pogledam in kaj mi ta podatek pomaga?
prekinja ko je povezan tisti stari PC (sice ima gonilnike od XP gor na WIn7 OSu, ker drugih ni, a se mi je zdelo čudno da bi lahko en pc prekinil povezavo vsem ostalim??

na prenosniku pa prekine in takoj poveze le ko downloada max... 1,1do 1,3mb... kar je sicer redko :)
pa sem mislil da ni mogoče kaka funkcija za enablat disablat premalo :)

amigo_no1 ::

http://downloads.linksysbycisco.com/dow...
stran 5

Wan uptime pove koliko časa si že povezan, če ti v tem času "prekine" in si dejansko povezan potem router ne zmore obdelati vseh povezav (krivec p2p).
Uptime routerja pove koliko časa je že "pokonci" oz. lahko vidiš kdaj se je pri preobremenitvni (preveč povezav ; p2p) sam resetiral, eni tudi samo "zmrznejo".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
141736 (1476) kiFni
»

Router nasveti

Oddelek: Omrežja in internet
71165 (962) Switch
»

Router nakup

Oddelek: Kaj kupiti
132622 (2384) jan01
»

Nakup routerja. Pomoč prosim...

Oddelek: Kaj kupiti
131456 (1133) user80
»

Katerega od teh 4 routerjev naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
303291 (2268) malinavc

Več podobnih tem