» »

Router nakup

Router nakup

hyper x ::

Rad bi si kupil en ruter, navadni 4 portni... Cena prib 15. 000 sit. Katerega mi priporočate?
Gledal sm tega: Router LevelOne FBR-1417TX 4 portni

Hvala
lp
hyper x is back

hyper x ::

hyper x is back

Jan987 ::

ta drugi je sicer swich (saj pomoje) drugač pa nabav 4 portni router od linksisa (saj jest ga mam pa sm zadovoljen) prišov me je pa mislm da 16k v merkurju. Sicer pa veliko laufam p2p in torente in mi dela prej pa sem moral belikina non-stop resetirat.

frikihamster ::

tut js kupujm router in sm tut js mal gledu pa to, na konc sm se odloču za Linksys BEFSR41. V enaa in v mimovrstah ga majo za samo 11000, tko da ga raje tm nabavi.

frikihamster ::

@jani123, ta drug ni switch, ampak je router, in tut js mu tega priporočam!

VolkD ::

priporočam 3COM -ov ruter. Imam zelo pozitivne izkušnje z njim. Ne spada sicer v kategorijo do 15 k SIT, ampak tistih nekaj 1000 tolarjev več je vredno dodati, da imaš potem res mir.

Jan987 ::

se opravičujem na hitro sem link pogledov

mihamedo ::

Jst sm pa spoznal da so routerji do 25k so za en kurc ce ga kupis za manj je prow vseen a kupis jahta za 9 jurjev al pa level one za 15.000. Heh mi mamo v stanovanju jahtov router ki je bil prbl 9.000 in na njem laufa 20 racunalnikov z emulo vred pa cist ql dela. Pol sm ga pa menjal za ega level one za 22k se pa sesuva pa pada pa kensla pa vse zivo ka ne prenese tolk povezav bah jajca....



CISCO RULES
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

VolkD ::

Mihamedo, kolko ruterjev si pa preizkusil, da si upaš postavit tako trditev?

V nasprotju s teboj, sem jih jaz kake 8. HW je pri vseh približno enak, a razlike so v SW. In tu se je 3com pokazal kot najboljši. Pa sploh ne govorimo o tem, da bi se kaj rušilo ali ne delalo. Ampak o dejansko osnovni funkciji ruterja, to je usmerjanje TCP/IP in UDP paketkov na prave naslove, ali pa njihovo zavračanje. V primeru DDOS napada, pa je bil sploh edini, ki je kljub napadu omogočal normalno delo znotraj notranjega omrežja.

p.s.: Ukvarjam se z prodajo račumalniške opreme. Načeloma mi je vseeno, kateri ruter prodam, vedno imam neko razliko v ceni. Ne želim si pa nezadovoljnih strank. Zato je nastala tudi malo bolj poglobljena študija o ruterjih.

Switch ::

Pokvaril se mi je usmerjevalnik Level-one. Sedaj se odločam za nakup novega. Ne morem se odločiti med naslednjimi:
NetGear WGR614
Linksys WRT54GC
Linksys WRT54GL
3Com 3CRWE50194
3Com 3CRWE554G72T

Najpomembnejša je zanesljivost, šele potem hitrost. Priklopljena bosta 2 računalnika preko LAN omrežja ter en prenosnik brezžično (802.11b). Usmerjevalnika ne želim resetirati za vsako .torrent datoteko, ki jo bom snel z medmrežja. Firmwareov ne bom nadgrajeval, razen če to ne bo absolutno potrebno. Želim le enostavno namestitev in uporabo. Kateri izmed navedenih produktov najbolj ustreza tem standardom? Kaj je razlika med Linksysoma? Ali je 3Com vreden svoje cene? Če bi se vi odločali, kateri brezžični usmerjevalnik bi vi kupili?
Za vse odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Switch ()

VolkD ::

Sam imam 3CRWE554G72T in verjemi da je vreden svojega denarja.
Je pa res, da je občasno pametno narediti upgrade firmware. Na ta način namreč 3com podpira zaščito proti napadom, ki v času prodaje ruterja še niso odkriti. Je pa stvar skrajno enostavna. Vse kar je potrebno je prijava v ruter in en sam klik. Pa seveda reset ruterja. Lani sem enkrat, letos pa še ne, ker ni potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VolkD ()

mihamedo ::

MA jst mislim da se ti za dva boga računalnika ne izplača kakšnih hudih ruterjev nabavlat.tisti lamerski jaht router ka ga mamo v stanovanju se sploh ne obnese slabo, vsaj kar se tice stabilnosti ne. ko pridem domov ti lahko prepisem stevilke dol da bos vedu kateri je... je pa zihr edn najcenejsih.. trenutno zmore routat za 20 racunalnikov s precej velikim prenosom podatkov... zelo zanimivo konec koncev..
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

mihamedo ::

-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

jan01 ::

Kaj se sploh za razmišljat?
Kupiš ali
Linksysa (WRT54GL ali WRT54GS-do verzije 4, linksys kakor sem bral ukinja proizvodnjo zaradi cisco-ta)
ali Asus WL-500g/Deluxe-asus tehnično boljši(več flasha, rama, usb, poglejte oleg firmware, zanimiva stvar!

Potem pa le enostavno nadgradiš router z recimo dd-wrt firmwarom(ali oleg za asusa) pa imaš kar spodoben router za ceno.
*********************************************************************************************************************************************************************************
Ne poslušati nekaterih t.i "poznavalcev", ki priporočajo router kot je Linksys BEFSR41. Zakaj, ker sigurno (vsaj kdaj) uporabljaš p2p storitve. Info link manj primernih routerjev za p2p klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri router priporočate

Oddelek: Omrežja in internet
393967 (2392) Mesar
»

Kateri router kupiti!

Oddelek: Kaj kupiti
142229 (1893) steev
»

Katerega od teh 4 routerjev naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
303259 (2236) malinavc
»

program za deljenje hitrosti povezave

Oddelek: Omrežja in internet
231615 (1336) JamesBond
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
61357 (1209) pujsek_

Več podobnih tem