» »

Nakup routerja. Pomoč prosim...

Nakup routerja. Pomoč prosim...

jjimmi ::

Lep pozdrav.

Imam ADSL priključek, statičen IP naslov in več uporabnikov spleta v stanovanju.
Potrebujem(o) router, zanesljiv in neproblematičen za uporabo (s tem mislim na uporabo p2p programov in brskljanja po spletu ter nastavitvev routerja).

Omejili smo se na dva routerja:

Linksys BEFSR41
ter
SMC 7004ABR .

Prosim svetujte mi katerega naj kupimo od izbranih dveh oz. mi svetujte kako drugo alternativo.

Najlepša hvala ...

Lep dan želim...
Jamesq

Trubadur ::

Linksys
Berite Thomasa!

XCom ::

Če si pameten kupi

WRT54GS za katerega lahko rečem, da je zanesljiv in brez problemov prenaša p2p., ima 4 lan porte, ter po potrebi imaš pa potem še brezžično omrežje.

Tiash ::

Živ
Jaz kupujem router predvsem zaradi hardware firewall-a in možnosti uporabe ipfiltra. Deljenje povezave je v drugem planu, kateri router bi mi priporočili?

Hvala

Jan987 ::

men se pa moj sedanji belkin ob večji obremenjenost začne sesuvat (kadar laufajo torenti) pa me zanima s katerim bi ga nadomestil do recimo 30k mora pa met vsaj 4 porte +vsaj 1 brezžičn.

Trubadur ::

linksys:D

Ampak za tak denar bi si raje postavil Linux, BSD router + switch. Ceneje in bolje!
Berite Thomasa!

Penderecki ::

Kolega kupil router Canyon.
Občasno metalo linijo dol, po 6 mesecih crkno.
V BigBangu je brez problema uveljavljal garancijo in doplačal za 2x dražjega Linksys BEFSR41.
Povezavo prekinjalo 100x na dan. Tudi upgrade ni pomagal.
Router odnesel nazaj v BigBang. Tam so mu ponovno brez problema zamenjali z drugim.
Zadeva se ponovi.
Si vzamem čas za njegov problem in grem raziskovat.
Pri nas se dobi ver. 4, ki je hudo problematična.
Pogledam na Lynksys forum, same težave, pogledam še en forum isto.
Linksys podpora zaenkrat nima odgovora, na ta problem. Imajo en vmesni beta fw, ki ti ga pošljejo po malu, ki prav tako ne odpravi težav.
Na podpori tip pravi, da delajo na novem fw za ta model, kdaj bo prišel ven, pa ne ve.
Zanimivo je to, da v Avstriji in Nemčiji prodajajo samo ver.3, ki je stabilna in z njo v večini primerov ni problemov. Ver. 4 ca. 1 mesec nazaj ni bila na njihovem tržišču.
Greva oba v BigBang, kjer ponovno brez problema zamenjava za ca. 2k cenejši SMC, ki dela na zadovoljstvo kolega stabilno ko šus. Na njem laufata 2 compa 24 ur na dan.

Kolikor vidim, imajo uporabniki težave tudi z brezžičnimi routerji Linksys WRT54G z ver. 4 in še večje z novo ver. 5 !

zee ::

WRT54G ... niti ne vem, da ga imam. dela bp.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Jan987 ::

katero verzijo pa men priporočate?

A se žični roueter splača kupit al je bolj sam swich?

zee ::

popravek: imam WRT54G verzija 3

Router se po moje bolj splača kot switch.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

steev ::

m0n0wall rox
:|

Jan987 ::

ja sej zdej mam router k pa se stalno neki resetira pod obremenitvijo. Zdej sm se odlogi za žično zadevo. Naj bo router ali swich kaj priporočate za max 15k?

dxx ::

Imam Linksys BEFSR41 in dela kot da ga ni, res pa je da se ful segreva ker ga mam pod DSL modemom. Kupljen pri enaa priklopljen in dela, brez kakršnih kol posegov v delovanje.

user80 ::

Tudi jaz imam ta router lynksys befsr41 in imam zelo moteč problem. Nimam sicer pojma od nastavitev ampak emaile lahko sprejemam iz Outlooka, pošiljat jih pa ne morem. Kakor pride mail več kot 1KB mi ga noče poslat. To pa pomeni, da lahko napišem samo eno vrstico v mailu. To še pošlje več pa ne. Slik in ostalih datotek noče pošiljat. Tako da moram hodit direkt v email predal in od tam pošiljat. Sta pa dva računalnika prikupljana na router in na obeh se ne da pošiljat mailov. Imam operacijski sistem Win XP 2000 in požarni zid, če ima to kakšne veze.

Kdo kaj ve, kaj ga muči?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

upgrade routerja.

Oddelek: Omrežja in internet
141589 (1235) StratOS
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
141698 (1438) kiFni
»

Kateri router za T-2

Oddelek: Kaj kupiti
202489 (1831) rapvirus
»

Router(Cenovno ugoden za funkcije ki jih ima)

Oddelek: Omrežja in internet
61487 (1354) jan01
»

Router nakup

Oddelek: Kaj kupiti
132591 (2353) jan01

Več podobnih tem