» »

Kateri router?

Kateri router?

rontajzel ::

Pozdravljeni!

Do sedaj sem med dvema računalnikoma delil internetno povezavo (statični ip) z dvema mrežnima karticama na enem izmed računalnikov. Sedaj, ko mi je mrežna crknila, sem se odločil, da za deljenje uporabim router. Oba računalnika pretežno delata 24/7, predvsem za p2p (torrent, eMule), torej potreboval bi sorazmerno poceni zanesljiv router.

Malo sem gledal med naslednjimi:
Router NetGear xDSL/Kabel 4-portni RP614
Router D-Link DIR-100 4-portni
Router Linksys BEFSR41 4 portni

Kateri bi bil najbolj primeren? Mogoče še kak drug predlog?

Hvala za odgovore že vnaprej,

srečno 2007
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

#000000 ::

Na bolhi najdi eno 500-600 mhz kišto daj vanjo dve mrežni in clarkconnect gor poč, bo sigurno boljše kot vsak kupljen router do 25-30.000 sit.

Vzami pa neko ležečo mašino (take k majo po pisarnah) da zavzame čimmanj placa in še precej tiha je. LP

jan01 ::

Ne kupuj routerja za 10k, potem pa jokaj po forumih zakaj kaj ne dela, prekinja povezavo, zmrzuje.....
Kupi si router za 20k enega izmed:
-buffalo WHR-G54S oz WHR-HP-G54 pchand
-linksys wrt54GL(obvezno L!) -skoraj kjerkoli, a glej, da je cena okoli 20k(par 100gor dol), ker nekje hočejo imet zanj 22k +preveč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

trnvpeti ::

predlog:kupi mrezno kartico :)

2x clienta z mulo in torrent
to ti bo odpiralo tudi do 2000 session
redkokateri router bo pozrl to
linksys befsr41 ima qos funkcijo, mogoce bi to pomagalo

clark connect bo to sigurno pozrl :)
odloci se sam, verjetno bo kdo se dal kaksen predlog

#000000 ::

Prvi absolutno odpade, ker pravijo da če češ dobrega morš dat vsaj 20-25 jurjev, drugega ne poznam, za tretjega pa si poglej na tvojem linku spodaj mnenja uporabnikov, govorijo ravno o tem da je za p2p bolj neuporaben.

Zdej še najceneje te pride da nabaviš eno mrežno cca 2000 sit stane, in ostaneš tko kot si, al pa da nabaviš neko mašino za 5-10 jurjev, en switch in mrežno, kar te vse skupaj pride nekje 15.000 sit na bolhi recimo, instaliraš clarkconnect, IPCOP, monowall ipd. free software in si zaščiten pa še delalo ti bo kot se spodobi. LP

roli ::

Jaz imam prvega in deluje čisto OK.Prenašanje z mule in torentov in brskanje poi nternetu naenkrat deluje čisto OK.
http://www.r00li.com

#000000 ::

AjA (men je huda oblika, ampak ko sem parkrat slišal da pada dol, sem rajš clarkconnect uštimu) Kolk torentov naenkrat pa vlečeš/seješ naenkrat ?? jest recimo po ene 10-20 sejem/dl-jam včasih tud več, in nimam nobenih problemov, skoz sejem in ličam na polno, pomojem da tega netgear nebi prebavu ali pa kdo ve ?? LP

roli ::

Jaz ponavadi dva do tri.

Sem pa snemal 2 torenta dol,na drugem računalniku je oče gledal internet,jaz pa sem sharal film iz PCja na Xbox.
http://www.r00li.com

trnvpeti ::

rolihandrej, dva torrenta, en http, pa se en 139 port
po mojem si imel kvecjemu 500 session-ov odprtih, pa je po mojem router komaj sfolgal :)
on je omenil dva klienta, vsak ima eno mulo, en torrent
ce jaz odprem dve muli, pa dva torrenta,pa ce se minimalno kaj vlece dol, je odprtih cca 1500-2000 session
po mojem pocepnejo vsi omenjeni routerji ali pa po parih urah zmrznejo

rontajzel ::

Kot opažam, bo najbolje če res kupim novo mrežno kartico.

Hvala za odgovore vsem...
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

MTB ::

In potem maš nonstop nažgano mašino, tud če je ne bi hotel imeti...
Sej verjetno na obeh mašinah nimaš naenkrat mulo ali torrent, da bi te skrbele povezave. Pa tudi par 1000 povezav naenkrat ne potrebuješ, razen če nimaš 20 Mbit linije. Zgoraj omenjeni ruterčki so kar ok, jaz sem par dni nazaj nabavil buffalo whr-g54s in deluje super, ima še wireless, cena pa je 17.5 k sit. Drugače pa tud linksys ni slab, par sem jih zmontiral in ni težav.

rontajzel ::

Situacija je taka, moja kišta laufa večina 24/7, medtem k druga recimo samo popoldne. Navadno nikoli nimam torrenta in emule vključene sočasno, ravno tako tudi na drugem računalniku...
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

MTB ::

Cenovno je res najboljš še ena mrežna, sploh če je ena mašina skoz prižgana. Drugače pa če nimaš namena wirelessa nabavljat lahko pogledaš tudi po kaki level one zadevi na bolhi ali pa kje po oglasih. FBR 1403 mi laufa na eni mreži s štirimi uporabniki že par let brez problema.

Han ::

DD-WRT firmware za Linksys WRT54G/GL/GS omogoča naslednje pomembne nastavitve za P2P:

Maximum Ports (Default: 512, Range: 0 - 4096) - nastaviš pač največ (4096)
TCP Timeout in seconds (Default: 3600, Range: 0 - 3600) - priporočam 300
UDP Timeout in seconds (Default: 3600, Range: 0 - 3600) - priporočam 300

kiFni ::

Brezžični Router TP-Link TL-WR642G

Kvaliteten in poceni. Zelo zadovoljen z njim. Tudi veliko jih poznam ki ga ima in se še nihče ni pritožil nad njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys wrt54GL težave...

Oddelek: Omrežja in internet
241942 (1942) jglavac
»

Kateri navaden Router

Oddelek: Kaj kupiti
8989 (822) jan01
»

Kateri router za T-2

Oddelek: Kaj kupiti
202514 (1856) rapvirus
»

Router(Cenovno ugoden za funkcije ki jih ima)

Oddelek: Omrežja in internet
61496 (1363) jan01
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413679 (2401) pujsek_

Več podobnih tem