» »

Diners kartica

Diners kartica

alum ::

Uporablja kdo?

Mu zaračunavaju kakšne provizije ob plačilu (http://www.finance.si/forumi/?t=12795)?

djordjevic ::

Očitno res. Sem že zadnjič debelo gledal, ko sem videl dvakrat po 0,49 pri dveh točenjih goriva - gre pa za nakupe po 27.7. Po tistem nisem z Dinersom nič več plačeval, ampak dvomim, da so to ukinili. Sam jih tako iz določenih razlogov ne šljivim več - razen če je treba vzeti kaj dražjega na obroke.
No grave is deep enough to keep us in chains.

alum ::

Torej je to specifika samo za nakupe na bencinskih?

djordjevic ::

Ne vem, ker po tistem nisem nikjer več plačeval z dinersom.
No grave is deep enough to keep us in chains.

shark_nm ::

To je jasno, da diners ima visoko provizijo. Tale na petrolu je še najmanjša provizija :). Kaj pravite pa na tale podatek pri dvigu gotovine na bankomatih 12,52 EUR za znesek do 125,19 EUR, nad 125,19 EUR pa 6% na dvignjeni znesek. Diners je pač dober, če si golfist,saj ti v primeru hole in one krije 2000 eur zapitka :) in pa seveda če imaš merkurjevo saj lahko potem v Big bangu kupiš kako zadevo na obroke. No seveda ima črna kartica svoje prednosti, kot so letni zdravstveni pregled, zastonj parkirišče na Letališču JP in še kaj bi se našlo, seveda z letno članarino 400 eur ;)

djordjevic ::

Eh, ne bluzi. Diners donedavna provizije sploh ni imel. Niti ne gre za Petrol. To, da imaš ob vsakem dvigu s kreditno kartico (ki ni maestro) provizijo, ve vsak pepček - ne dviguješ gotovine z računa, temveč si jo izposodiš do naslednjega obračunskega datuma. Za dvig gotovine je navadna kartica, ne pa diners. Na obroke pa lahko mirne duše kupuješ povsod, kjer tovrstno plačilo omogočajo in z vsako Diners kartico (navadna, Dars, Adria, Delo ...). Ne govorit na pamet.
No grave is deep enough to keep us in chains.

joze67 ::

Diners ima provizijo za plačilo goriva since ever. Včasih je bila 100 SIT, danes je 1/2 EUR (inflacija pač). Ponekod je jasno označeno, drugod (24/7 npr) ne - pride pa vedno za tabo.

Kako je v tujini (torej ~Svn) ne vem - nisem nikoli plačal s to kartico.

Za druge nakupe provizije ni. Dvig gotovine s kreditno kartico pa nikoli ni bil poceni.

shark_nm ::

V mislih sem imel nakup na obroke brez obresti. Ne obsojat brez pameti

djordjevic ::

Pri nakupih na obroke zaračunajo vodenje obrokov - nazadnje po 1 evro na obrok. Pred tem je bilo nekje okoli 75 centov. V vsakem primeru se mi zdi, da je ceneje od raznoraznih hitrih kreditov, pa še plačilnih list ni treba vlačiti s sabo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

shark_nm ::

Ufff to pa abasolutno. Če hočeš npr v Big Bangu nekaj na obroke dobiš menstruacijo. Vse od osebnega dokumenta do bančnih izpiskov, plačilnih list bla bla bla, medtem ko diners easy breazy...

Revolving obresti so 12%, vodenje obrokov pa je 1 euro na obrok da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark_nm ()

alum ::

Da so ob dvigih na bankomatih ogromne provizije mi je jasno. Zanimalo me je predvsem, če povsod zaračunavajo provizije ob plačilu s kartico, ali samo ob nakupu goriva.

Hvala za odgovore!

djordjevic ::

Tale s provizijo na bencinskih servisih je sicer precej bosa - mastercard recimo nima te provizije. Oziroma jo poravna trgovec.
No grave is deep enough to keep us in chains.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MojPaket spletna trgovina Pošte Slovenije

Oddelek: Kaj kupiti
285708 (2439) _Denny_

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517391 (14295) ahac
»

Kredit pri Big Bangu

Oddelek: Loža
173729 (3106) edi45
»

Razlika med Plačilno, debetno in kreditno kartico

Oddelek: Loža
1323184 (17181) St235
»

Prepoved plačila preko 50 EUR z gotovino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10121492 (17540) St235

Več podobnih tem