» »

PCI reža

PCI reža

ialexxb ::

Kupujem PCI Sata kartico VIA VT6421. Zanima me, ali bo delovala na matični plošči Asus P5KC? Skeptičen sem zato, ker sem nedolgo nazaj kupil mrežno kartico Digitus, ko pa sem jo hotel priklopiti v PCI režo, je bila manjša od tiste na matični plošči.
link: http://www.ck3.co.uk/VIA-6421-PCI-Sata-...

kixs ::

Ne mesat PCI in PCI-express. To sta cisto drugacna prikljucka - PCI Express se deli se glede dolzine (16x najdalsji, 8x, 1x najkrajsi). Vsekakor moras vtakniti v pravega. Trenutno imajo se vse plate vsaj 1 stari PCI slot.

lp

ialexxb ::

Ja vem, da je PCI in PCI-E razlika, v večini se PCI-E uporablja za grafične, medtem ko se dandanes PCI uporablja za mrežne, zvočne ... vseeno hvala za pomoč.

jest10 ::

Nič ni nenavadnega, da je PCI kartica krajša od PCI reže. Dosti mrežnih je recimo takšnih.

kixs ::

PCI-E se lahko uporablja tako kot se je PCI - za graficne, zvocne, mrezne, razne druge kontrolerje in diske...

Tale Digitus LAN mrezna na PCI vodilu ne izgleda nic posebnega:

 LAN

LAN



Razen, ce si imel tako, ki pa je PCI-E:

 LAN

LAN



Maticna pa ima 3 PCI prikljucke, tako da res ne bi smelo biti problemov s priklopom.

 Mobo

Mobo



Poleg standardnega PCI (PCI-X oz. PCI-64), obstajata se Mini PCI in Low profile PCI. Prvi pri notebookih, drugega pa zelo redko srecas - za kaksne racke.

jest10:
prvic slisim, da bi standardna PCI kartica ne imela standardnega prikljujcka!? Razen, ce govoris za MiniPCI, ki pa ni slot kompatibilen s PCI.

jest10 ::



jest10:
prvic slisim, da bi standardna PCI kartica ne imela standardnega prikljujcka!? Razen, ce govoris za MiniPCI, ki pa ni slot kompatibilen s PCI.

O ne, govorim o navadnem PCI priklopu.
Na tukaj imaš recimo PCI mrežno in PCI USB kartico:


USB kartica je krajša

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

kixs ::

Nej ti bo, ceprav si govoril o mreznih. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitus USB3.0-PCIe kartica - zmrzovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
141267 (1076) MrStein
»

Nadgradnja laptopa (mrezna/wireless/RAM)

Oddelek: Strojna oprema
141588 (1275) tony1
»

Kako dati RAM v laptop (prenosnik)

Oddelek: Strojna oprema
395330 (4191) Pyr0Beast
»

Prenosnik, rami, sloti? in podpora

Oddelek: Strojna oprema
7969 (881) OmegaBlue
»

iz AGP na PCI

Oddelek: Pomoč in nasveti
111879 (1767) Jakka

Več podobnih tem