» »

postavitev mreže preko modema (povezan na internet) in routerja

postavitev mreže preko modema (povezan na internet) in routerja

cjen ::

Živjo

Problem imam s postavitvijo mreže. Rad bi, da bi imel PC 2 povezan direktno do modema (konstantno obremenjena lnija), PC 1 pa preko routerja, ki je povezan na modem. S trenutno (upam, da začasno) rešitvijo mi je to sicer uspelo, vendar se mi pojavi problem. Če bi se dalo bi rad nastavil "skupno rabo" med obema računalnikoma (kar pa v tem primeru ne znam oz. se ne da). Rad bi tudi, da tiskalnik (in mogoče kasneje disk) ostane(ta) priklopljena direktno na router (ker v tem primeru bi lahko dostopal do njega neodvisno od PC1 oz PC2).

Trenutno stanje
 trenutna mreza

trenutna mreza



Rešitev(???):
1. da ostane taka mreža kot je tukaj narisana, v tem primeru bi moral vedeti kako nastaviti router da bi omogočal povezovanje preko WANa oz. da če bi bil povezan preko LAN porta (vendar bi omogočal printanje oz. bi se ga dalo nastavljat [WAN port bi bil prazen])
 1

1


2. da sta oba računalnika povezana preko routerja v internet (ta način sem imel do sedaj, vendar mi je vse skupaj zelo upočasnilo hitrost interneta [lahko, da je bil problem v nastavitvah routerja])
 2

2


3. vsako mnenje dobrodošlo

Še nekaj ostalih podatkov: router ima originalni firmware, podbira "multicast" na 3. in 4. portu.

hvala
  • spremenil: cjen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563858 (687) c23po
»

Router kot repeater - nekaj vprašanj

Oddelek: Omrežja in internet
165222 (2735) mile
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5623050 (21966) MTB
»

Mreža po kablu s tremi routerji - postavitev in delovanje

Oddelek: Omrežja in internet
61484 (1318) gujo14
»

povezava modem, router, 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
222598 (2319) kockish

Več podobnih tem