» »

smučanje in oprema

smučanje in oprema

tey007 ::

zanima me, kje običajno kaj smučate? pri nas, v italiji, avstriji, franciji...? če pri nas, kje?

zanima me še, katere imate kaj rokavice za smučanje?

Zdej pa vprašanje, zart katere sem v bistvu "načel" novo temo ;). A kdo ve, kako se reče tistemu "nagobčniku", ki si ga daš okrog glave kot nekakšen trak in zadaj zapneš, greje pa ti od brade do nosu? In pa še zanima me, če kdo ve, v kateri trgovini to prodajajo? Pri prjatlu sem videl lani, da je imel to, pa sem ga vprašal in je rekel, da je kupil v hervisu. Ko sem šel pa jaz pogledat pa niso imeli več :(. če kdo ve kako se tistemu reče in če ima slučajno kje link ali da ve, kje prodajajo, bi se zelo priporočal :).

Okapi ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

TheHijacker ::

In kje to lahko nabaviš?
http://www.google.si

tey007 ::

kaj pa tole?

Opkow ::

Bodo imeli v Hervisu ali Intersport ziher.. Samo pocakaj se malo, da se orenk zacne sezona. :)
V primeru slabega vremena je ta rec super.

Mi hodimo smucat v Francijo ali Italijo. Letos bo Francija. Trenutno se se odlocamo med Alpe D'huez, Val Thorens in Tignes.

Po Sloveniji hodim smucat samo, da se malo razmigam... S tujino se nikakor ne more primerjat, ne po ponudbi, niti po ceni.

tey007 ::

js bom vidu kje bom to naročil.. mogoče na amazon, ker bi še nekaj drugih stvari.. bom vidu kako gre kej s ceno ipd. kam pa hodiš drugače v avstriji?

ahac ::

Trenutno se se odlocamo med Alpe D'huez, Val Thorens in Tignes.

Kar se tiče smušišč in žičnic bi jaz tko reku: Val Thorens > Tignes > Alpe d'Huez
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Okapi ::

In kje to lahko nabaviš?
Na netu.Jaz sem svojega kupil tule: http://www.buyabuff.com/index.html

O.

Bellzmet ::

Glede Francije poglej še Les 2 Alpes. Res hudo, smučišča na 3.500m.

tey007 ::

samo tale vosek ni dost za mazanje smuči ane? rabim še kakšen trd vosek (usaj tko piše). katerega priporočate? in pa kje lahko dobim kakšen un star likalnik, da vosek stopim in nanesem na smuči?

tommy boy ::

Tudi sam bi potreboval kakšen nasvet, s kakšnim voskom namazati nove smuči? Upam da se spozna kdo tukaj gor na te stvari, naj še povem da sem rekreativni smučar in ne iščem nekih profesionalnih maž.

Hvala in LP

overlord_tm ::

Zakaj bi mazal nove smuci?

tommy boy ::

Zato, ker niso nič impregnirane in jih je potrebno zaščititi. Sicer sem pa tudi že naročil vosek, tako da hvala za tako velik odziv.

LP

T-Majo ::

Razmišjam o nakupu novih smuči (tudi zaradi znižanja), ker so stare Elan PSX že bolj bolge. Vozil sem Fisher RX8 in so se mi zdele dobre. Vozil sem tudi Elan SX oz. SLX Race, te so absolutno pretrde.

Sicer se sprašujem, če se izplača spoh kupovati nove, ker bodo rabljene napol zastonj konec sezone. Glede tega so mi svetovali, naj jih ne kopujem (spoh vrhunskih), saj po nekaj voskanjih in brušenjih spoh niso več takšne, kot bi morale biti.

Hervis pa naprimer za 1 dan smučanja za visoko rekreativne smuče računa 10EUR/dan. Smučam se max 5-krat na leto, seveda če bi imel nove, bi se verjetno več.

Gledal sem pa v Hervisu Fisher Fire RX9. Nekaj takšnega. Na ceneje.si sem to smučku zasledil za 200EUR, vendar ni bila enaka kot v Hervisu (poslikava), v Hervisu je iz 380EUR znižana na 305EUR z vezmi.


Kajšne smučke svetujete? max bi dal 300EUR z vezmi.

msjr ::

Če se ti ne mudi počakaj do konca sezone. Tudi nove smuči bodo cenejše.

Jest sem najemal pri Hervisu, je ok, pa tudi kar v Italiji (Val Gardena). Pri večjih smučiščih je malo morje ponudnikov, tako da lahko vsak dan vzameš druge dile (vsaj tako sem se zmenil jaz).

Na koncu sem prišel do Salomon SL 10 (ne vem če je še ta model) in jih kupil aprila v Hervisu v BTC-ju za 40% originalne cene.

Drugače sem letos gledal (pa ne zase) tudi Headove dile pri Ski servis Strel v Črnučah. Lanski modeli so bili ~250EUR, kar se mi zdi ok.

Me pa mikajo Elanke waveflex, moram enkrat sprobat (pa najt kakšen model ki ni tako grd zelen)

billgates ::

Zdravo!

Meni je (končno) nehala noga rast in imam namen kupiti ene smučarske čevlje. Sem rekreativec, številko imam 44, rad bi (seveda) udobne da me po celodnevnem smučanju ne bi pretirano bolele noge. NO, vsaj zaradi čevljev ne. Za njih bi dal okrog 100€ (+- 30€).

billgates ::

Zdravo zanima me neki in sicer sem klical danes v intersport za ene pancerje in mi je rekel da ima samo še številko 30,5. v intersportu opažam da so neke čist tretje številke (nikjer v katalogu ni pisal več kot 31,5) in me zanima koliko je navadna številka 44 v teh številkah. hvala.

EDIT: Že ugotovil...

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

Euro številka 44 se suče okrog 28-28.5 velikosti mondopointa ... točna številka pa bo najverjetneje odvisna od proizvajalca pancarjev ...

noraguta ::

T-Majo je izjavil:

Razmišjam o nakupu novih smuči (tudi zaradi znižanja), ker so stare Elan PSX že bolj bolge. Vozil sem Fisher RX8 in so se mi zdele dobre. Vozil sem tudi Elan SX oz. SLX Race, te so absolutno pretrde.

Sicer se sprašujem, če se izplača spoh kupovati nove, ker bodo rabljene napol zastonj konec sezone. Glede tega so mi svetovali, naj jih ne kopujem (spoh vrhunskih), saj po nekaj voskanjih in brušenjih spoh niso več takšne, kot bi morale biti.

Hervis pa naprimer za 1 dan smučanja za visoko rekreativne smuče računa 10EUR/dan. Smučam se max 5-krat na leto, seveda če bi imel nove, bi se verjetno več.

Gledal sem pa v Hervisu Fisher Fire RX9. Nekaj takšnega. Na ceneje.si sem to smučku zasledil za 200EUR, vendar ni bila enaka kot v Hervisu (poslikava), v Hervisu je iz 380EUR znižana na 305EUR z vezmi.


Kajšne smučke svetujete? max bi dal 300EUR z vezmi.

mislim da je deal te sezone rx8. 2-3C€. zgleda da gre iz proizvodnje , al pa kaj tacga. če ti ustreza jo vzem.

drugač pa smuka , l2a , ischgl , krvauvc so nekje tri najpogostejše destinacije.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

janezJ ::

Da ne odpiram nove teme... Zanima me kater vrhunski kombinezon priporočate za smučanje? Videl in poizkusil sem Kjus jakne in hlače pa se mi zdijo vrhunske, neverjetno lahkotne za nosit, je pa kar močna cena. Gledam cene po bolhi, dejansko zelo nizke v primerjavi z trgovinami. A so to kakšni ponaredki?
Lep pozdrav

xCore ::

And by Andraž
www.andraz.si
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Tear_DR0P ::

kje pa kaj popravljate smučarske hlače in kombinezone? zadnjič sem si ga razparal in bi rad dal to kam poflikat
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

TOP ::

Greš v trgovino in kupiš novega.Drugač pa,kaj bi ti reku kdo ti bo zašival,čevljar menda ne,kakšna šivilja pa že.

msjr ::

Ni treba v trgovino po nove, jest dam take stvari popravit v Šivalnico in popravljalnico Nitka, se pa strinjam, da se kakšne zelo poceni opreme ne splača popravljat.

lopov ::

noraguta je izjavil:

mislim da je deal te sezone rx8. 2-3C€. zgleda da gre iz proizvodnje , al pa kaj tacga. če ti ustreza jo vzem.

drugač pa smuka , l2a , ischgl , krvauvc so nekje tri najpogostejše destinacije.


Emmm .. za kolk denarja pol ... 200-300 eur? Si sposojam v hervisu star model in je super :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

noraguta ::

lopov je izjavil:

noraguta je izjavil:

mislim da je deal te sezone rx8. 2-3C€. zgleda da gre iz proizvodnje , al pa kaj tacga. če ti ustreza jo vzem.

drugač pa smuka , l2a , ischgl , krvauvc so nekje tri najpogostejše destinacije.


Emmm .. za kolk denarja pol ... 200-300 eur? Si sposojam v hervisu star model in je super :)

http://www.extremevital.com/skiis/produ...

pa še kje bi se jih moral najt.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

lopov ::

Hvala!

Tear_DR0P ::

Greš v trgovino in kupiš novega.

ne bom vsako zimo kupval novga kombinezona, neoprena (al kar koli je ze to) pa tud ne znam sam šivat
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

energetik ::

tommy boy je izjavil:

Tudi sam bi potreboval kakšen nasvet, s kakšnim voskom namazati nove smuči? Upam da se spozna kdo tukaj gor na te stvari, naj še povem da sem rekreativni smučar in ne iščem nekih profesionalnih maž.

Hvala in LP

Osebno mažem pri turnem smučanju smuči z navadno belo svečo (v Šparu majo take za razsvetljavo, enostavne bele). Enostavno jo imam s sabo na turi in pred spustom podrgnem po masi. Leti ko pr norcih.
Na vsake toliko jo pa doma nakapljam po masi, polikam s starim likalnikom in podrgnem s pleksi strgalom iz Hervisa. Vse skupaj praktično zastonj, pa čisto OK.

noraguta ::

energetik je izjavil:

tommy boy je izjavil:

Tudi sam bi potreboval kakšen nasvet, s kakšnim voskom namazati nove smuči? Upam da se spozna kdo tukaj gor na te stvari, naj še povem da sem rekreativni smučar in ne iščem nekih profesionalnih maž.

Hvala in LP

Osebno mažem pri turnem smučanju smuči z navadno belo svečo (v Šparu majo take za razsvetljavo, enostavne bele). Enostavno jo imam s sabo na turi in pred spustom podrgnem po masi. Leti ko pr norcih.
Na vsake toliko jo pa doma nakapljam po masi, polikam s starim likalnikom in podrgnem s pleksi strgalom iz Hervisa. Vse skupaj praktično zastonj, pa čisto OK.

to nima velik veze z impregnacijo drsalne površine. pa za turno je itak dokaj vseen ker se dilce hit zrajsane.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

energetik ::

1. Če polikam navaden vosek na maso, je čisto lepo impregnirano in drži kar nekaj tur.
2. Imaš prav. Pri turnem smučanju imam maso po 1 letu totalno zrajsano. In to ne z majhnimi risi, ampak tudi z več kot 5mm globokimi...

lopov ::

Moje poznavanje je že precej staro, ampak v tistih časih smo večinoma kupovali ToKo. Za moker sneg rumeno, za suh pa rdečo. Ponavadi sem dal pol/pol pa je blo kar OK. Holmenkolm je mel druge barve in ne vem, katera kombinacija je prava.

Itak ni hec v količini voska - dile fajn zalikaš da se vosek vpije v globino. Po mazanju postrgaš in dobro spoliraš. To smo ponavadi počeli s starimi najlonkami :)

Z mazanjem voska na smučišču imam slabe izkušnje - ponavadi ne zdrži dolgo in če je premrzlo se tudi ne prime dile - ne vpije in odpada. Pol je že boljš suho dilo drgnt :P Res pa da nimam izkušenj s turno smuko a se mi vseeno zdi neka osnovna "higiena" da se dilce zrihta prej in ne na smučišču samem.

energetik ::

Dilce na turnem ne rihtam zaradi samih dilc, ampak da se ne prijema sneg na maso (cokla). In pri tem navadna sveča lepo pomaga. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819466 (1630) Magic1
»

Intersport (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116301 (10683) bambam20
»

Nakup smuči za rekreativca (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5522195 (10005) G_mAn
»

kje do smuči na trajnik

Oddelek: Loža
182164 (1699) noraguta
»

katere nove smuči?

Oddelek: Loža
4916746 (11216) schurda

Več podobnih tem