» »

Sestavljanje računalnika, prosim za pomoč.

Sestavljanje računalnika, prosim za pomoč.

Murcy ::

Ok Pripravite se, ker si boste uzeli nekaj minut, samo da boste to prebral. Bil bi pa neizmerno hvaležen, če bi si vzeli teh par minut časa in probali pomagat, Hvala.

Ta moj problem je že bolj podobn kakšni risanki "A je to", kot pa čemu bolj normalnemu.
No prvo naj povem o čem se sploh gre.
Imam 3 računalnike:

1. Moj Računalnik
- Amd athlon, mislm da je bil 2.0 ghz (not sure) malo "nafriziran" (2.2 ghz
- "call me crasy", ampak imam 6 diskov skupaj neki čez 1tb prostora
- 2 gb rama
- napajalnik 550w
- grafična GF FX5200

2. "Staršev" Računalnik
- intel celeron 2.5 ghz
- Integrirana grafična: "Integrated intel extreme"
- napajalnik 300w
- 1,5 Gb rama
- 120Gb HDD

3. Računalnik moje "boljše polovice"
- intel pentium 4, 3.0 ghz
- ASUS Nvidia 7600GS Silent
- 2 Gb rama
- 120Gb HDD

Do nekaj tednov nazaj je vse delal lepo in prav, dokler ni crknu procesor 3.0 ghz (how is that possible i do not know), ok računalnik je od punce. Baje bo tako ali tako kupila novega.

In pol se jst spomnem: "Nice, gremo si mal zboljšat računalnik", pač procesor ne dela.....ODPIS

In sem se spravu sestavit moj računalnik:
- Osnovna plošča od "starševskeva" računalnika
- Grafična Od punce "ASUS Nvidia 7600GS Silent"
- Rami ostanejo 2gb
- CPU 2.5 ghz celeron

Tuki je pa problem:

To, da sm jst ugotovil, da je šel procesor in ne matična, sem zamenju procesorja in ker ni bilo odziva sem resetiral še osnovno ploščo (Uzel baterijo ven). No uglavnm preden sem ga spet malo spravil k sebi in ugotovil da vse dela razen procesorja je bla osnovna prlošča že resetirana....

Zdaj pa imam resetirano osnovno ploščo na mojem računalniku (aja pa preden bi bil kdo pameten, da te osnovne plošče niso niti kompatibilne, naj mu razložim da imam 2 osnovni za "socket a" in 2 osnovni za pentium 4, tako da verjetno nism tak antitalent, da ne bi vedu kaj prbližn delam) se pravi, na "socket a" mi piše da imam nastavljene nastavitve v BIOSu na 1100 mhz processor. No pa sem jst mal igral v BIOSu in nekak mi rata, da ga spravm na 2000+. Ampak zgleda ni to vse kar bi moral narest, da bi mi računalnik lepo delal. V glavnem windowsi se zlo počas inštalirajo in na sredi ali pa zamrzne oz. najde kakšno napako na cdju (ampak sam ta računalnik jo najde) in to na 4 različnih inštalacijskih cdjih isto napako (te isti cd-ji delajo na drugih računalnikih brez problema), nato sem spet v Biosu se mal igral in nastavil na 1800 mhz, pa je blo mal boljše. Vendar windowsow se še zmeri ni dalo dokončat. Razen enkat mi je ratal, pa mi je potem pri prvem zagonu našlo napako. Saj poznate tisto kritično napako, moder ekran in pa neke kode in z podatki kateri error je točno, tko da sm še vedno skoraj prepričan da nimam ravilno nastavljen bios...

Če bi kdo vedu kako rešim ta problem bi bil hvaležen.

To bi blo za prvi računalnik to.

Zdaj ima problem pa še drug.

Prej je delal vse, tako da vem da bi moralo vse delat.
Zdaj ko sm resetiral matično, je pa tako.
Če ekran priključim na konektor od integrirane grafične je samo črn ekran. Ni glasbe ampak Windowse sem nekako inštaliral(sem ga pač povezu preko druge grafične, namesto preko integrirane) ta računalnik ima pa pomankljivost, nima cdja z driverji. Ok, vem da imam matično od QDI in sicer model PLATINIX 8/333. Sem si mislu, "mala malca na netu najdem driverje, jih inšatliram in integrirana grafična pa zvok bo spet delala".... Malo morgen :(

Na internetu je malo morje driverjev, od biosa pa do vsakega metalnega dela računalnika....
Ok, naj mi prosim že kdo pove če, ima kaj pojma, kaj točno se mora inštalirat, ali moram tudi bios kako posodobiti ali kaj... pojma nimam?! Zato preden postanem plešast, naj mi kdo prihrani kak las in proba pomagati.

Če je kdo zdržal z branjem do sem, se mu zahvaljujem. Če pa kdo pozna odgovore, pa še toliko bolje.

Hvala in upam, da se bo našel kdo ki bo vedel kje tiči problem.

LP, David

MIHAc27 ::

Za prvi PC: Napiš katera koda je oz kateri error točno. Najverjetnejši krivci drugače so: Slab medij (si sprobal tako da to ne bi smelo biti) Slab cd-rom ali slabi rami (iztakni enega in probaj. Če se ponovi probaj še enkrat z drugim.
Če si se preveč igral v biosu probaj nastavit Default nastavitve, nato failsafe..šele če dela vse daš na optimal.

Drugi PC: Ja QDI ma grozno sortirane driverje. Rabiš Chipset (ich ali inf), zvočne in mrežne gonilnike. Če ni video integrirana kartica pa še to.
Sam ponavadi pogledam v nadzorni plošči > system > Hardvare > device manager kje je rumena oznaka. Če desno klikneš nanjo in izbereš Properties > Details dobiš tako kodo:
.....ven_xxx&dev_xxx..... koda je daljša a pomembno je samo to.
ven je oznaka za vendor (proizvajalec) dev pa Device. Če to pogooglaš skoraj vedno najdeš kaj naj bi bilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
352588 (1372) denabiker
»

Ali gre nadgradnja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
513469 (2570) jozerus
»

Intel pentium dual core e2200 navijanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1265945 (4963) anzel26
»

Že v naprej sestavljeni računalniki - mnenje?

Oddelek: Kaj kupiti
153212 (2877) 5er-->
»

Kaki PC majo vasi starsi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505345 (4403) BoLhCa

Več podobnih tem