» »

Že v naprej sestavljeni računalniki - mnenje?

Že v naprej sestavljeni računalniki - mnenje?

mjk ::

Mene pa zanima, kaj si mislite o sistemih, ki so že v naprej sestavljeni?
Sem slišal da so THRON sestavljeni iz zelo slabih komponent, ki se hitro kvarijo, tko da na THRON ne grem, kaj pa ostali? A tudi uporabljjo prakso odkupljenih/poceni komponent, in potem gledajo na "sej ne bo šlo nič narobe" stvar?
Gledam namreč računalnike (samo "škatlo"):
recimo:
MLACOM
http://www.ceneje.si/mlacom-racunalnik-...
procesor: INTEL Core 2 Duo E4400 2.00/800 2MB BOX
pomnilnik: 512MB PC5300 DDR-II 2x (skupaj 1GB)
trdi disk: SEAGATE ST3250620AS 250GB 7.2/16M/S300
čitalec flash kartic: CHIEFTEC flash card reader črn interni
grafična kartica: GIGABYTE GV-NX85T256H 8500GT 256MB PCIe
matična plošča: GIGABYTE GA-945PL-S3 945PL
zvočni vmesnik: integriran na matični plošči
mrežni vmesnik: 10/100/1000, integriran na matični plošči
optična enota: ASUS DRW-1814BL DVD-+RW Lightscribe 18x BOX črn
ohišje: MIDI TOWER 400W črn (front USB)
napajalnik: LC Power LC6550 V2.0 550W (1x120mm)
------------------
edina večja skrb je tuki le 1024MB pomnilnika, pa še ta je počasen DDR2
pa matična je tudi nižjega ranga ... ostalo pa zgleda ok?

ENAA
http://www.ceneje.si/msgw-racunalnik-in...
Procesor Intel Core 2 Duo E4400 (1.8 GHz, L2 2MB, FSB 800MHz)
Pomnilnik: DDR2 1GB (2x 512MB) 667MHz (4 x 240-pin DIMM, support max. 8GB DDR2 667/533 ECC or non-ECC)
Trdi disk: WD 320GB WD3200AAJS SERIAL ATA II, 16MB cache, 7200rpm
Optična enota: Samsung WriteMaster™ DVD RW
Grafika: VGA PCIe ASUS EN7600GS SILENT/HTD/512MB
3 x PCI 2.2, 1 x PCI Express x16, 2 x PCI Express x1
Mrežna kartica: Attansic L1 Giabit LAN controller 10/100/1000 integrirana
Zvočna kartica: Realtek, 6-ch High-Definition Audio CODEC inegrirana
Ohišje MSI MIDI TOWER APOLLO MDC-820-400W
Vmesniki: 6 x USB 2.0, 1 x 6 channel Audio I/O (zadaj), 1x Audio I/O (spredaj) 1 x RJ45, DVI-I out
1x PS/2 Mouse, 1 x PS/2 Keyboard , 1 x Parallel, 1x VGA, 1x External Sata, 1x coaxial, 1x S-video - TV out
--------------------
enaki pomisleki kot pri prvem

NOMAD
http://www.ceneje.si/nomad-racunalnik-r...
Ohišje: Cooler Master CAV-T03 "Cavalier 3"
Napajalnik: LC Power LC6420 "Black edition" v2.0 420W
Matična plošča: Gigabyte GA-M57SLI-S4
Procesor: AMD Athlon X2 model 3800+ 2000 MHz
Procesorski hladilnik: Arctic Cooling Freezer 64 Pro
RAM 1: A-Data PC2-5300 "Vitesta" 1024MB
RAM 2: A-Data PC2-5300 "Vitesta" 1024MB
Grafična kartica 1: Gigabyte GeForce 8600GT 256MB
Trdi disk 1: Seagate 250GB Serial ATAII 16MB
Optična enota 1: Samsung DVD-+RW SH-S183A/BEBN
Disketnik: NEC FDD 1.44
--------------------
pri pomnilniku je tuki količina sama ok? Sam A-Data ... ima kdo izkušnje s to firmo?
ostalo mi zgleda pa ok, sam ne vem zakaj bi rabil disketnik!?

MLACOM2
http://www.ceneje.si/mlacom-racunalnik-...
procesor: INTEL Core 2 Duo E6420 2.13/1066 4MB BOX
pomnilnik: SuperRigid T8UX2GC5 2GB (2x1GB) PC6400 DDR2
trdi disk: SEAGATE ST3320620AS 320GB 7.2/16M/S300
čitalec flash kartic: CHIEFTEC flash card reader črn interni
grafična kartica: ASUS EAX1950PRO HTDP 256MB PCIe
matična plošča: GIGABYTE GA-965P-DS3 P965
zvočni vmesnik: integriran na matični plošči
mrežni vmesnik: 10/100/1000, integriran na matični plošči
optična enota: ASUS DRW-1814BL DVD-+RW Lightscribe 18x BOX črn
ohišje: THERMALTAKE Tsunami VA3000BNA črn
napajalnik: LC Power LC6550GP 550W (1x140mm)
----------------------
tuki mi ni všeč grafična, glede na to da ATI x1950pro ni najzmogljiveša oz. je Gigabyte GeForce 8600GT 256MB boljša?
SupreRigid pa tudi ni med najbolj znanimi proizvajalci pomnilnikov?

----------------------------------
Skratka: Meja je cca. 600-700 evrov ; pogoji:
- 1-2GB RAMa
- Dual core oz. dual 2 core oz. AMDX2
- grafična ranga nvidia 7900GS(ali več) + fino, da bi imela VGA in DVI izhod // ni nujno
- 200+ GB SATA disk (po možnosti SATAII)
- integriran zvok in 1GB mrežna, z vsaj 4xUSB
- DVD pekač
--------------------------------------
Sej mi lahko postavite kontra na katerikoli komentar :)
Lp,
Miha

Tic ::

Nomad računalniki so skoraj neslišni, za ostale to ne velja. Pa še 3 leta garancije dobiš zraven, na vse komponente. Tudi spremeniš lahko sistem po želji.
persona civitas ;>

dzinks63 ::

:)) In zakaj mora bit ravno trgovinsko sestavljen, saj tega isto tako sestavijo skupaj iz komponent , kot bi ga sam doma. Praktično ni razlike. Drugače ti ga pa tudi nekatere firme sestavijo poželji ali pa spremenijo že sestavljeno konfiguracijo , če ti kaj ni všeč in če se tako dogovoriš.

koyotee ::

Vsi E4400 so 2.0Ghz
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

macgajver ::

Dzinks ti je lepo povedal.

Tisto da ti firme sestavijo mislim da se nekaj malega doplača drugač pa definitivno je bolje po komponentah sestavit računalnik že iz tega razloga ker imaš na vsako komponento posebej garancijo računalnik je lahko odprt ti ni treba vsakič nazaj nosit če hočeš drugo komponento notr dat jooj se še spomnim kaj sm biu besn k sm hodu z računalnikom v štrcuno in nazaj da so ga odprli pa novo nalepko pa servis pa 1 mesc so ga popravlal groza.
tenstan krompir je pa zakon

dolenska ::

ma sestavljenih racunalnikov nikoli ne kupim, ker tiste komponente kako hitr not zmecejo da se kar kadi. vse je povrsno narejeno.jaz si vzammem cas pa orenk naredim

para! ::

Ampak na koncu PC, ki ga nekdo zmeče skup na hitro dela isto dobro kot tvoj, ki ga sestavljaš več ur.

Mečeš stran čas, torej.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Loki ::

glede povrsnosti, odvisno kje kupis. meni so pri sunrise vse lepo z plasticnimi objemkami pritrdili, zgledno vse naredili....
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

ttommy ::

Sam sem precej skeptičen glede takih računalnikov,zato sem si predzadnjega sam sestavil iz kupljenih komponent.Tega,ki imam zdaj,sem pa kupil v Hoferju-(medion 8818-core2 duo E6300,1GB ram,320GB disk,GeForce 7600GS 320MB,High definition audio,vse možne TV kartice(video in,video,out),ležišče za zunanji HDD,DVD RW in DVD enota,naložen licenčni Windows XP Media edition z daljincem...)
Stvar deluje proti pričakovanjem-razen tega,da se mi je pokvaril DVD-RW,je vse OK.Le-tega so mi pa poslali po pošti(prej sem opravil klic na servisni center,kjer sem povedal težavo in povedal številko računalnika) po 6 dneh iz Avstrije in sem si ga sam zamenjal.Ohišje tudi ni zaščiteno servisno nalepko,tako,da lahko noter sam dam kaj hočem.Pa tudi garancijo ima 3 leta.
PRI(POROČAM!!!!!!

Aja-pa računalnik je po mojih merilih-ZELO TIH in ZELO STABILEN......
LP
Gamer

ttommy ::

Aja-ima tudi čitalec kartic,sprednji video in,audio out,wireles LAN,od zadaj več vrst video priklopov-tudi SCART......
Gamer

para! ::

Ja kej ekstra površen lih ne morš bit, za vsako stvar se TOČNO ve kam paše, vsaj pri večini kompov. Da bi ti nekdo ponesreči vgradil disk v PCI režo se pač ne more zgodit...

Vezice so itak obvezne okol kablov, ker če ne boš na servisu že čez pol urce, ko se bo en kabl zataknu u vent, kar pa serviserjem ni niti najmanj všeč.

Tko da sestavljanje kompov doma se dela takrt, k pač kupš komponente po različnih štacunah zarad cen, pa doma skup rukneš, drgač je pa sestava zastonj. Itak se navaden komp sestav v max 20 min.

lp
Death before dishonor!

dolenska ::

zdj v comtronu vem kako zgleda sestavljanje računalnikov, ker sem tam sam sestavljal in od takrat ne kupm sestavljenega računalnika. v eni uri sem sestavil 3 računalnike. vseskup je blo treba nahitrco zmetat, testov se itak skor ni nič delalo. vse je blo zelo površno narejeno. zdj ne rečem da tako delajo vsepovsod ampak nekako nimam več veselja kupovat sestavljenih računalnikov. ma jaz si vzamem čas, lepo speljem kable,da čimmanj ovirajo pretok zraka, odstranim original pasto ter lepo nanesem svojo ki je kvalitetnejša, vse lepo pričvrstim, dodam kakšen ventilator, uredim hitrost vrtenja.... povem pa da to ni stran vržen denar ampak zaradi tega mi računalnik tudi bolje, tišje in hladneje deluje...pomoje se v trgovini neb tako ukvarjal s sestavljanjem, ker potlej neb nikamor prišli...

Azrael ::

Moje osebno mnenje kište Medion, Dell in ostalih velikih proizvajalcev so OK. Problem zna biti vgradnja dodatnih komponent (ni prostora, kratki kabli in pogosto nič extra priključkov). To je v bistvu še največji problem, kište so včasih težko nadgradljive.

Drug problem je , da stvar pogosto ni všeč mulotom, ki mislijo, da morajo vsak teden gor flikniti druge driverje za grafo, saj so grafične kartice pogosto zaklenjene in delujejo samo z driverji, ki so požegnani s strani proizvajalca kište. To ni drugače sploh ni slabo, pač so na razpolago samo driverji, ki so testirani na tej konfiguraciji in preverjeno delajo, tako kot je treba. Ni brezveznega zapravljanja časa s trumo beta driverrjev, ki jih vsakih nekaj tednov pošljejo na net ATi, nvida in še en kup frizerjev teh polizdelkov.

Priložen OS in osnovno programje.

Vsa situacija je identična, kot pri prenosnikih. Stestirano, lepo delujoče in (pogosto) slabo nadgradljivo.

Razni SLO garažni sestavljalci so še prevečkrat kriza, največkrat hud procesor. pa še to ne vedno, vse ostalo največkrat najcenejša ali zastarela krama. Toliko, da približno dela tisti dve leti ali kolikor ima kišta garancije. Cena podobna tujim, vendar običajno brez vseh bombončkov (TV kartice, čitalnik kartic) in prepogosto brez normalnega OS (Free DOS in Linux z ukazno vrstico nista nekaj za slehrnika).
Nekoč je bil Slo-tech.

shany ::

Če bi jaz kupoval comp bi ga kupo pr www.nakupi.net ker imajo večina stvari najcenejše. Glede tega ali sestavljeni ali po komponentah sem izključno za nakup po komponentah. Sej u ceni ni razlike samo ponavad ne omenjajo kakšna je cifra plate tko, da devlejo u sestavlene compe bolj take plate k ne grejo u promet, pa tudi ne samo plate tudi še druge stvari, kot so grafične, k so po velikosti in oznaki iste ampak ne omenijo firme. Sicer dobiš rečmo na zaprt sistem 2 do ''3'' lete garancije samo kaj ko mora biti nedotaknjen. Pa še če se kaj pokvar moreš celo kišto poslat. Nekatere stvari majo garancijo tudi več kod 3 leta in je pri zaprtem sistemu ne moreš na polno koristiti.

DeletedUser ::

nakupi.net imajo zelo ugodne cene za komponente (in tud dostavjo zelo hitro), kar
se pa komplet računalnikov tiče pa niso ravno prava izbira... vsaj kar se nižjega
cenovnega razreda tiče je boljš izbira pr mlacomu (no ja pr sestavljanju bi lahko
bli malo manj površni, ravno 2-3 tedne nazaj dobim od njih kišto, kjer je pci wifi
karta lepo visela vn is slota - so se pa odkupil z vgradnjo napačne - dražje grafične :)

5er--> ::

Problem bo, če ti bo šla ta dražja grafična rakom žvižgat in ne boš mogel uveljavit garancije,ker je prvotno v tem računalniku "ni".:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nakupu računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
121239 (1239) davidson
»

IGRALNI RAČUNALNIK DO 550€

Oddelek: Kaj kupiti
313263 (3263) deadzone93
»

Dober nakup DA ali NE?

Oddelek: Kaj kupiti
302724 (1732) AapocalypseE
»

Namizni računalnik??

Oddelek: Kaj kupiti
171811 (1546) Tugo
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
81360 (1039) asus

Več podobnih tem